Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 03.06.24 
Технически науки
   >> Космонавтика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Американците не са имали с какво далетят до Лунови [re: Decima]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано14.04.08 13:12



Първият съвместен полет на руснаци и американци е през 1975 -


макар да е планиран още през 1972 - когато е последният полет до луната.

В отговор на:

не съм чела за мнения от Съветска страна за отричане на полета до Луната, имам предвид официално становище




СССР никога не са отричали полета до Луната. Отричат го само психопати, процентът на руснаците между които е може би най-малък.

В отговор на:

Със сигурност кога съм гледала кацането, големи подробности не си спомням, но мога да кажа времето юли 1969 - бях на първата си студентска бригада;[/quote[

Къде беше бригадата - със сигурност е била някъде, където се е хващала румънска телевизия

.

Защото даже и по сръбската май не го даваха. А може и да са го давали. Сърбите винаги са били не съвсем "правоверни" комунисти. Така че може и сръбска телевизия да сте гледали.



Тема Re: Американците не са имали с какво далетят до Лунови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
АвторDecima (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 21:02



И аз бях от правоверните - не ми е минало през ума, че мога да гледам чужда телевизия. А и приемниците ни бяха с възможностите на селска радиоуредба.
Селото е между Пловдив и Пазарджик, далеч от всички съседни страни, а телевизорът се включваше след удар по горния капак. Вече толкова хора говорят, че нищо не е показвано по българската телевизия, че почвам да се питам дали съм права, но споменът, който разказах е истина. Помня много добре, порази ме повече реакцията на руснака, отколкото фактът, че човек е стъпил на Луната. След години, може би към 80-те ми попаднаха писанията на проф. Ажажа, видяха ми се доста несериозни - говореше, че Армстронг видял извънземен на Луната. Повече май не помня. Ами, това, а че ми припомнихте законите на Кеплер - БЛАГОДАРЯ!





Тема Re: Американците не са имали с какво далетят до Лунови [re: Decima]  
АвторKoнфyзия (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 09:41



Годината си е все една обиколка около Слънцето.
Всичко останало е отн.конкретно за всяка планета,
за повечко виж в клуб Астрономия, там имаше интересни линкове



Тема Re: Американците не са имали с какво далетят до Лунови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано16.07.08 18:47



- Липсват сведения за успешни изпитателни полети. Има само един, неуспешен (думата "неуспешен" е от официалният отчет на НАСА!), след което отраз почват полети със хора, до един успешни. Сравнете с няколкото безпилотни изпитателни полета на "Съюз" въпреки което става издънката с първия пилотиран полет.

Това не е вярно, някои хора, които изобщо не са и чували за програмата Аполо може и да ти повярват, но опити е имало и то не малко успешни.

Аполо 4 9 ноември, 1967 Първи тест на Сатурн V
Аполо 6 4 април, 1968 Тест на Сатурн V
Аполо 7 11 октомври, 1968 Първи полет с екипаж около Земята

Аполо 8 21 декември, 1968 Първи полет с екипаж до Луната с ракета-носител Сатурн V

Аполо9 3 март, 1969 Първи полет с екипаж около Земята използвайки лунния модул

Аполо 10 18 май, 1969 Първи полет с екипаж около Луната използвайки лунния модул

Аполо 11 и нататък вече всики знаем

Така, че за тези които си мислят, че не имало предварителни полети и така изведнъж са си решили да идат там.......

Всичките извършени полети, които посочвам са били успешни интересно с какви двигатели е била Сатурн 5. И какво излиза, че два пъти преди кацането на луната са обикаляли около нея хора, за тези които не знаят разбира се.

П.С. Аполо 5 се брои за неуспешен защото, според официалния отчет 2 от двигателите на втората степен са угаснали преждевременно (не се казва точно колко), но това е компенсирано чрез удължаване работата на останалите с 1 минута.
Третата степен е работила по-дълго от планираното и Аполо 5 се е оказал на орбита 177,7 вместо на планираната кръгова орбита 160,9 km. Планираното повторно пускане на двигателя на третата степен, имитиращо импулс за полет към Луната, е било неуспешно. Поради това, е неуспешна и проверката за кацане със 2-ра космическа скорост 11,1 km/s. Навлизането в атмосферата е било с 10 km/s.

За програмата Аполо е създадена гигантската ракета Saturn V, която е една от най-мощните, създавани досега. Тя е изключително успешна, с 13 старта без произшествия, дори по време на нейните тестове. Saturn V служи за извеждане на кораба Аполо в орбита около Земята, а оттам третата и последна степен на ракетата създават достатъчна тяга за придвижване на кораба по траектория до Луната.


каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)

Редактирано от Myth на 16.07.08 19:12.



Тема Re: Американците не са имали с какво далетят до Лунови [re: Myth]  
Автор absolyt (минаващ)
Публикувано15.11.08 16:21



Знаете ли и китайците и индийците се канят да пращат хора на луната, а още не сме видели успешен опит с голяма ракета (способна да достигне луната и да се върне с хора на борда) да са направили.
Интересно до кой дубъл на клипа с кацането са стигнали?





