Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:24 06.06.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Цъфтящи краища?!  
Автор lepuk (непознат )
Публикувано13.12.07 20:22



Здравейте! Косата ми е дълга със склонност за омазняеане в кроенете и цъфтеж в краищата. От доста време използвам само Колоран и един много добър шампоан на Фитосолба с яйчен жълтък и ром....и от време на време някой евтин балсам, но до сега не съм ползвала маска....та бих искала да получа от вас съвет за някои добър балсам и маска срещу цъфтящи краища.

Благодаря предварително!



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: lepuk]  
АвторkenZo (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 12:14



Probvay te4ni kristali protiv cuftene -mnogo sa dobri!



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: lepuk]  
Автор PPP (една)
Публикувано14.12.07 13:53



Първо - цъфтящите краища задължително се подстригват. С друго не могат да се оправят.
Второ - дългата коса изисква задължително маска, нанася се само по дължините. Балсамите се използват за улесняване на разресването, така че по избор можеш да слагаш и балсам.
Трето - има различни продукти против цъфтящи краища - кристали, както са те посъветвали вече, а също и специални серуми против цъфтящи краища.

Трудно се препоръчват продукти, защото всяка коса си има свое "мнение" по въпроса. Но като маска мога да ти препоръчам Миосотис - маската с плацента и костен мозък, червена кутия. Иначе продуктите с пантенол също вършат много добра работа, има дори ампули с пантенол, които се слагат на косата без отмиване.



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: lepuk]  
АвторTaмapa (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 23:43



Първо, подстригваш цъфтящите краища. Второ, набиваш си в главата, че балсам в случаи като твоя се слага след всяко измиване, а не от време на време, но от нивото на ушите надолу.
При някои много добре действа и схемата балсам-шампоан-балсам, т.е. мокриш косата и нанасяш балсам, престояваш 1 - 2 минути, плакнеш, нанасяш шампоан само един път, след това пак балсам и след още 1 - 2 минути пак плакнене. Целта на първия балсам е да намали изсушаващия ефект на шампоана.
Гледай да ползваш някой балсам със силикони. Най-добрите според мен са Пантен, VO5 и Tresemme. Ако ти идват прекалено тежки и косата ти се омазнява бързо, намери някой по-евтин. В евтин балсам едва ли ще има силикони, дори и да има, няма да са в големи количества. И "Импресия" ще ти свърши работа.



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: Taмapa]  
Автор lepuk (непознат )
Публикувано25.12.07 23:17



Мерси много за съветите! ;) Ще си го набия в главата и ще пробвам метода балсам-шампоан-балсам! :)

Пак мерси и весела коледа!



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: lepuk]  
АвторTaмapa (Нерегистриран)
Публикувано26.12.07 01:59



Точно така, набий си го хубаво


Дори и да те мързи, слагай балсам. Така поне ще възстановиш част от мазнините, които косата е изгубила от шампоана, ще се сресваш по-лесно и косата няма да се накъсва от гребена и да цъфти.
За метода балсам-шампоан-балсам много го препоръчват в различни американски форуми. Някои жени, които са с къдрава коса, се мият само с балсам. Пробвах и двата варианта - не са за мен, много ми е мазна косата.
Но имам приятелки, които са много доволни, и се мият по метода балсам-шампоан-балсам от много време с добри резултати.



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: Taмapa]  
Автор cтиxия (пожар)
Публикувано27.12.07 18:56



Това с бласам-шампоан-балсам ми се вижда подходящо единствено за боядисана коса, за да щади цвета, от друга страна всичко съдържащо масла сваля багрилата.
Да не говорим, че силикона изсушава косата и балсамите и маските със силикон се препоръчват за мазни коси. Това, което балсама трябва да прави е да заглажда повърхността на косъма и да спомага разресването, тези, които са без отмиване вече са и за други неща - евентуално UV защита, изправяне/къдрене и т.н.
За всяка коса има различна формула, но редовно подстригване и подходящи подхранващи продукти работят.

