Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 22.06.24 
Технически науки
   >> Космонавтика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Американците не са стъпвали на Луната  
Автор Zest ()
Публикувано15.02.05 20:22







Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Zest]  
Автор бaт Пeнчo (учи)
Публикувано21.02.05 13:19



Аз не разбирам от тази тема, само искам да вметна, че съм чувал, че със сравнително любителски телескоп все пак се вижда къде са кацали на луната американците. Те са го правили и достатъчно често (няколко пъти) така че са могли да бъдат следени с телескопи и специално изстреляните за целта по това време спътници от СССР. Ако не бяха кацнали, руснаците щяха да ги скъсат от бъзик. Друг е въпросът, че е възможно много от патетичните снимки да не са оригинални (от мястото на събитието) а да са създадени в студио, поради един или друг проблем (подобно на опъването на съветското знаме на райхстага – то реално е било нощем, но популярният филм, който знаем е сниман денем и то на следващия ден).



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: бaт Пeнчo]  
Автор Zest ()
Публикувано21.02.05 13:50



По късно са кацали много пъти, но мисълта е дали те са първите.



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Zest]  
АвторДжepджepoд (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 14:13



Ами че то, втори е нямало...



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Джepджepoд]  
Автор чoвekoлerлoxpaнoдeн (интригант)
Публикувано21.02.05 22:05



Според мен не е никак лесна работа да накараш 5 000 човека да си затварят устата за цял живот.
Каца ли са, но въпроса е каква полза от това.

And so I throw the windows wide
And call to you across the sky


Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: чoвekoлerлoxpaнoдeн]  
Автор kибpитлия (сладкодумен)
Публикувано10.03.05 19:14



Аз всъщност не съм голям познавач на историята, но съм чел „Аполо 13” и съм гледал и не малко снимки (очевидно студиини) от „американците на Луната” и смятам, че американците обичат да си правят безплатна реклама.
Мен ми изглежда супер странно как изведнъж спряха да летят до Луната?!? И вярвам, че или:
1. Някой им се е обадил от Кремъл и им е казал – стига глупости, писна ни.
2. Или са попаднали на нещо или на някого на Луната, който им е казал или показал „Вие нямате работа тук!!!”.

Просто не може да летят до луната 196х година и да не могат да пратят един свестен работещ робот на Марс 200х година... Много ми изглежда нагласено ... или едното или другото... Все пак това са 40 години.

Та да се върна на Аполо 13... Ако тази тенекия действително е стигнала дотам дори веднъж... тея американци имат голям късмет, че губят толкова малко космонавти...



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: kибpитлия]  
Автор jerjerod (фантом)
Публикувано11.03.05 20:20



Американците не летят вече до Луната първо, защото няма какво да правят там /не че и преди е имало, ама трябваше да спечелят надпреварата за космоса/, второ, защото телевизионните зрители отдавна спряха да се интересуват от това, и трето, защото нямат с какво да летят до там. Пък е и много скъпо, а Америка има 7 трилиона /не знам за наши или техни трилиони става дума/ долара външни дългове.

Що се отнася за загубата на космонавти /астронавти/ - седемнайсет не са никак малко срещу четири за руснаците /без да се броят авиокатастрофите и битовите инциденти/.

----------
Всички сме в матрицата!


Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Zest]  
Авторminius (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 18:26



Доста тъпи аргументи.

Защо, след като е имало няколко източника на светлина предметите и хората имат само по една сянка (например последната снимка с двамата астронавти, те са един до друг)?

Когато правиш снимки през деня, при слънчево време, както е било на Луната защо нямаш звезди на снимките ти? Хайде потърси нещо за фотографската ширина на филмите.

Какво пречи на лунната повърхност да отразява слънчевата светлина и да осветява астронавта в сянка? Липсата на атмосфера? Прави повече разходки на лунна светлина и ще си отговориш.

И т.н.



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Zest]  
АвторNeil Armstrong (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 14:41



Да бе, да! Верно е тва! И Елвис Пресли е жив!!!

