Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:17 03.06.24 
Технически науки
   >> Космонавтика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: ?нови [re: Exhemus]  
Автормиcлeщ (Нерегистриран)
Публикувано22.03.09 01:43



Прочетох търпеливо написаното, относно космическите мисии до Луната.
Безкрайно съм изненадан, от ниското ниво на учасниците в форума. С изключително лековат и повърхностен начин се коментират научни и технически проблеми и решения. Ще си позволя една препоръка към всички участници и малко разсъждения.
1. Преди да напишете нещо почетете повече.
2. Не смесваите, сегашното ниво на компютърна анимация и филмови възможности с тези от близкото минало. Достатъчно е да видиш някой филм от преди 30г. за да разбереш, че такива гигански фалшфикации, тогава са били НЕВЪЗМОЖНИ.
3. Ако си направите труда да разгледате руските сайтове, трябва да забележите, как стъпка по-стъпка, с нови кораби и експирименти е извършен този огромен прогрес. В програмата на НАСА са участвали 400 000 човека и са израсходвани 24 милиарда долара.
4. В свойте космически експедиции до луната, САЩ (7 полета) са доставили около 360кг лунен материал, а Русия (СССР) около 300г (3 полета). Разликата е голяма, НО НАЛИЧНОТО Е ДОСТАТЪЧНО ЗА ДА СЕ СРАВНЯТ МАТЕРИАЛИТЕ И ДА СЕ ОТХВЪРЛИ ИЛИ ПРИЕМЕ, ЧЕ ИЗТОЧНИКА Е ОТ ЛУНАТА. Русия не е успорила произхода на образците. Какво по-голямо доказателство.
Поздрави и учете !



Тема Re: Американците не са имали с какво далетят до Лунови [re: Caмия Инжинep]  
Авторинж. (Нерегистриран)
Публикувано29.03.09 16:30



Вярно ли е, че си инженер?
Ако е така, значи си платил за да получиш диплола или показва, колко струват българските инженери.
Разгледай сата КОСМОС БГ. Там са публикувани снимки от японската космическа лунна сонда Кагуя. Снимките от лунният профил, макар и с малка разделителна способност (10м) показват сходство със снимките от АПОЛО 15. Което е потвърждение, че са правени на Луната, а не в Холивуд. И още, на снимките НИКАДЕ НЯМА ЗВЕЗДИ !
Учете здраво.



Тема не виждаш ли питанката?нови [re: миcлeщ]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано06.05.09 10:56



Тук се чудим за устройството на Сатурн5 и не оспорваме нищо!
Кат толкоз си чел обясни ни го?

А укорите, които отправяш не са на точното място - тук не обсъждаме филмчетата



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Американците не са имали с какво далетят до Лунови [re: инж.]  
Автор Selvan (непознат )
Публикувано02.08.09 18:45



Абсолютно. Американците са стъпили на Луната и доказателството е много просто - толкова просто, че и едно дете би го разбрало:

РУСНАЦИТЕ НИЩО НЕ КАЗВАТ! Всички в СССР бясно следят какво правят американците горе - щом те признават постижението, значи не виждам какво може да се спори.

Но не трябва да си го слагаме много присърце, защото идиоти има всякакви, а техните аргументи са оборени десетки пъти. За съжаление хората, които ги мързи да работят, трябва от някъде да вадят пари и се възползват от невежеството. По думите на Карл Сейгън: "Невежеството е демонът, който ще ни погуби"

Учете се!



Тема Re: Американците не са имали с какво далетят до Лунови [re: Selvan]  
АвторCkитниk (Нерегистриран)
Публикувано06.09.09 18:15



Нещо повече! В един друг форум, преди доста време, писах по този повод.
Имам руски атлас от около 200 страници, в който има от пиле мляко, в това
число и карта на Луната, върху която са отбелязани местата на кацане на
американските екипажи. Ако не се лъжа, даже са изброени поименно.

P.S. На пръв поглед, може и да не звучи логично, но много се радвам, когато
срещам тъпаци. Радва ме фактът, че те не са ми никаква конкуренция. Имам
предвид това, че когато човек е тъп, то това е негово универсално качество.
То е всеобхватно и се проявява във всичко. Щом като в този форум е проявил
тъпотията си то и в някаква друга област ще бъде същото. Ще се поддам на
изкушението и ще попитам: Може ли някой от този форум или от който и да
е друг, да посочи някой който е добър математик или физик и в същото време
да е страстен любител на чалгата? Случайни неща на този свят няма. Всичко
е взаимно свързано...



Тема Re: Американците не са имали с какво далетят до Лунови [re: Selvan]  
Автор Цap Изpoд ll (лалаист)
Публикувано15.09.09 17:06



Мда, упоритото и безусловно мълчание на руснаците е изобщо най-съмнителнителният елемент от казуса "Кацане на луната". Явно са го продали за нещо, което им е било ужасно нужно, за да спазват такава дискретност.

______________________________

21.12.2012 наближава!


Тема ЗА и ПРОТИВнови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано24.10.09 11:36



ЗА
- руснаците си мълчат
- има донесени проби от грунта, които са сравнени с руските. Дали е в независима лаборатория?
- някои части от полета могат да бъдат следени визуално
- снимки

ПРОТИВ
- забелязани съмнителни неща във филма
- недостатъчни тестови полети
- огромна сложност и много компоненти с недоказана надеждност - лунен модул - стабилизация, модул за обратно излитане - супер съмнителен - стабилизация при излитане и при полет, насочване и уцелване на точното място, стиковка, (не съм виждал снимка или чертеж), уцелване на коридора за влизане в атмосферата при аварийна ситуация - ръчно - чисто тото
- руснаците са видяли че са измамени. Мълчат си да не излязат глупаци.
- полуизмама - имало е полет, но кацането е без екипаж?
- внезапно прекъсване на успешна програма. Щеше да им коства съвсем малко, да изградят постоянна база.



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: ЗА и ПРОТИВнови [re: Exhemus]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано26.10.09 17:46




- забелязани съмнителни неща във филма
- при тогавашното качество на филмите, за всеки който търси съмнителност, се намира лесно.


- недостатъчни тестови полети
- огромна сложност и много компоненти с недоказана надеждност - лунен модул - стабилизация, модул за обратно излитане - супер съмнителен - стабилизация при излитане и при полет, насочване и уцелване на точното място, стиковка, (не съм виждал снимка или чертеж), уцелване на коридора за влизане в атмосферата при аварийна ситуация - ръчно - чисто тото

Тогава надеждността не им е била първа цел, много компромиси са правели със сигурността, за да имат поне някакъв резултат. И хората са поемали много по-големи рискове, съвсем съзнателно. Спомни си само за атмосферата от чист кислород

- руснаците са видяли че са измамени. Мълчат си да не излязат глупаци.
- не биха си мълчали, не биха пропуснали шанса си ...

- полуизмама - имало е полет, но кацането е без екипаж?
- при тогавашната автоматизация, човешки екипаж би бил много по-ефективен и по-лесен за изпълнение, особено с някои компромиси

- внезапно прекъсване на успешна програма. Щеше да им коства съвсем малко, да изградят постоянна база.
- решили са че е безмислено, няма полезни ресурси, и риска е огромен. То и сега орбиталната станция е предизвикателство за финансиране, пък представис си лунна, само на една страна. Има си приоритети




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.