Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:48 01.05.24 
Технически науки
   >> Космонавтика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Американците не са имали с какво далетят до Лунатанови  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано31.10.07 21:32



Общо взето, тези глупости със снимките са провокация, която цели да изкара невярващите в полета до Луната хахави.



Проблемът е на друго място: наистина ли е имало ракета Сатурн V с обявената товароносимост над 130 тона?


- Липсват сведения за успешни изпитателни полети. Има само един, неуспешен (думата "неуспешен" е от официалният отчет на НАСА!), след което отраз почват полети със хора, до един успешни. Сравнете с няколкото безпилотни изпитателни полета на "Съюз" въпреки което става издънката с първия пилотиран полет.

- ракетата Сатурн V не е возила нищо неамериканско и не се знае колко всъщност може да вози.

- Големината и тежестта на Скайлаб са недоказани. Там никога не е имало 6 човека наведнъж. Нито е отишил чужденец, да види и да каже. Липсват филми с кинокамера на хора, щъкащи вътре при безтегловност, само къси некачествени клипчета, каквито може да се заснемат в самолет - симулатор на безтегловност. Подобни съмнения за "МИР" няма.

- Американците спешно пенсионираха тази ракета. Бракуваха сглобени бройки, с 95% от разходите, вместо да дадат и 5-те % за горивото и да пуснат бройките да летят - имаше какво да возят! Отказаха (за пари, хората си плащат!!!!) да возят 120 - 130 тонни части за МКС. МКС беше направена от по-дребни парчета, возени със Совалката и с руски ракети.

- Сега те тепърва разработват от нулата ракета клас 130 тона. На база руски опит!!!!! На старата и се били загубили чертежите... А руските ракети, които са оттогава, си летят, возят на който плати.


.

Редактирано от Caмия Инжинep на 31.10.07 21:43.



Тема Re: Американците не са имали с какво далетят до Лунатанови [re: Caмия Инжинep]  
Автор FileO99 (Ебах Елеонора )
Публикувано04.11.07 16:43



А на мен много ми е интересно как се губят чертежи за ракета, при това такава ракета като Сатурн 5?



Тема Re: Американците не са имали с какво далетят до Лунови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Цap Изpoд (титаничен)
Публикувано30.11.07 12:16



Колега, колега, нямаш представа колко си прав, колега! Само че дори и в 21-ви век има хиляди и милиони в така наречения "цивилизован свят", които вярват, че светът е възникнал за 6 дена. Кой го интересуват факти?

Мисля, че така е справедливо!



Тема Re: Американците не са имали с какво далетят до Лунатанови [re: Caмия Инжинep]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано20.12.07 02:58



Не са се изгубили чертежите. :)
Помня, че по едно време издирваха живи участници от проекта, заради някакви технологични подробности, ама такова нещо, като загуба на чертежи не си спомням да е имало.

Колкото за Скайлаб - така е. Руските и другите специалисти не са учили законите на Нютон, понеже са буржоазна отживелица и не са в състояние по орбитата на едно небесно тяло да изчислят масата му! ;)


Хора, не се вързавайте на евтини "сензации" :)



Тема Re: Американците не са имали с какво далетят до Лунови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Авторgrg (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 21:27



а вие като сте толкова учен може би можете да определите масата на тяло по орбитата? ж)
Подавайте заявление за нобелевска премия



Тема Re: Американците не са имали с какво далетят до Лунови [re: grg]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано21.12.07 01:10



ако за това даваха нобелова премия, нямаше да има астроном без такава


Има толкова много известни небесни тела - и в Слънчевата система и извън нея, и на всички някой им е сметнал масата...



Тема Re: Американците не са имали с какво далетят до Лунови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Авторgrg (Нерегистриран)
Публикувано05.01.08 14:11



хм
ускореието на по-малкото тяло не зависи от масата му ако е много по малко от голямото
т е може да определите масата на земята по орбитата на сателит но не масата на сателита (освен ако не смятате с повече от 2 обекта - вкл луната и слънцето) но тогава отклоненията сигурно ще са по-малки от аеродиамичните



Тема Re: Американците не са имали с какво далетят до Лунови [re: grg]  
АвторDecima (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 14:50



В началото искам да помоля да ме извините за неточностите, които ще допусна, но ми се иска да споделя два въпроса, които ме вълнуват.
Помня, когато показваха самото кацане. Не съм съгласна с тези, които казват, че нашите медии не са го отразили. Тогава, поне на мен, не ми е минало през ума, че може да не е истинско. Но сега си задавам следния въпрос - ако скептиците са прави, защо СССР не реагира. Тогава беше въпрос на чест, кой ще е по-по-най.
И един въпрос от астрономията- В "Стани богат" зададоха въпрос на коя от планетите годината е най-къса. Верният отговор беше Меркурий, като отбелязаха, че е най-близко до Слънцето и орбитата й е най-къса. Замислих се, че времето зависи и от скоростта и не успях да си отговоря: С еднаква ъглова скорост ли се движат планетите? Ако е така - защо?



Тема Re: Американците не са имали с какво далетят до Лунови [re: Decima]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано12.04.08 01:16



За отговора на последния въпрос виж тук:



А къде си гледала самото кацане - по българската телевизия дадоха само кацането на Аполо 17



Дали е истинско....

може би по тоя въпрос. Отговаря изчерпателно на почти всички простотии, които бълват разни психопати.

Редактирано от HeaндepтaлeцaДжo на 12.04.08 01:17.



Тема Re: Американците не са имали с какво далетят до Лунови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
АвторDecima (Нерегистриран)
Публикувано13.04.08 18:14



Благодаря за препратките - прегледах ги. Е, не всички. Със сигурност кога съм гледала кацането, големи подробности не си спомням, но мога да кажа времето юли 1969 - бях на първата си студентска бригада; бяхме със студенти от МГУ - Москва и като днес помня шока, който изпитах, когато един от тях доста настървено просъска: "все таки успели", когато по телевизията/беше една/ казаха новината. Може и само един кадър да са показали - честно, не си спомням.
Учудих се, защото приемах нещата от научната, а не от политическата страна.
В тая връзка си спомням - по това време излизаше един много интересен вестник Орбита и там имаше статия за проф. Барнард- за първите опити за присаждане на сърце. Друг съветски колега сподели, че с интерес я прочел, защото в съветската преса нищо не пишело за тези опити.
За Аполо 13 си спомням само - не беше ли 1970-71 год. за първи път имаше съвместен полет на космонавти на СССР и САЩ, но не успяха да изпълнят програмата. Това, че не съм чела за мнения от Съветска страна за отричане на полета до Луната, имам предвид официално становище. Темата за космоса винаги ми е била интересна, без да съм специалист или колекционер; дълго време се опитвах да помня хронологията на полетите/съветските, разбира се/, но сега ми остана само известна доза любознателен интерес и много обичам да гледам сегашните руски предавания на тази тема - вече са доста обективни. И снощи показваха по 1tv макар и художествен филм за Королев, който е доста близко до истината, която съм гледала в документалния за него.
Повече да не досаждам - Човек, като остарее, със спомени живее.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.