:-))



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Neil Armstrong]  
АвторГarapин (Нерегистриран)
Публикувано13.07.08 16:10



Най-малкото заради радиацията, космическите и галактичните лъчи не е възможно живо същество да оцелее със съвременните /и тогавашните/ ракети по време на полет до Луната. А ония пичове са литнали, разхождали са се, и после са се върнали на Земята, и така 6 пъти, 6 мисии. СМЯХ!!! И никой друг не е успял. С телескоп не може да се види дали са оставили нещо на Луната. Ако някой намери 1 снимка, 1!!!, на която се вижда дори 1 материално доказателство, че ония са кацали, черпя бира. Нито основите на спускаемите апарати, нито лунните бъгита, нищо.... ама нищо не се вижда на снимките от сондите и сателитите, които и до сега летят около Луната. Трябва да си много прост, за да се вържеш, че тия в най-върлата надпревара между САЩ и Съв. съюз не са фалшифицирали нещо. Според НАСА, дебелината на стените на корабите за Луната и Марс трябва да бъде 2 метра, направени от олово и после изолация с водна риза. Поровете се в сайта на НАСА и ще го прочетете сами. Е как тогава с тия картонени корабчета обвити с фолио въобще са стъпили там?!?!?!? Ташак...





Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Гarapин]  
Авторjo123 (Нерегистриран)
Публикувано14.07.08 17:41



Има материални доказателства как да няма. Оставили са лазерни отражатели, които и до днес работят, знам знам ще кажете, че ги е оставила автоматична сонда или нещо такова. Е да ама не, електрониката на програмат Apolo e била с мошността на калкулатор от преди 20-25 години (броено от днес), така че ако са били поставени от нещо автоматично щеше да е много по-голям успех.
Другото, което е че тези събития се развиват в "най-горещите" години на студената война и СССР много лесно е могло да ги разобличат ако са се опитвали да послъгват нещо.
Що се отнася до това защо са спряли ами цялата рбота е била за чест и слава, а и статистически вече вероятнотта да стане авария вече е била много голяма.
И последно. Защо не летят със старите кораби а искат да направят нови? Намерете хора да ви направят нов трабант, варбург, москвич, парен локомотив, параход и други такива. Имайте и в предвид, че много от материалите и компонентите несе произвеждат от десетки години.



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Гarapин]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано16.07.08 19:05



Относно радиацията си в голяма грешка, дори Ван Алън не твърди, че радиацията би убила някой, че и моментално отгоре на всичко, дори там където радиацията е в най-висока концентрация на границата или в така наречените пръстени на Ван Алън е нужен поне престой около месец. Опасни са Слънчевите изригвания при, които обаче има време да се реагира. Освен това оная радиация е малко по-различна от тая тук.
Радиацията в поясите на Ван Алън НЕ Е от гама лъчи, ами всъщност представлява високоенергийни протони и електрони. Защитата срещу такава радиация се прави с материали на базата на полиетилен, т.е. не е необходимо да имаш метри оловни стени, че да се защитиш от нея. Колкото до слънчевите изригвания и ISS, досега не е имало умрял космонавт/астронавт от такова нещо, тъй като въпросната космическа станция (както и Мир преди това) се намират на ниска земна орбита (т.е. малко над 300 км), където са прилично защитени от изригванията точно заради поясите на Ван Алън, които задържат частиците (изригванията са почти изцяло от същите тези високоенергийни протони и електрони). А иначе във филма са казали, че усещат радиацията, тъй като орбитата на ISS все пак от време на време пресича част от най-ниските райони на поясите, но радиацията, която поемат е доста малка и на практика безобидна, тъй като човешкото тяло има достатъчно време да регенерира повредените от радиацията клетки.
- полетите на Аполо през поясите - радиацията в тези пояси е опасна, но при положение, че се заседиш в тях. Всички мисии, които са излизали извън земна орбита, са минавали през тези пояси много бързо, като самата траектория е така изчислена, че полетът да мине през "най-редките" области на поясите, т.е. там, където концентрацията на частиците е най-ниска.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Myth]  
АвторГarapин (Нерегистриран)
Публикувано20.07.08 20:50



Ок, вярвай им. Информацията за ван Алън обаче, ти е повече от неточна. Ван Алън ТВЪРДИ, че количеството и честотата /в смисъл като заредени частици за единица време/ радиация Е смъртоносна. Радиация от радиационните пояси, плюс галактичните космически лъчи, плюс микрометеорити. Само едно от тези неща е в състояние да ги умъртви за стотни от секундата. Разрови се малко в сайта на НАСА и ще откриеш няколко статии КОЛКО трябва да са ДЕБЕЛИ стените на бъдещите кораби за пътуване до Луната и Марс и от какво трябва да са направени - това, което съм писал преди това. Спомни си коя година Ван Алън открива поясите и какво се случва през 1969 - най-подходящото време за изпращане на хора към Луната...