Тема Благодаря, че подкрепяш писаното от мене!нови [re: Myth]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано18.11.08 20:01



Благодаря, че подкрепяш писаното от мене!


Ето ти го официалния отчет за последния безпилотен изпитателен полет на Сатурн V - Apollo 6

Отчета започва с 1968 April 4 - 12:00 GMT - Cape Canaveral LC39A. Saturn V SA-502 Apollo 6 И завършва с , therefore, was officially judged in December as "not a success in accordance with . . . NASA mission objectives."

Повтарям: , "not a success in accordance with . . . NASA mission objectives."

Аполо 6 - НЕУСПЕШЕН!


И след този неуспех - смело, с хора на борда.
=============================================


Останаха да висят въпросите: някому да са качили на орбита товар над 100 тона на орбита? Откъде да сме сигурни, че наистина Сатурн V може да качи толкова???

Защо други, освен Американци (и то - само по трима, без застъпване!) са се качвали на Скайлаб? Откъде да сме сигурни, че наистина Скайлаб е така голям, някой видял ли го е? (не е!)


Защо разработват нови двигатели, а не ползват така безаварийните от Сатурн V ???

Отговор: защото Сатурн V е бутафория, няма обявената товароносимост. Оттам и Скайлаб, и лунната програма са бутафория и Холивудщини.


Бой, ебане, сръбска музика.


Тема Re: Благодаря, че подкрепяш писаното от мене!нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор enarees (познаващ ГИ)
Публикувано20.11.08 18:20



Сатурн V е със завишена товароносимост, за да се натъкмят нещата за "лунна мисия".

Аз ти заявявам, че има физико-технически методи, за да бъдат опровергани лунните полети и по товароносимост - не снимките, прахата, знамето и т.н..! Но това може да се обсъжда с независими и технически образовани хора. Ще говорим по-нататък.

Първо трябва да гледаш този филм:





Тема ?нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано22.01.09 15:07



Може да не съм видял добре, но ми се струва, че сатурн5 няма достатъчно средства за управляване на тягата за постигане не устойчивост на полета.
Особено в стадия на излитане.
Руските ракети имат управляващи сопла на шарнир по 2 във всяка от 4те секции на 1вата степен. Можем да вземем като отправна точка техният относителен размер и доста големият ъгъл на който може да се клатят.

Какви са аналогичните органи за управление на Сатурн5?
За управление по тангаж се твърди, че зе използва промяна в тягата на 4 от 5те маршови двигателя. Дали това е достатъчно и може ли да се направи прецизно, като се има предвид, че масата е към 3000 тона и дължината на ракетата ~ 110 метра - значи голям инерционен момент. От гледна точка на теорията за автоматично регулиране ракетния двигател е звено с висока степен на неустойчивост по отношение промяна на тягата.
Промяната на тягата трябва да бъде голям процент тъй като приложната и точка има малко рамо до центъра на масите.
Излиза, че управлението може да става само по руската система и никак другояче?


демек, двигателите да се въртят на шарнири?

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: ?нови [re: Exhemus]  
Автор Aбcoлют (ентусиаст)
Публикувано30.01.09 01:35



"Може да не съм видял добре, но ми се струва, че сатурн5 няма достатъчно средства за управляване на тягата за постигане не устойчивост на полета.
Особено в стадия на излитане.
Руските ракети имат управляващи сопла на шарнир по 2 във всяка от 4те секции на 1вата степен. Можем да вземем като отправна точка техният относителен размер и доста големият ъгъл на който може да се клатят.

Какви са аналогичните органи за управление на Сатурн5?
За управление по тангаж се твърди, че зе използва промяна в тягата на 4 от 5те маршови двигателя. Дали това е достатъчно и може ли да се направи прецизно, като се има предвид, че масата е към 3000 тона и дължината на ракетата ~ 110 метра - значи голям инерционен момент. От гледна точка на теорията за автоматично регулиране ракетния двигател е звено с висока степен на неустойчивост по отношение промяна на тягата.
Промяната на тягата трябва да бъде голям процент тъй като приложната и точка има малко рамо до центъра на масите.
Излиза, че управлението може да става само по руската система и никак другояче?
демек, двигателите да се въртят на шарнири?
"


Според мен не е задължително да има допълнителни управляващи сопла, може главното сопло да е на шарнир - в такъв случай е достатъчно да се завърта не повече от 5 градуса.
А обърнали ли сте внимание на трите сопла на совалката как се мърдат при излитане, имам чувството че са бутафорни и ще се разпаднат.





Тема Re: ?нови [re: Aбcoлют]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано01.02.09 17:50



За Сатурн5 така излиза



А при Совалката всичко е като от гума - нали водородният резервоар се смалява с 45 см след пълнене

Явно се разчита много на софтуера?

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.