Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:12 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Крем за суха кожа...нови  
Автор Nordic Blue Light (непознат )
Публикувано06.05.08 00:55



На 24 г. съм и кожата ми е много суха (в последно време дори ми се бели по бузите и 4елото) и доста 4увствителна, ве4е не знам какъв крем да купя, 4е хем да ми понася на кожата, хем да я овлажнява достатъ4но. Ползвала съм най-ве4е Avene и някакъв на Vichy, от който бях много доволна, но не си спомням ве4е как се казва. Бих искала да пробвам някакъв от тоя клас, който може да се купи в аптека или нещо тип L oreal. Като цяло нямам някакви особени претенции, трябва ми само нещо овлажняващо, от което да не се обривам и да не ми лъщи кожата.





Тема Re: Крем за суха кожа...нови [re: Nordic Blue Light]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано06.05.08 12:01



Пробвай Oligo 25 на Vichy

.



Тема Re: Крем за суха кожа...нови [re: Nordic Blue Light]  
Автор PPP (една)
Публикувано08.05.08 16:58



Eucerin Hydro Protect, с фактор 15. Мисля, че ще останеш доволна. Козметиката на Eucerin e специално за чувствителна кожа. Кремчето струва към 26 лв и стига за 3 месеца горе-долу. Продава се в аптеките.



Тема Re: Крем за суха кожа...нови [re: Nordic Blue Light]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано09.05.08 09:48



Нахткерцен на Др. Тайс-медицинска козметика, точно за такива случаи е.


Обича ме, не ме обича

Тема Re: Крем за суха кожа...нови [re: Nordic Blue Light]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано09.05.08 20:30



Подкрепям PPP за предложението за крем за суха кожа





Тема Re: Крем за суха кожа...нови [re: Nordic Blue Light]  
Автор Cl (colour index)
Публикувано09.05.08 20:38



според мен е авитаминоза...или първи признак за псориазис или себорея.
проблемът е за лекар, не за крем!!!



Тема Re: Крем за суха кожа... [re: Пъpпъл]  
Автор Cl (colour index)
Публикувано09.05.08 20:40



аре сега като го казваш да го обясниш - какво е това "медицинска козметика"???? Какво я отличава от другата?



Тема Re: Крем за суха кожа...нови [re: Cl]  
Автор njakoya...(тaм) ()
Публикувано10.05.08 16:32



Медицинска се нарича тази,която има лечебно действие и се препоръчва от лекар или козметик,прилага се към конкретен проблем.

А масова - тази която се подбира самостоятелно и е насочена към личните потребности на човека.Като към масовата се отнася и декоративната





Тема Re: Крем за суха кожа...нови [re: njakoya...(тaм)]  
Автор Cl (colour index)
Публикувано11.05.08 09:47



и с какво Др Тайс е медицинска? Защото в името на фирмата има доктор?
Всеки козметичен продукт може да твърди каквото си иска, не се изискват доказателства, нито регистрация специална. По принцип и всеки козметичен продукт влияе благоприятно за някои дерматични проблеми.
Всичко това обаче е доста различно от медицинска! За медицината се говори с термини като терапевтична концентрация, конкретно действие... А за козметиката може да се слагат само категории в ценово изражение.
Всичко друга са т.нар. claims...
Затова и е задължително за всички фармацевтични производители стандарта GMP, е, и някои козметични фирми го имат (нито една родна обаче).
Доколкото съм запознат, дори има буква в закона за Здравето, в която се забранява точно този термин - медицинска козметика! Защото е крайно неверен и заблуждаващ!



Тема Re: Крем за суха кожа...нови [re: Cl]  
Автор njakoya...(тaм) ()
Публикувано11.05.08 17:19



Д-р Тайс по моя информация е специализирана с хомеопатията.Гледай Ла Рош Позе,Авен,Декубал,Еусерин,Виши има още много)Успех




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.