Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 27.07.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема паста за зъбинови  
Автор ragazzo (новак)
Публикувано27.01.09 16:51



Каква паста за зъби ползвате?
Аз използвам Поморин след всяко ядене и колгейт прополис вечер.



Тема Re: паста за зъбинови [re: ragazzo]  
Автор 7karina (член)
Публикувано27.01.09 19:22



аквафреш



Тема Re: паста за зъбинови [re: ragazzo]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано28.01.09 15:45



След хранене пия много чиста вода - неутрализира киселините, които започват да се образуват в стомаха и устата.
Сутри и вечер ползвам Блендамед.



Тема Re: паста за зъбинови [re: ragazzo]  
Автор bebflower (ексблондинка)
Публикувано28.01.09 16:28



Ползвам Алое пастите на ESI и Optima, Glister на Amway, също така една индийска хомеопатична.



Тема Re: паста за зъбинови [re: bebflower]  
Автор _TUZARA_ (непознат)
Публикувано31.01.09 11:38



Най-добри са Парадонтакс и Лакалут. Много по-добре е ако едната се ползва сутрин, а другата вечер. По съвет на трима различни стоматолози, без да се познават помежду си.





Тема Re: паста за зъбинови [re: ragazzo]  
Автор lavandula (спокоен)
Публикувано01.02.09 11:25



От години ползвам "Блендамед" сутрин и вечер, след което избелващата - "Холивудски блясък" и вода за уста Аквафреш. Много съм доволна от комбинацията, но по принцип съм с доста здрави зъбки по наследство и съм сигурна, че ако генетиката не си беше казала думата с каквото и да си търках зъбетата ефектът щеше да е доста по различен

.



Тема Re: паста за зъбинови [re: _TUZARA_]  
Автор PPP (една)
Публикувано02.02.09 14:21



Пастите против пародонтоза се ползват предимно сутрин, защото имат стягащо и изсушаващо действие (особено Пародонтакс-а), а изсушената лигавица през нощта е предпоставка за развитие на кариес. Затова сутрин се ползва паста против пародонтоза, а вечер - противокариесна.
И още - активните съставки действат в рамките на 20 дни, след това има привикване, затова пастата трябва да се сменя.



Тема Re: паста за зъби [re: PPP]  
Автор cтиxия (пожар)
Публикувано03.02.09 11:53



PPP

Това професионално мнение ли е?Досега не бях чувала да не се използва пастите против пародонтоза вечер, може да опитам тази схема - струва ми се логична, но не се бях замисляла и никой не ме е предупреждавал.
Иначе по темата - аз ползвам най-често Lacalut White, но гледам и да сменям, като правило - позлвам избелващи, включително Pearl Drops.
Пробвах и Astera white и честно казано съм много доволна, приятелки ми препоръчаха и наистина не отстъпва на другите пасти за зъби.
На мен ще ми е интересно да чуя професионално мнение, защото аз имам само като потребител, а някои стоматолози препоръчват това, което им е изгодно.

Звездите никога не се страхуват,че ще ги помислят за светулки!


Тема Re: паста за зъбинови [re: cтиxия]  
Автор PPP (една)
Публикувано03.02.09 13:37



Ами виж например пастите Lacalut, които се продават в комплект - те са точно по тази схема: сутрин против пародонтоза, вечер - против кариес.
Повечето стоматолози не се интересуват и не са компетентни за пастите за зъби, поне такова е моето впечатление.
Аз например дълго време се мих с сутрин и вечер с Пародонтакс, но през нощта се будех от сухота в устата и за кратко развих нетипично много кариеси, та това ме принуди да търся причината.
Откакто започнах да я ползвам само сутрин, а вечер - противокариесна, нещата се нормализираха.
Определено обаче Пародонтакса има ефект за възпалени венци. За това няма спор!
Не че не може или не бива да се ползва паста против пародонтоза и вечер, но това си е специфично за всеки човек и за конкретния проблем.

Също повечето хора (и зъболекари) не знаят, че се привиква с активните съставки на пастите и е важно те да се сменят. Това ми го каза стоматолог от един форум. Аз питах двама зъболекари, които посетих, никой не знаеше за това.

Та, май всеки за себе си трябва да търси най-подходящия вариант.

Редактирано от PPP на 03.02.09 14:03.



Тема Re: паста за зъбинови [re: PPP]  
Автор cтиxия (пожар)
Публикувано06.02.09 10:54



Много се замислих...по правило ползвам пасти против пародонтоза, но откакто спрях цигарите - нямам никакви проблеми с венците, така, че май ще намаля миенето с тези пасти и ще си ползвам вечер против кариес.



Звездите никога не се страхуват,че ще ги помислят за светулки!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.