И не е само това. Фактите, които карат човек да се съмнява в "покоряването" са доста. И изобщо не говоря за "веещо се знаме" и други глупости. Говоря за научни факти за корабите, радиацията и другите лъчи по пътя на "героите", качеството на фотографските и видеоматериали заснети там, липсата на оставените горе технически уреди и основите на спускаемите апарати от всички възможни фотографии с голяма разделителна способност направени над местата за кацане от сонди и сателите през последните 30 години ДО ДНЕС... и т.н., и т.н. ....





Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Zest]  
Авторrr (Нерегистриран)
Публикувано26.07.08 21:03



Не знам дали са стъпвали, ама знам колко са били развълнувани астронавтите ако наистина са стъпили на Луната.
Вчера един американец се разхождаше покрай реката, зяпайки във водата настъпи едно голямо лайно. То се разкваца и преля в сандала му.
Изглеждаше развълнуван и учуден все едно е стъпил на Луната.



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Гarapин]  
АвторCkитниk (Нерегистриран)
Публикувано27.07.08 14:19



Кацали са и то много пъти! Имам подробна карта на Луната, руско издание
от преди около 20-25 години, на която са отбелязани местата на кацане на
американските екипажи, като всеки екипаж е изброен поименно. И това се
случва по времето, когато СССР и САЩ се бяха хванали гуша за гуша и си
мереха пишките за щяло и нещяло. Ти ми кажи, от какъв зор тази карта е
факт, ако предположим, че американците никога не са кацали на Луната?



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Ckитниk]  
Автор enarees (познаващ ГИ)
Публикувано31.07.08 18:50



Зад кацанията на Луната се крие разполагане на ядрени заряди в орбита. Тези заряди са доста тежки и изискват мощни ракети.

Руснаците си траят, защото и те имат такива заряди.

Знаете как мълчи съветският представител в ООН за ракетите в Куба.



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: enarees]  
Автор timiO6 (The ThinkeR)
Публикувано01.08.08 20:52



Зад кацанията на Луната се крие разполагане на ядрени заряди в орбита. Тези заряди са доста тежки и изискват мощни ракети.

Руснаците си траят, защото и те имат такива заряди.

добра теория, бравоо



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: timiO6]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано01.08.08 22:30



Добра, ама глупава. За да се отнесе ядрена бомба на ниска или геостационарна орбита, е нужна далеч по-маломощна ракета - нещо от класа на Р-7 или УР-500 (аналогично - американската "Делта") би свършило работа. А какъв би бил смисълът да се замъкнат такива заряди чак на Луната - ще я прекопават ли?! Естествено, всяка космическа ракета е била проектирана с двойно приложение, ама пък чак толкова...

----------
Дограмата ми хлопа!


Тема Ядрените заряди в орбитанови [re: cineman]  
Автор enarees (познаващ ГИ)
Публикувано02.08.08 07:24



Един солиден заряд би бил доста тежък и ракетата въобще не би могла да стигне с него до Луната, пък и не е това целта.

Правени са експерименти с височинни ядрени взривове. Имат доста полза от тях. Особено в това, че могат да скапят електрониката и комуникациите(ефекта ЕМИ). А ако количеството на разпръснатите горещи частици е голямо, може да навреди сериозно и на хората. С тези заряди може да настъпи истински апокалипсис в електрониката.
Коя стана в Студената Война би се отказала от това предимство, въпреки договорчетата(то затова се върши под прикритие на Лунна мисия)?

Сега се пръкват страни-космически терористи, за да останат орбиталните ядрени системи остават секретни.



Тема Re: Ядрените заряди в орбитанови [re: enarees]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано02.08.08 21:46



Какво значи "солиден ядрен заряд"? Ракетата "Сатурн 5" е можела да качва над 100 тона на ниска орбита - кому е нужна такава тежка бомба, след като и многократно по-малка би вършила идеална работа? Друг е въпросът, ако става дума за множество заряди, които да се изстрелват едновременно - а такава възможност 200-процентно е била предвидена...

----------
Дограмата ми хлопа!


Тема Re: Ядрените заряди в орбитанови [re: cineman]  
Автор enarees (познаващ ГИ)
Публикувано03.08.08 08:36



Един кубик уран тежи 20 тона. Системите за комуникация и управление също изискват солидни резерви. Детонацията и изолацията на зарядите за повече време също изисква значителна маса. Знам, че зарядът на първата атомна бомба е бил около 20-ина килограма(чисто в-во), но в Космоса взривът няма да даде необходимия ефект. Виж, зарядът на злополучния чернобилски блок е бил десетки тонове, но не чист U-235.

Да не говорим, че за бързо намаляване на скоростта и снижаване на заряда се изисква доста гориво.

