Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:24 16.06.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ВОДАТА?!нови  
Автор °Melissa° (вечно нервна)
Публикувано13.05.05 19:33



Здравейте момичета,

хванах се напоследък в размисъл и установих, че пия страхотно малко вода на ден.. какво ти на ден .. на седмица изпивам не повече от литър.. знам, че трябва да се пие много повече, но явно не ми е ясно колко точно повече и до какво може да доведе малкото приемане на вода..

и така въпросът ми съвсем ясен:

Колко вода трябва да се пие на ден и по какъв начин липсата й/наличието й се отразява върху организма, в частност върху свежестта на кожата?





Тема Re: ВОДАТА?!нови [re: °Melissa°]  
Автор °Melissa° (вечно нервна)
Публикувано14.05.05 23:47



хайде момичета.. не може да не знаете.. нека обсъдим заедно навиците си, сигурна съм, че можем да бъдем много полезни една на друга



Тема Re: ВОДАТА?!нови [re: °Melissa°]  
Автор Измиcлeнaтa (обичана)
Публикувано15.05.05 00:37



Аз като видна хидрохимичка си нямам кой знае колко обективна идея от влиянието на водата върху кожата,но разбирам от химизмите й! Все пак, ако проиходим от наученото досега,мога да кажа,че определено влияе върху кожата! Според мен липсата на достатъчно количество приемана вода е обективна причина за дехидратацията на кожата! Съдя и по себе си...преди също пиех мноогооо малко вода и имах доста суха кожа на лицето,докато сега...вече може би 2-3 месеца се наливам с вода и смея да твърдя,че кожата ми е по-скоро нормална...а аз в съвпадения не вярвам...и основателно,единственото,което съм променила в начина си на живот е приема на вода...какво друго би могло да ми се отрази така благоприятно:))!?

Знам,че човек колкото повече тежи,толкова повече вода трябва да приема!

Мога да ти развия и теорията за минералната вода,ако искаш...като претендирам,че тя ще е доста по-научно доказана от гореизложените щуротии:))

Офф,май много приказки,за нищо


Лека нощ!:))

...от някой...



Тема Re: ВОДАТА?!нови [re: °Melissa°]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано15.05.05 01:06



Средно 1.5 - 2 л течности/денонощие, храната също съдържа течности . Тъй като тук май повече са склонни да се наливат с вода отколкото да жадуват да предупредя, че от прекомерния прием ще ви се сбръчкат като орехи бъбречетата, така че не прекалявайте. Да се стресирате и да си мерите водата също е глупост, просто пийте когато сте жадни.

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: ВОДАТА?!нови [re: °Melissa°]  
Автор kamych (green)
Публикувано15.05.05 01:21



Здравей,
Аз също не пия много вода. Дори когато след операцията трябваше да изпия 3л за един ден, вдигнах кръвно!
Понякога пия сокове. И задължително по кофичка кисело мляко на ден. Внушавам ли си, но след като го изпия, имам чувството, че кожата на лицето ми се опъва и освежава.



Тема Re: ВОДАТА?!нови [re: °Melissa°]  
Автор ***** ()
Публикувано15.05.05 10:15



На повечето места чета, че ттрябва да се пият по 1,5 - 2 литра вода на ден, но според мен има нещо сбъркано, защото аз като съм 47 килограма, а има хоора по 120 (и повече) 1,5 л. вода доста различно ще ни се отразят. Моята учителка по биология много ни наблягаше на това, че ства въпрос за вода, а не за бира, кола, натурални сокове и др.
Много спомени от училище нямам по въпроса но ако не се лъжа водата помага за обмяната на вечещствата (например в повечето статии на тема борба с целулит не пропускат да споменат пиенето на вода).
Аз лично пия доста вода. Купувам си от метро стекове с минарална вода и си я слагам в багажника на колата - така сама ме подсеща, иначе се случва да не обърна внимание на това колко съм жадна и вечерта като се прибера в къщи да изпивам огромни количества вода, а това не е полезно. Баща ми обаче може да не изпие и една чаша вода на седмица и не забелязвам някакви фатални последици. Много изписах, но основната ми идея е, че сама трябва да си усещаш колко вода да пиеш, организма ти най добре си знае.



Тема Re: ВОДАТА?!нови [re: Измиcлeнaтa]  
Автор ***** ()
Публикувано15.05.05 10:17



Само искам да спомена, че преди 2-3 месеца тук беше доста студеничко (ти си в България ако не се лъжа), чак до - 20 градуса стигнахме, което също е причина кожата ти да е била по-суха от колкото сега.



Тема Re: ВОДАТА?!нови [re: *****]  
Автор Измиcлeнaтa (обичана)
Публикувано15.05.05 11:02



Аз говоря за спомени от 7-8 години...от тогава се мажа с разни кремчета,правя масчици и т.н.! Та,от тогава кожата ми все беше суха...никога не съм обичала водата...но от към февруари-март,от както ни промиват мозъците по хидрохимия...колко златна е водата и бла-бла-бла...пия по много повече вода и кожата ми никога не е била такава:))) Пък мисля,че не за първи път има температури мнооогооо под 0:)))


А относно наливането...имам предвид,че осъзнах колко е полезна и като начало ми беше трудничко от 1 литър на седмица-да превключа на 7-10 литра на седмица...затова използвах "наливам"...не прекалявам в никакъв случай,знам за вредата! Но,за да си изградя навик,ми трябваше малко наливане:)))


Имам един познат,дето пие по 10 литра на ден


...от някой...



Тема Re: ВОДАТА?!нови [re: Измиcлeнaтa]  
Автор °Melissa° (вечно нервна)
Публикувано15.05.05 11:27



да, разкажи ми за минералната вода моля те, сигурна съм, че ще има много полезни неща да науча . Полезно ли е например да се пие постоянно само минерална вода? тези минерали нямат ли по/скоро отрицателно действие, когато се използват постоянно?





Тема Re: ВОДАТА?!нови [re: тиrъp]  
Автор darkwitch_25 (unpredictable)
Публикувано15.05.05 11:30



Аз също пия ужасно малко вода. Даже има дни, в които единствената ми течност е кафето. Обаче смятам, че ако не си жаден няма нужда и даже е вредно да се наливаш, защото си натоварваш организма. Смятам, че той ако имаше нужда от течности, щеше да ме кара да се чувствам жадна, както е през лятото примерно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.