Звездите никога не се страхуват,че ще ги помислят за светулки!


Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: cтиxия]  
АвторTaмapa (Нерегистриран)
Публикувано27.12.07 19:55



Не, балсам-шампоан-балсам го ползват за склонни към пресушаване коси, непример къдрави и чупливи. Не че ако си с права, не може да се ползва. Балсамът преди шампоана е за да се намали изсушаващия ефект на шампоана. Плюс това балсамите не съдържат масла, а ПАВ. И, извинявай, но това, че боята ти пада, не е проблемът в балсама, а в боята.
Силиконът не изсушава косата, а продукти със силикон се препоръчват именно за сухи коси. Все пак зависи и за какъв вид силикон говорим. Мазните коси без обем биха се утежнили прекалено много. Пантен например за мазна коса би ли го препоръчала?
Балсамът за коса служи за точно това, което си писала, но може да се използва и за измиване. Както писах, балсамите съдържат ПАВ и могат да имат лек измиващ ефект, но косата не бива да е много мазна. Балсамно миене използват хора със много сухи коси. Балсамът, който се използва за балсамно миене, не бива да съдържа силикони.



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: Taмapa]  
Автор cтиxия (пожар)
Публикувано28.12.07 14:04



Не мога да съглася и това е, аз няма да тръгна да убеждавам теб, но нека момичето има няколко гледни точки.
Пантен е една от марките които не мога да понасям, бяха хубави преди мнооооого години.
Незнам колко вида силикон познаваш, но нищо което аз съм ползвала със силикон не ми се е отразило добре - за справка, имам дълга чуплива, малко суха коса.

Звездите никога не се страхуват,че ще ги помислят за светулки!


Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: cтиxия]  
АвторTaмapa (Нерегистриран)
Публикувано28.12.07 19:56



Добре, наистина няма смисъл да спорим. Нека сама пробва и да реши кое е най-добро за косата й.
Пантен между другото все още е сред най-хубавите шампоани и балсами, но ако не си ги купуваш от България. Ако имаш някой познат да ти донесе от Америка, ще се влюбиш.
Моля те, кажи някой продукт със силикон, който си ползвала, и не ти се е отразил добре. Любопитно ми е, защото и аз от известно време гледам да ползвам шампоани и балсами без силикони, но при мен май действието е обратно - косата ми става на кече за 2 дни. Също ми е дълга и чуплива.



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: Taмapa]  
Автор cтиxия (пожар)
Публикувано29.12.07 20:53



Ясно е че продуктите в САЩ и тези за Европа са много различни, локалното брандиране се прави от всички производители. Купувам само в БГ, козметика от чужбина не купувам, точно заради това.
Тези със силикон, които не ми харасеха са ампулите на Биофарма със силикон, маската Пантесалмина - червената.
Мазните продукти ми се отразяват по-добре, например кристалите, един спрей със зехтин, както и ампулата 3D на Биофарма. Шампоани и балсами с масла и протеини.
Не боядисвам косата си.
Звездите никога не се страхуват,че ще ги помислят за светулки!

Редактирано от cтиxия на 29.12.07 20:58.



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: cтиxия]  
Автор Cl (colour index)
Публикувано03.01.08 10:04



Първо за много години!
Темата е сравнително интересна, но си мисля, че е обсъждана няколко пъти вече тук.
Силиконите са доста на брой, така че не е редно да се казва продукт със силикон! Имат страшно много преимущества, особено в средства за коса - и да придават блясък, защитават цвета на боядисани коси, антистатици са до един, срещу цъвтящи краища (но не след като вече са факт!!!), предпазват от изсущаване при сешоар/преса и т.н. и т.н.Най-последното е да изсушават косата! Това пък никога няма как да стане!
За да има видим и мигновен ефект на косата простоцне може без силикони!!!
Трябва да се внимава само с продукти без отмиване, защото оттам може да се омазни косата.



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: Cl]  
Автор PPP (една)
Публикувано03.01.08 13:47



За много години!