Освен електромагнитния шок върху системите, военните сигурно са пожелали и солиден "килим" от канцерогенните горещи частици. При това разпръскване не е необходим кой знае какъв взрив по мощност, но се изисква маса, която да бъде разпръсната.

Бързото изстрелване на 6(успешни) последователни ракети говори повече за военна мисия, отколкото за полети до Луната.

И да не забравяме, че при крушението на "Аполо 13" е имало радиоактивно замърсяване(водите около Нова Зеландия), което уж било причинено от изотопник за електрозахранване!


Я да помислим, коя мощна ракета с криогенно гориво може да дежури поне месец на земята! Но на орбита е друго, пък и там ги няма пацифистите.



Тема Re: Ядрените заряди в орбитанови [re: enarees]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано03.08.08 15:43



Не казвам, че е невъзможно. Но не мисля, че ТОЧНО тази е била основната задача на ракетите "Сатурн" - за разлика от бойната ракета "Титан 2" и съветските Р-7 "Спутник" и УР-500 "Протон", които са проектирани ИМЕННО като МБР и носители на водородни бомби, а гражданското им предназначение е било чист "страничен ефект".
Но човек никога не знае всичко и напълно...

----------
Дограмата ми хлопа!


Тема Re: Ядрените заряди в орбитанови [re: cineman]  
Автор enarees (познаващ ГИ)
Публикувано03.08.08 18:20



Гражданското предназначение на тези ракети, къде - реално, къде - не, наистина е страничен ефект. Първоначалното им предназначение е военно.

Зад проектът "Аполо" има много зловещи тайни. А носителят "Сатурн" в никакъв случай не може да бъде дълго време в бойна готовност. Товароподемността му, както смятат някои, може наистина да е преувеличена, за да пасне на изискванията за полет до Луната.

САЩ не се колебаят да лъжат за лунната мисия и лъжата започва още в заканата на Кенеди за текущото десетилетие американци да кацнат на Луната. Руснаците лъжат, но американците надцакват.
Това е една мръсна игра.



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Zest]  
Автор doradus (непознат)
Публикувано31.10.08 10:14



Всичко е Холивудска постановка



Space is the place!

Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: doradus]  
Автор enarees (познаващ ГИ)
Публикувано02.11.08 19:20



Не всичко.



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Zest]  
Автор Цap Изpoд ll ()
Публикувано08.12.08 16:07



Дори и да са успяли някакси да добутат тая консервена кутия до Луната, то астронавтите са си оставили костите там.





Мисля, че има нужда.

Тема вчера видяхнови [re: Zest]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано22.01.09 14:31



по дискъвъри кадри..
астронавт скочи от второто стъпало на стълбичката -~60 см.
бая приклекна, като щангист, нали раницата и тя тежи


ако общо тежат 180 кг, на луната трябва да тежат 30 кг?
т.е. той може да омекоти само с пръсти без да сгъва колената?

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: вчера видяхнови [re: Exhemus]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано01.11.09 17:12



За неверниците:
Американците летяха с руска ракета,но залепиха лепенка"Сатурн 5".



Тема Re: вчера видяхнови [re: Exhemus]  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано02.11.09 11:05



Ма ти верно си овчар. Малко физика в училище не си ли учил?
Не знаеш ли че материята освен свойството гравитация притежава и свойството инерция и импулса също е физическа величина?
Естествено че като се засили, чантата на гърба му независимо от това какво тегло има, притежава свойството маса (ако не си го учил).
В тоя ред на мисли гледах на филм как една жена астронавт на Международната Космическа Станция влачеше някакъв огромен шкаф с апаратура който сигурно може да тежи и един тон. Но го влачеше БАВНО!
Ако го засили това нещо към стената по-силно може да пробие и стената, камо ли да утрепе човек! Това си е маса!



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Zest]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано05.01.10 01:42





И . Но ние ще ги хванем!

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: kибpитлия]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано05.01.10 02:12



Тая тенекия струва 4,4 милярда $ официално. Прави сметка колко струва цялата програма

Голям залък се оказа даже и за могъщата Америка
Просто Америка не издържа. След като бяха постигнати политическите цели, веднага завъртяха кранчето.
Въпреки, че при някой от следващите полети беше предвидено да се основе базова станция.... еех! Но оценката на ситуацията е изключително трезва и правилна. Сигурно са дали на някой суперкомпютър да вземе решението
Сигурно са отчели риска. И че въпреки късмета, издънката е неизбежна. В случай на непрекъснат успех пък ги чака банкрут на икономиката. Все лошо...

