Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Цъфтящи краища?!  
Автор lepuk (непознат )
Публикувано13.12.07 20:22



Здравейте! Косата ми е дълга със склонност за омазняеане в кроенете и цъфтеж в краищата. От доста време използвам само Колоран и един много добър шампоан на Фитосолба с яйчен жълтък и ром....и от време на време някой евтин балсам, но до сега не съм ползвала маска....та бих искала да получа от вас съвет за някои добър балсам и маска срещу цъфтящи краища.

Благодаря предварително!



Тема Re: Цъфтящи краища?! [re: lepuk]  
АвторkenZo (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 12:14



Probvay te4ni kristali protiv cuftene -mnogo sa dobri!



Тема Re: Цъфтящи краища?! [re: lepuk]  
Автор PPP (една)
Публикувано14.12.07 13:53



Първо - цъфтящите краища задължително се подстригват. С друго не могат да се оправят.
Второ - дългата коса изисква задължително маска, нанася се само по дължините. Балсамите се използват за улесняване на разресването, така че по избор можеш да слагаш и балсам.
Трето - има различни продукти против цъфтящи краища - кристали, както са те посъветвали вече, а също и специални серуми против цъфтящи краища.

Трудно се препоръчват продукти, защото всяка коса си има свое "мнение" по въпроса. Но като маска мога да ти препоръчам Миосотис - маската с плацента и костен мозък, червена кутия. Иначе продуктите с пантенол също вършат много добра работа, има дори ампули с пантенол, които се слагат на косата без отмиване.



Тема Re: Цъфтящи краища?! [re: lepuk]  
АвторTaмapa (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 23:43



Първо, подстригваш цъфтящите краища. Второ, набиваш си в главата, че балсам в случаи като твоя се слага след всяко измиване, а не от време на време, но от нивото на ушите надолу.
При някои много добре действа и схемата балсам-шампоан-балсам, т.е. мокриш косата и нанасяш балсам, престояваш 1 - 2 минути, плакнеш, нанасяш шампоан само един път, след това пак балсам и след още 1 - 2 минути пак плакнене. Целта на първия балсам е да намали изсушаващия ефект на шампоана.
Гледай да ползваш някой балсам със силикони. Най-добрите според мен са Пантен, VO5 и Tresemme. Ако ти идват прекалено тежки и косата ти се омазнява бързо, намери някой по-евтин. В евтин балсам едва ли ще има силикони, дори и да има, няма да са в големи количества. И "Импресия" ще ти свърши работа.



Тема Re: Цъфтящи краища?! [re: Taмapa]  
Автор lepuk (непознат )
Публикувано25.12.07 23:17



Мерси много за съветите! ;) Ще си го набия в главата и ще пробвам метода балсам-шампоан-балсам! :)

Пак мерси и весела коледа!



Тема Re: Цъфтящи краища?! [re: lepuk]  
АвторTaмapa (Нерегистриран)
Публикувано26.12.07 01:59



Точно така, набий си го хубаво


Дори и да те мързи, слагай балсам. Така поне ще възстановиш част от мазнините, които косата е изгубила от шампоана, ще се сресваш по-лесно и косата няма да се накъсва от гребена и да цъфти.
За метода балсам-шампоан-балсам много го препоръчват в различни американски форуми. Някои жени, които са с къдрава коса, се мият само с балсам. Пробвах и двата варианта - не са за мен, много ми е мазна косата.
Но имам приятелки, които са много доволни, и се мият по метода балсам-шампоан-балсам от много време с добри резултати.



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: Taмapa]  
Автор cтиxия (пожар)
Публикувано27.12.07 18:56



Това с бласам-шампоан-балсам ми се вижда подходящо единствено за боядисана коса, за да щади цвета, от друга страна всичко съдържащо масла сваля багрилата.
Да не говорим, че силикона изсушава косата и балсамите и маските със силикон се препоръчват за мазни коси. Това, което балсама трябва да прави е да заглажда повърхността на косъма и да спомага разресването, тези, които са без отмиване вече са и за други неща - евентуално UV защита, изправяне/къдрене и т.н.
За всяка коса има различна формула, но редовно подстригване и подходящи подхранващи продукти работят.

Звездите никога не се страхуват,че ще ги помислят за светулки!


Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: cтиxия]  
АвторTaмapa (Нерегистриран)
Публикувано27.12.07 19:55



Не, балсам-шампоан-балсам го ползват за склонни към пресушаване коси, непример къдрави и чупливи. Не че ако си с права, не може да се ползва. Балсамът преди шампоана е за да се намали изсушаващия ефект на шампоана. Плюс това балсамите не съдържат масла, а ПАВ. И, извинявай, но това, че боята ти пада, не е проблемът в балсама, а в боята.
Силиконът не изсушава косата, а продукти със силикон се препоръчват именно за сухи коси. Все пак зависи и за какъв вид силикон говорим. Мазните коси без обем биха се утежнили прекалено много. Пантен например за мазна коса би ли го препоръчала?
Балсамът за коса служи за точно това, което си писала, но може да се използва и за измиване. Както писах, балсамите съдържат ПАВ и могат да имат лек измиващ ефект, но косата не бива да е много мазна. Балсамно миене използват хора със много сухи коси. Балсамът, който се използва за балсамно миене, не бива да съдържа силикони.



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: Taмapa]  
Автор cтиxия (пожар)
Публикувано28.12.07 14:04



Не мога да съглася и това е, аз няма да тръгна да убеждавам теб, но нека момичето има няколко гледни точки.
Пантен е една от марките които не мога да понасям, бяха хубави преди мнооооого години.
Незнам колко вида силикон познаваш, но нищо което аз съм ползвала със силикон не ми се е отразило добре - за справка, имам дълга чуплива, малко суха коса.

Звездите никога не се страхуват,че ще ги помислят за светулки!


Тема Re: Цъфтящи краища?! [re: cтиxия]  
АвторTaмapa (Нерегистриран)
Публикувано28.12.07 19:56



Добре, наистина няма смисъл да спорим. Нека сама пробва и да реши кое е най-добро за косата й.
Пантен между другото все още е сред най-хубавите шампоани и балсами, но ако не си ги купуваш от България. Ако имаш някой познат да ти донесе от Америка, ще се влюбиш.
Моля те, кажи някой продукт със силикон, който си ползвала, и не ти се е отразил добре. Любопитно ми е, защото и аз от известно време гледам да ползвам шампоани и балсами без силикони, но при мен май действието е обратно - косата ми става на кече за 2 дни. Също ми е дълга и чуплива.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.