Хм, странно, на мен силиконите ми се отразяват зле, изсушава ми се косата. По същия начин ми действат и кристалите. Всъщност, аз съм ползвала само тези на Биофарма и след като установих, че не ми понасят, не съм пробвала други...
Дали е до нрав на косата или некачествени продукти, не знам, но... факт!

Всички хидратиращи продукти обаче, заедно с креатини, кератини, копринени протеини и т.н. са манна небесна за моята косица...
Може би все пак от суха до суха коса има разлика. Единият вид е дехидратирана, а другият - обезмазнена...



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: PPP]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано05.01.08 11:52



Moiata kosa e tanka i lesno se omazniava, iska mi se da nameria maska koiato podhranva takav tip kosa i pridava obem. Tazi maska s kostnia mozak kakav efekt ima?? a na latinica kak tochno se pishe imeto??



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: Lili]  
Автор PPP (една)
Публикувано07.01.08 09:53



За съжаление маски за мазни коси трудно се намират освен в професионалните серии. Но не е толкова страшно, мазните коси нямат нужда от такова подхранване, а и само по себе си то утежнява косъма и ги прави да изглеждат по-увиснали.
Използвай продукти за обем - шампоан и балсам (балсамът спомага за лесното разресване и се нанася само по дължините. Ако нямаш този проблем с разресването, не ползвай балсам.) Има спрейове за обем, които се нанасят в корените на косата. Също според мен добро решение е пяната за обем. Като цяло пяната има леко изсушаващо действие, което би трябвало да е добре дошло за мазната коса.

Моята коса е дълга и третирана, затова използвам предимно маски за суха, боядисвана и третирана коса. Тази маска с костния мозък е предимно за такъв тип коса. Името й е MIOSOTIS - червена кутия, струва около 8 лв.



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: PPP]  
Автор Cl (colour index)
Публикувано07.01.08 16:18



Изсъхването на косъма (като самооценка) най-вече се дължи на отмиване или някакво премахване на мазнини от косъма. Как да стане при продукти без отмиване??? Обясни ми по-подробно как я възприемаш като казваш "суха" коса?
Не говорим за силикони, а въобще.
Да не си изгаряш косата със сешоари, преси и т.н. (дехидратиране както сама го определяш)?
От опоменатите продукти изглежда имаш силно увредена коса.
Всички съдържат катионогенни центрове, аминогрупи. Те се директират точно на местата, където косъма е увреден - силно увеличен статичен негативен заряд.
Пробвай с продукти, съдържащи Amodimethicone.



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: Cl]  
Автор cтиxия (пожар)
Публикувано08.01.08 10:59



Привет, ЧНГ и на теб!
Отдавна не съм чела мненията ти и се радвам да те видя отново


Но ти в качеството си на потребител или в качеството си на компетентен химик коментираш в тази тема?
Аз не мога да изброя съставките на продуктите, които ползвам, но да кажем съм установила от какво косата ми се 'чувства' и изглежда по-добре, не става дума за лечение на не здрава коса, много си ми е здрава даже, а по-скоро за вид, в който ми е удобно да я поддържам и е по-красива.
Лично мое мнение е че по-чупливите и къдрави коси като цяло са сухи, косите с обем са по-сухи, а тънките,правите са по-мазни и е 100% ген.
Когато говорим за силикони, не е необходимо да навлизаме в подробности за химичният им състав или нещо такова, тук сме се събрали да обсъждаме добрите продукти и да си помагаме
Ако имаш нещо конкретно предвид като продукт ще помогнеш много

Звездите никога не се страхуват,че ще ги помислят за светулки!

Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: cтиxия]  
АвторCl (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 12:05



Коментирам предимно в качеството си на химик и човек с опит в козметиката, виж- потребявам малко продукти


Но пък съм тествал доста
Като се комбинират тези неща може много лесно да се предскаже и знае какви свойства и качества би имал даден продукт, който ги/не ги съдържа.
Както е и видно (защото го и знам), не съм отишъл в детайли какви силикони има, само за амодиметиконите съм споменал, но и те са поне 5-6 вида
Ако искаш да кажа конкретен търговски продукт с негвото търговско име - сори, почти никога не го правя- едно, защото незнам (не потребявам), друго - защото избягвам рекламата.