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Exhemus]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано18.02.10 20:40



Хванахме ги




Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Exhemus]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано19.02.10 12:25



Тия неща вече ги знаем. Кажи нещо ново.



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: cineman]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано19.02.10 23:09



По точка 1 и 2 нищо ново - те си признаха, че са ги правили в холивуд, защото лунните не били с добро качество.

Точка 3 е интересна. В по-гортия ми постинг има линк към снимки от нисколетящ апарат, "които потвърждават" присъствието на астронавти. Личат добре утъпканите пътечки, където са ходили.

Обаче! Трябва да се разгледат внимателно - дирите непосредствено около лунния модул трябва да са заметени от струята на излитащия апарат!!!



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Exhemus]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано24.02.10 21:53



Това да не ти е пясък или улична пепел?! Опитай се да "заметеш" с газова струя мокър пясък - защото лунният прах се държи именно като такъв.



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: cineman]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано26.02.10 03:07



Не са ходили до Луната защото такава не съществува.Преди много време хамериканците са поставили картонена луна в небето с цел по-късно да имитират полет до нея.Тая теория харесва ли ви?



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: skydriver]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано26.02.10 14:50



Да бе, и на края на Вселената има бетонна стена.





Тема а колко американци са стъпвали нанови [re: Zest]  
Автор Дyxът нa Coфмak (безпристрастен)
Публикувано26.08.10 16:01



Луната?
Въпросът го задавам сериозно. Пишете само цифри





Тема Re: а колко американци са стъпвали нанови [re: Дyxът нa Coфмak]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано15.09.10 11:52



12



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Цap Изpoд ll]  
Автор ramzes1977 (член)
Публикувано22.09.10 16:03



ЦАр изрод само да те питам тая снимка на ЛУният модул от каде я взема , Когато я увеличих няколко пъти си личи,че това нещо с сгобявано на някоя вила от подръчни материали и толкова нескопосано ,че и дори Казаците да го бяха ИЗДЯЛАЛИ (сделали) пак нямаше да е толкова некадърно.



Тема Re: вчера видяхнови [re: Aлф]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано25.09.10 19:57



Мдаа,
понякога разговарям и с овцете от скука



И на теб ще кажа - когато си прозд никакво училище не помага

Иначе имаш кинетична енергия m x g x h , която се омекотява от "маса х мускул х клек".
На луната же е 6 пъти по-малко, мускулът и масата са същите. Клякането е 6 пъти по-малко

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Цap Изpoд ll]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано25.09.10 20:17



И аз така мислех докато видях американското уики. Там е описана подробно.
Оказва се, тая консерва е най-надеждната част от целият комплекс.

Въпреки това ????????????

--------

При наличието на Холивуд защо да си оставят костите?


Аз лично, бих конструирал едно луноходче, което да оставя човешки стъпки за достоверност и накрая да го взривя
Фалшивите астронавти са най-ненадеждната част от далаверата. Нали са публични личности. Обаче има способи, чрез хипноза, да бъдат убедени, че наистина са ходили по луната.
Ама нали няколко се побъркаха! Значи мозъците им са отказали нещо, та се наложило по-силна доза психотропни..

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: вчера видяхнови [re: Exhemus]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано27.09.10 11:40



Май обърка кинетична с потенциална енергия



А сега за упражнение сметни импулсите в двата случая.



Тема Re: а колко американци са стъпвали нанови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор notna (###)
Публикувано16.03.17 11:30



A Рътлидж влиза ли в бройката....?

....


Тема Re: а колко американци са стъпвали нанови [re: notna]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано31.12.17 17:33



Първи са били Българите.
Това го споделя Армстронг. Когато слязъл и видял Лунатяните, поздравил ги като казал че те са първите хора на Луната. Ония им репликирали, че не е вярно. Първи били Българите, ама не могли да се видят, щото на наш'те им заяла бравата на вратата ... само се чуло :
"Бравата ... Мамата ..." и отлетели.



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Zest]  
Автор kkrekk (канарче)
Публикувано11.12.20 18:33



този въпрос доста изкуствено се преекспонира от интернет обществото.
ясно, всички полети в космоса са филмови продукции, освен на совалката Аполо, понеже са намерени парчета от нея на земята.
защото на потребителите явно им трябват такива хард доказателства.



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Zest]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано07.01.21 06:13



а пък това е новата ми страница в профила.



[suggestopedia movie / сугестопедия филм:

подпис:





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.