Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:07 17.05.24 
Технически науки
   >> Космонавтика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Званието астронавтнови [re: Lnohod-2]  
АвторSwebus (Нерегистриран)
Публикувано05.04.02 20:17



Zdravei Lunohod,

Az ne sym popadal na ceni v Zvezdnoto gradche - ne sym hodil tam. Dannite za cenite gi vidiah predi vreme na www.discoveryeurope.com

Ne znam dali sa istina, no te go predstaviaha kato goliama atrakcia za zapadniacite i edva li ne te se rediat na opashka da litnat v trenerovychnite samoleti i da izpitat 30 sek. 0 g ili da se kachat i litnas v MiG25

Reklamata e goliamo nesto, no moje da ima i istina.

Inache po vyprosa kato Gagarin ili kato Armstrong - nikoga ne sym gi protivopostavial. Ne sym si pozviliaval da si mislia che ste moga da stana kato Gagarin ili Armstrong - prez 70-te si mislich che dokato porastna vsichki planeti na koito moje da se kacne ste sa veche poseteni i profesiata na kosmonavta ste e nesto kato na pilota v grajdanskata aviacia.
E-e-h mechti

Ne mislia che e imalo koi znae kavo "informacionno zatymnenie" za programata Apolo - imam iarki detski spomeni (69-ta biah na 4 godini) che imashe reportaji po televiziata. Tova go pomnia zastoto togava reshih che i az ste stana kosmonavt. (Astronavt ne mi haresva kato termin zastoto v prevot go razbiram kato zvanie za chlen na ekipaj na mejduzvesdna ekspedicia)

I v nashata mahala kakto pri Varbav beshe pozor da ne znaem imenata na kosmonavtite i astronavtite, koga na kakvo sa leteli, koi sa bili korabite, raketite nositeli i t.n. Za jalost za men povecheto ot tezi nesta si ostanaha v minaloto hiliadoletie



Тема Re: Званието астронавтнови [re: Swebus]  
АвторЛyнoxoд -2 (Нерегистриран)
Публикувано05.04.02 23:44



праштам мейла
друго положение няма
истината е че първата статия за Аполо, която прочетох ме запалиха
по доста неща
астрономия например
Всички сме в кюпа
за истинската наука няа информационно затъмнение
Аз не мога да си представя голям уче да каже ами разбирате ли ний амриканците(или руснаците) сме най-напред.
Не случайно се казвам Луноход-2
повечето от вас знаят какво е станало с него
и как руските учени получават информация за неговата участ...






Тема Re: Званието астронавтнови [re: Лyнoxoд -2]  
Автор MиГ (летящ)
Публикувано09.04.02 12:47



Аз не мога да си представя голям уче да каже ами разбирате ли ний амриканците(или руснаците) сме най-напред.


Не гледаш CNN, за това


Я вышел им наперерез...


Тема Re: Званието астронавтнови [re: MиГ]  
АвторЛyнoxoд-2 (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 13:34



Тъй ши е тя

Рейгън - враг номер едно На Тутракански селищен окръг
-плакат




Тема Re: Званието астронавтнови [re: Лyнoxoд-2]  
Автор MиГ (летящ)
Публикувано09.04.02 14:49



Нещо такова, само, че го говори някакъв брадат доктор с 15 научни степени. Обяснява, как САЩ се били откъснали и как били оставили останалия свят далеч назад в научно-техническо отношение.


Я вышел им наперерез...


Тема Re: Званието астронавтнови [re: MиГ]  
АвторЛyнoxoд-2 (Нерегистриран)
Публикувано10.04.02 13:27



Добре че не гледам СИ ЕН Ен
Много зле говори всичко това за науката въобще, във времена когато науката е във криза и застой, такива глупости са меко казано неприсотйни за учените.
Незнам за Си Ен Ен
обаче четох в NY TIMES, че руски учени щели да се преквалифицарат в Американски институти, за да подобрят морално остарелите си знания, за да могат пълноценно да участват в разработката на МКС??????
Статията меко казано ме потресе, въпреки че според мен имаше съмнения аз некомпетентност на журналиста, който я е писал, е все пак статия на цяла страница с многобройни термини ми проговори друго.

Interesno mi e v koia oblast e bil toz uchen
Който е толкоз напред във науката.
Нека да го каже на своите колеги от Индия, Русия и Китай с които работи в своя институт
щото отворете един брой Scientific American
да видите фамилиите.



Тема Re: Званието астронавтнови [re: Лyнoxoд-2]  
Автор MиГ (летящ)
Публикувано12.04.02 11:45



Мамка им профанска.
Да се мачкат трябва мърсните янки.


Я вышел им наперерез...


Тема Re: Званието астронавтнови [re: MиГ]  
АвторPenguin (Нерегистриран)
Публикувано12.04.02 22:59



Ъмм. Колко ли струва общо направата на една атомна бомба? :-)



Тема Re: Званието астронавтнови [re: Penguin]  
Автор MиГ (летящ)
Публикувано15.04.02 11:50



само една няма да свърши работа


Я вышел им наперерез...


Тема Re: Званието астронавтнови [re: Lnohod-2]  
Авторacho (Нерегистриран)
Публикувано19.05.02 22:18



az ne sum hodil v zvezdnoto gradche, no imah shtastieto da posetia centura za upravlenie na polety v Huston i Kenedy space center vuv florida. Tam imashe i lunni sempli i kakvoto drugo se seti chivek i adski mnogo se izkefih:)))
Daje imam i snimka na lunch pads 39A i 39b ot koito de izstrelvat sovalkite i na pensioniran dvigatel na sovalka




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.