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: Cl]  
Автор PPP (една)
Публикувано08.01.08 16:08



Ами сухата коса стои като метла, няма форма - моята е чуплива към къдрава, дълга, освен това изсветлена. Когато е суха, няма къдрици, а просто някакви неясни рошави очертания. Всякакви стилизанти влошават още повече положението, затова не използвам. Но... всички продукти като хидратиращи шампоани, маски за суха коса, кератин, креатин и копринените протеини на Биофарма, й действат много добре и тя изглежда жива и става много хубава, дори и без да полагам други грижи за оформянето. Но ако сложа кристали, косата увисва като безжизнена и стои като немита. А от силикона връхчетата ми щръкват на всички посоки. Възможно е да съм ползвала не много качествени кристали и силикон, ползвала съм само на Биофарма.
Не я третирам с нищо друго, освен с боя и то качествена, професионална на Schwarzkopf. Единственото, което може би й оказва лошо влияние, е това, че ходя на плуване и вероятно хлорът я уврежда, макар че задължително я мия след басейн...
Не знам, просто аз мисля, че всяка коса си има характер...





Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: PPP]  
Автор cтиxия (пожар)
Публикувано08.01.08 18:39



Звучи точно като моята коса (без изсветляването) и предпочитанията ми към продукти. Само дето аз редувам такива за заглаждане с тези за къдрава коса


Сподели повече за конкретни продукти, ако не искаш да правиш реклама - може и на лични.
Аз например напоследък се оплаквам от шампоаните, като го сменя и често ми се бели скалпа, а като ползвам известно време само един и се губи специалният му ефект.

Звездите никога не се страхуват,че ще ги помислят за светулки!

Редактирано от cтиxия на 08.01.08 18:40.



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: lepuk]  
АвторДoбpaтa фey (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 20:55



Няма нищо по красиво от една лъскава , гъста и здрава коса ! А много често точно такива гъсти коси стават сухи и резултатът е съхи и цъфтящи краища. Бих Ви писала доста съвети, но ще се огранича само със най-важните: първо: пострижете връхчетата! Второ: веднъж седмично си правете загряващ компрес със зехтин, т.е. намазвате дължините на косата със зехтин, завивате косата със найлонова шапка /или обикновена торбичка/ , слагате върху нея една хавлиена кърпа, която сте потопили във гореща вода и сте отцедили добре. Върху кърпата още една найлонова шапка. Така стоите поне един час! След това се измивате както обикновено. Запомнете: никога със гореща вода, никога със шампоани за мазна коса, винаги изсушавайте на стайна температура, и още влажна слагайте серум без отмиване/напр. подхранващия реконструктор на YUNSAY/ Успех! Ако имаш други проблеми, пиши.



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: PPP]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 21:35



Blagodaria za otgovora. Na men edin frizior mi preporacha maska za iztoshtena kosa na ON Care, mislia che e profesionalna seria. Kakto i da e az si bah kupila i edna na L'Occitane za bliasak na maslinova osnova, a inache izpolzvam edin strahoten shampoan na Jonathan ot koito kosata mi stava neuznavaemo platna i za moia iznenada balsamat ot sashtata seria podsilva efekta. Obache nali iskam da ia podhrania che mi e tanak kosama i sled edno kadrene predi edna godina i polovina izgoria.





Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: PPP]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 21:37



Zabravih da te popitam kak da se predpazvam ot sushoara ponezhe go izpolzvam ejednevno i me e strah pak da ne mi izgori kosata che taman mi okastriha izgorenite 10 santimetrovi kraishta



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: Lili]  
Автор PPP (една)
Публикувано09.01.08 10:15



Има специален продукт за предпазване от горещата струя на сешоара, но не съм ползвала такъв и затова не мога да ти препоръчам.



