Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:38 22.06.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Голям проблем с косатанови  
Автор c.o.n.t.e (мацка)
Публикувано20.05.07 12:11



Моля дайте ми някакви съвети .

Косата ми стана изведнъж ужасно суха.
Спя вързана,но пак ми се оплита много,през деня също -до вечерта косата ми особено отзад е на огромни възли!!!

Преди месец някъде спрях да я изправям със сешоар,защото усетих че изнемогва и не исках да стане късно.Попринцип косата ми винаги е била много здрава като се има предвид 4е лятото примерно бях на изправяне на всеки 4 дни и тя все си беше лъскава и хубава!

Какво ползвам:
стимулант икаров 1 седмично
шампоан ,маска ,балсам -всяко миене
хининова вода 1седмично(редувам с стимуланта)
пяна-почти всеки ден

Мия я два пъти седмично и спрях да ползвам лак преди няколко седмици защото разбрах 4е много изсушава зарди спирта...

е?

JUST GORGEOUS


Тема Re: Голям проблем с косатанови [re: c.o.n.t.e]  
АвторBilka (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 14:23



Като за начало бих те посъветвала да я подстрижеш малко....2-3 см. Балсам може да не ползваш, слагай след всяко измиване маска. След като я измиеш можеш да слагаш някакъв спрей или балсам без отмиване. Аз ползвам този на Глис с маслата и съм много доволна. И задължително кристали за коса.



Тема Re: Голям проблем с косатанови [re: Bilka]  
Автор c.o.n.t.e (мацка)
Публикувано20.05.07 16:11



Постригвах я скоро!Всеки месец я постригвам....

Балсама изсушава ли?Като се има предвид 4е балсамът се използва предимно зарди сплитането а това е основния ми проблем,даже вече не мисля че е толкова суха....просто не мога да се съглася...

За спреи си мисля и аз нещо от GLiss Kure (така ли беше)...Пише го много по списанията ,не съм имала много време да разглеждам но в4ера в магазина ми се стори че има много видове...От лятото си спомням че имаше нещо за предпазване от слънцето...ако някой го е пробвал...

JUST GORGEOUS


Тема Re: Голям проблем с косатанови [re: c.o.n.t.e]  
АвторBilka (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 17:14



Този на Глис е точно за заплетени краища. Пробвай го. Аз слагам по много, обилно пръскам след като се изкъпа и коста ми ства много мека и наистина я разресвам лесно и почти не се оплита.....но слагам и течни кристали де





Тема Re: Голям проблем с косатанови [re: Bilka]  
Автор Desert^Rose^^ (magnetic)
Публикувано20.05.07 20:03



В още един постинг го казах,но хайде и тук-и аз съм много доволна от този същия без отмиване... чудя се маската дали е добра...


А иначе - пробвай да слагаш икаров и в краищата, аз съм го правила и пооправя положението... Може да пробваш и с други масла - тиквено,бадемово...

Do as I say,not as I do!

Тема Re: Голям проблем с косатанови [re: Desert^Rose^^]  
Автор c.o.n.t.e (мацка)
Публикувано21.05.07 00:01



Оо,аз винаги си слагам и в краичетата



Да опредено ще си взема.

А има ли от същата серия шампоан и балсам .Обичам да ползвам цялата серия само така забелязвам ефект.

Ако не тези кои ще ми препоръчате от по-горния клас продукти..?
Примерно онези шаренките bedhead или на лореал професионалните кое е по-добре?

JUST GORGEOUS

Тема Re: Голям проблем с косатанови [re: c.o.n.t.e]  
Автор Desert^Rose^^ (magnetic)
Публикувано21.05.07 09:34



Има и шампоан и балсам и маска,това е рекламата на Глис Кюр която тече в момента



Do as I say,not as I do!

Тема Re: Голям проблем с косатанови [re: c.o.n.t.e]  
Автор PPP (една)
Публикувано21.05.07 10:17



Хубаво е, че си спряла с изправянето, защото това наистина си е голям тормоз за косата. Направо си я изпекла, ако питаш мен.

Недей да спиш вързана, по-добре я сплети на хлабава плитка, връзването още повече затормозява косъма.
Изхвърли пяната - изсушава косата. Въобще всички стилизанти изсушават, каквото и да казват рекламите.

Много е важно какъв шампоан ползваш, препоръчвам ти да си вземеш за този сезон някой, който е специално за лятото, има такива с UV-защита се водят.
Аз бях доста скептична, но сега пробвах със серията на AVON за лятото (шампоан, маска и серум), обогатени са с креатин и косата ми изведнъж се съживи. Бях се отчаяла, защото е дълга и с руси кичури, които почнаха да цъфтят... Освен това ползвам и кератин на Биофарма (жълтите опаковки!), незаменим е при изтощена коса.
И задължително серум за връхчета. Моят фаворит от години е този на AVON, в прозрачно шишенце - зелена капачка.



Тема За маслата на Икаровнови [re: PPP]  
Автор PPP (една)
Публикувано21.05.07 10:27



И още нещо, за маслата на Икаров.
Аз лично не съм видяла никаква полза от тях. Ако се сложат на косата, без отмиване, гранясват за 2 дни и косата започва да мирише ужасно, да не говорим, че цапат дрехите, спалното бельо и т.н.
Пробвала съм да стоя само намазана с масло преди измиване на косата. С щадящ шампоан маслото не се отмива добре. Ако използвам по-силен шампоан, след измиване ефектът е катастрофален. Все едно имам бодлички в косата.
Стигнах до извода, че сухата коса е предимно дехидратирана, а не обезмаслена, което се лекува с хидратиращи продукти. Единствено приемам варианта - масла като част от подхранващи маски за коса, в подходящото количество, с подходящо реагиращи съставки.



Тема Re: Голям проблем с косатанови [re: c.o.n.t.e]  
Автор cтиxия (пожар)
Публикувано21.05.07 11:28



Привет,
моята коса също е много суха, въпреки че не я третирам, при мен си е ген, може би и защото е чуплива.
Преди време си бях вззела чисто масло Карите (бг производител, но не помня кой) - слагах го преди да си измия косата.Топлиш го на водна баня и си слагаш толкова, колкото да намажеш по дължините - не много, стоиш колкото можеш. На мен това ми помагаше доста.
на Глис ползвах балсама-спрей с-у УВ лъчите, мирише невероятно, но на мен ми беше недостатъчно като балсам, затова се пръсках на плажа


Както са ти казали и другите - всички стилизанти изсушават косата, аз за това сериозно се въздържам.
Сетих се и за ампули, но избягвай силикона, защото той също изсушава.
Помисли и за обща хидратация на организма - пиеш ли достатъчно вода, плодове, зеленчуци.


Звездите никога не се страхуват,че ще ги помислят за светулки!

Редактирано от cтиxия на 21.05.07 11:30.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.