Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Мъжка козметика за лице?нови  
АвторBoy25 (Нерегистриран)
Публикувано26.10.07 02:18



Здравейте!

Бихте ли посочили качествени козметични компании, които предлагат на българския пазар продукти за кожата на мъжкото лице?
На 25 години съм и все още нямам фини бръчици по челото (по-скоро са едва забележими и една-две) и около очите, но реших да не чакам, а да предприема превантивни мерки. Но възникна въпросът дали е разумно преди появата да се използват продукти срещу бръчки?
Типът кожа не знам точно какъв ми е, но носът и челото ми са мазни. Пък разбрах наскоро, че сапунът изсушава прекомерно.





Тема Re: Мъжка козметика за лице?нови [re: Boy25]  
Автор PPP (една)
Публикувано26.10.07 11:46



Още ти е рано за кремове, а и мъжката кожа остарява по-бавно. Засега е важно само да я почистваш добре - тоест, измиване сутрин и вечер. И тонизиране, тоест, използване на тоник за лице (но не е задължителен!). Ако ти е мазна кожата, повечето кремове ще ти донесат пъпки.
Като цяло, можеш да започнеш с някое гелче за около очите. Виж сериите на Nivea и Vichy за мъже, има ги в аптеките. За лице - има измиващи гелове специално за лице, не ползвай сапун.



Тема Re: Мъжка козметика за лице?нови [re: PPP]  
АвторBoy25 (Нерегистриран)
Публикувано26.10.07 14:09



PPP, благодаря за изчерпателния отговор!





Тема Re: Мъжка козметика за лице?нови [re: Boy25]  
Автор bebflower (непознат )
Публикувано28.10.07 21:25



Здравей,
Щом зоната по носа и челото е мазна, а останалата не е, значи кожата ти е комбиниран тип. Сапунът не е хубав както за кожата на лицето, така и за тази на тялото. Предпочитай продукти за почистване на твоя тип кожа. А щом вече има едва забележими бръчици, значи трябва кремче, макар и не всеки ден. Добри продукти, които имаме в Бг са на Lancome, Clinique, Clarins, Sisley.



Тема Re: Мъжка козметика за лице?нови [re: bebflower]  
Авторkoзмeтичka (Нерегистриран)
Публикувано29.10.07 13:08



Бих искала да уточня някои неща:
1) Не ти е рано за козметика
2) мъжката кожа не остарява по -бавно. Процесът на остаряване настъпва по-късно при мъжете но затова пък, самото остаряване е по бързо.
3) Кожата не сес дели само на суха/ мазна/ нормална. МОже да има най-различна проблематика и нужди.

Пробвай също така и Biotherme Homme.



Тема Re: Мъжка козметика за лице?нови [re: koзмeтичka]  
Авторшokиpaнa (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 02:41



е това вече е прекалено!разбирам мъж да се обезкосмява тук и там ама чак кремове против бръчки да ползва и да се вманиачава......боже господи!нямам думи.със сигурност повечето жени такъв "мъж" не биха искали до себе си.



Тема Говори за себе си!нови [re: шokиpaнa]  
Авторkoзмeтичka (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 10:52



Да, пази боже българският мъж да се по-оцивилизова малко! Едва ги научихме да се къпят и бръснат редовно. Почти започнаха и да си купуват парфюми. Друго си е мачото - Бай ганьо! Как беше там приказката - ако не мерише на пот не е мъж ? Ама да си подържат кожата - сакън! То още такива като теб не са се престрашили към тази крачка, че ще вземе нещо да ти стане ако си купиш около очен крем или някоя друга маска !!!



Тема "нямаш думи?"нови [re: шokиpaнa]  
АвторAля (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 11:03



От какво нямаш думи? Аз пък не бих погледнала мъж, който пренебрегва външния си вид. Ако има нъжда от козметика - да я ползва. Кремовете за около очи не са запазена територия на жените, както и много друго продукти!



Тема Re: "нямаш думи?"нови [re: Aля]  
Автор PPP (една)
Публикувано31.10.07 13:00



Абе да ви кажа, то и аз харесвам поддържани мъже, ама като ми дойде онзи ден един с лакирани нокти в офиса на среща, направо ми се догади. Е, беше френски маникюр, ама ми дойде в повече... определено.



Тема Re: Мъжка козметика за лице?нови [re: bebflower]  
АвторBoy25 (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 15:07



bebflower, да, зоната по челото и носа се омазнява немалко, но пък скулите - хич. Това било така наречената зона "Т" някъде видях.
Да разбирам ли, че сапунът освен за ръцете (дланите) за никоя друга част на тялото не е подходящ? Що се отнася до Душ геловете, то те ли да бъдат за предпочитане пред сапуна?
Предложихте ми няколко марки мъжка козметика, (Nivea for Men,Vichy Homme,Lancome, Clinique, Clarins, Sisley), за което ви благодаря, но дали може най-общо да посочите коя е по за предпочитане пред останалите (разбирам, че това зависи от индивидуалните характеристики на всеки човек, но все пак).
По време на козметичните ми дирения ;) налетях на Oriflame... Но пък тук, във форума, прочетох някои критики към шведската фирма и то от очевидно запознат с биотехнологиите и химията изобщо човек (Cl).
Попаднах и на началните т. нар. "Първи три стъпки": почистване, тонизиране, хидратиране, които ще започна да изпълнявам (да, все още говоря в бъдеще време ;)).
шокираната, @%//! :( &@#(+_|??<#************






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.