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: cтиxия]  
Автор PPP (една)
Публикувано09.01.08 10:27



Ами аз постоянно експериментирам с продукти и за момента не мога да кажа, че съм доволна конкретно от нещо. Сега ползвам шампоаните на AVON за къдрава коса, за светла коса, за суха коса, както и летния им шампоан и маска. Много добро качество, само дето ми се раздразни скалпа, очевидно имам чувствителен скалп (по принцип имам чувствителна кожа). В комбинация с плуването и хлора, сега ми се появи пърхут, който по съвет на моята фризьорка взех да лекувам с един шампоан от професионалната серия на Шварцкопф, обаче не съм доволна, изсушава ми косата (то това е характерно за противопърхутните шампоани де!) и я изправя. Иначе стои по-плътна и не губи обем, но като цяло не е добър избор за моята коса.
Низоралът ми се отразява още по-зле. Та, не знам, ще карам още малко с този, ако няма ефект, май ще се ходи на дерматолог.

Като цяло май най-доволна бях от шампоаните на Eucerin.



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: PPP]  
Автор cтиxия (пожар)
Публикувано10.01.08 11:00



Хммм, съжалявам. От моят опит - трябва да направиш почти цял курс с шампоаните против пърхут, за да се прояви действието им.
Явно и при мен е чувствителен скалпа, но досега не правих връзката с кожата - тя ми е чувствителна, ама не чак толкова


Не харесвам медицинските шампоани.
Опитвала ли си този с маслата на Gliss Kur - аз от миналото лято го ползвам и при всяка смяна ми се отразява зле, а този ми е супер.Следващото ще е L'oreal за мен.

Звездите никога не се страхуват,че ще ги помислят за светулки!

Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: cтиxия]  
Автор PPP (една)
Публикувано11.01.08 11:10



Не съм ползвала шампоана с маслата на Gliss Kur. Бих пробвала новите шампоани с 1/3 маска, но искам малко да попривърша наличните, че съм се заринала.
А иначе на Elseve шампоаните са добри, пробвала съм жълтия, мисля да пробвам този за боядисвана коса, както и топлите ампули.



Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: PPP]  
Автор cтиxия (пожар)
Публикувано11.01.08 13:19



Да, на Elseve този със серамидите ми беше любим, както и маската, отдавна не съм го взимала и мисля него скоро да ползвам, за червения също знам че е добър, но аз не се боядисвам и не ползвам такива.


Ако пробваш ампулите - кажи как са.

Звездите никога не се страхуват,че ще ги помислят за светулки!

Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: lepuk]  
Автор Чeтa (с рогца)
Публикувано28.01.08 15:17



Срещу вече цъфнали крайчета помага само и единствено подстригването им. За да не се появяват или поне да са колкото се може по-малко, трябва редовни грижи и поддръжка на цялата коса


Моят опит: косата ми е дълга, нормална със склонност към бързоомазняващи се корени и сухи краища - налага се да я мия през 2 дни. Известно време ползвах шампоан и маска на Dove Intense Care. Пише, че са за суха или изтощена коса, но на моята коса се отразяват много добре. Ако косата е мазна в корените, а суха в краищата, може да се ползва шампоан за мазна, а по дължината да се слага маска за суха - така процедирах когато косата ми беше до кръста.
Сега си взех маска и шампоан на Лореал от професионалната серия, но все още е рано за впечатления.
Срещу прекаленото изсушаване на краищата ми помагат и кристали - ползвам на Биофарма за сега, но мисля скоро да пробвам други, може би пак на Лореал. През зимните месеци ми се налага всеки път да ползвам сешоар, тоест на 2 дни, което влошава състоянието на косицата ми.
Общо взето трябва да се пробват различни продукти и всеки да открие най-оптималния вариант за себе си.




Тема Re: Цъфтящи краища?!нови [re: lepuk]  
Автор 7karina (непознат)
Публикувано02.02.08 08:17



Само с подстригване се оправя!

За да има нови срещи, първо трябва да има сбогуване!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.