Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:14 16.06.24 
Технически науки
   >> Космонавтика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Ядрените заряди в орбитанови [re: cineman]  
Автор enarees (познаващ ГИ)
Публикувано03.08.08 08:36



Един кубик уран тежи 20 тона. Системите за комуникация и управление също изискват солидни резерви. Детонацията и изолацията на зарядите за повече време също изисква значителна маса. Знам, че зарядът на първата атомна бомба е бил около 20-ина килограма(чисто в-во), но в Космоса взривът няма да даде необходимия ефект. Виж, зарядът на злополучния чернобилски блок е бил десетки тонове, но не чист U-235.

Да не говорим, че за бързо намаляване на скоростта и снижаване на заряда се изисква доста гориво.

Освен електромагнитния шок върху системите, военните сигурно са пожелали и солиден "килим" от канцерогенните горещи частици. При това разпръскване не е необходим кой знае какъв взрив по мощност, но се изисква маса, която да бъде разпръсната.

Бързото изстрелване на 6(успешни) последователни ракети говори повече за военна мисия, отколкото за полети до Луната.

И да не забравяме, че при крушението на "Аполо 13" е имало радиоактивно замърсяване(водите около Нова Зеландия), което уж било причинено от изотопник за електрозахранване!


Я да помислим, коя мощна ракета с криогенно гориво може да дежури поне месец на земята! Но на орбита е друго, пък и там ги няма пацифистите.



Тема Re: Ядрените заряди в орбитанови [re: enarees]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано03.08.08 15:43



Не казвам, че е невъзможно. Но не мисля, че ТОЧНО тази е била основната задача на ракетите "Сатурн" - за разлика от бойната ракета "Титан 2" и съветските Р-7 "Спутник" и УР-500 "Протон", които са проектирани ИМЕННО като МБР и носители на водородни бомби, а гражданското им предназначение е било чист "страничен ефект".
Но човек никога не знае всичко и напълно...

----------
Дограмата ми хлопа!


Тема Re: Ядрените заряди в орбитанови [re: cineman]  
Автор enarees (познаващ ГИ)
Публикувано03.08.08 18:20



Гражданското предназначение на тези ракети, къде - реално, къде - не, наистина е страничен ефект. Първоначалното им предназначение е военно.

Зад проектът "Аполо" има много зловещи тайни. А носителят "Сатурн" в никакъв случай не може да бъде дълго време в бойна готовност. Товароподемността му, както смятат някои, може наистина да е преувеличена, за да пасне на изискванията за полет до Луната.

САЩ не се колебаят да лъжат за лунната мисия и лъжата започва още в заканата на Кенеди за текущото десетилетие американци да кацнат на Луната. Руснаците лъжат, но американците надцакват.
Това е една мръсна игра.



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Zest]  
Автор doradus (непознат)
Публикувано31.10.08 10:14



Всичко е Холивудска постановка



Space is the place!

Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: doradus]  
Автор enarees (познаващ ГИ)
Публикувано02.11.08 19:20



Не всичко.



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Zest]  
Автор Цap Изpoд ll ()
Публикувано08.12.08 16:07



Дори и да са успяли някакси да добутат тая консервена кутия до Луната, то астронавтите са си оставили костите там.





Мисля, че има нужда.

Тема вчера видяхнови [re: Zest]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано22.01.09 14:31



по дискъвъри кадри..
астронавт скочи от второто стъпало на стълбичката -~60 см.
бая приклекна, като щангист, нали раницата и тя тежи


ако общо тежат 180 кг, на луната трябва да тежат 30 кг?
т.е. той може да омекоти само с пръсти без да сгъва колената?

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: вчера видяхнови [re: Exhemus]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано01.11.09 17:12



За неверниците:
Американците летяха с руска ракета,но залепиха лепенка"Сатурн 5".



Тема Re: вчера видяхнови [re: Exhemus]  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано02.11.09 11:05



Ма ти верно си овчар. Малко физика в училище не си ли учил?
Не знаеш ли че материята освен свойството гравитация притежава и свойството инерция и импулса също е физическа величина?
Естествено че като се засили, чантата на гърба му независимо от това какво тегло има, притежава свойството маса (ако не си го учил).
В тоя ред на мисли гледах на филм как една жена астронавт на Международната Космическа Станция влачеше някакъв огромен шкаф с апаратура който сигурно може да тежи и един тон. Но го влачеше БАВНО!
Ако го засили това нещо към стената по-силно може да пробие и стената, камо ли да утрепе човек! Това си е маса!



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Zest]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано05.01.10 01:42





И . Но ние ще ги хванем!

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.