Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:12 27.05.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Как си миете косата?нови  
Автор пo_aнreлитe (jaded)
Публикувано12.11.06 15:17



Както изглежда, миенето е много важна част от прическата. В голяма степен от него зависи оформянето на косата после. Важни са продуктите, важни са и самите процедури. Един от основните принципи е да не се търка грубо с хавлията и да не се разресва мократа коса. Да, обаче аз си имам вкъщи професионален фризьорски гребен, който е доста гъст, и спокойно си реша с него мократа коса. Не само че не й вреди, ами изглежда по-добре от преди. Мия я през ден, когато не я мия всеки ден, но според мене при използването на стилизиращи продукти няма как иначе. Ако реша да попрескоча балсама или маската, веднага се отразява. Единственото, което й спестявам, е сешоара. Чувала съм за студена струя на сешоара - някоя от вас ползвала ли е такъв?
Може да споменете и какви продукти използвате - професионални или за масова употреба.
И въобще как се справяте ежедневно с косата си?



Умирай само в краен случай.

Тема Re: Как си миете косата?нови [re: пo_aнreлитe]  
Автор Prionsa (Fairy)
Публикувано12.11.06 15:52



Актуална тема :) - току що излизам от банята след боядисване - мммм страхотен цвят се получи - шоколадче !
Да похваля боята за коса Виталитис - води се професионална и е 100 мл - точно за големи коси , като моята .
Миенето при мен става винаги по един и същи ред ... шампоан ( в момента ползвам на Пфито за витализиране ) , след това изплаквам и следва разресване с балсам - косата ми е гъста и къдрава , реша я само като се къпя , няма начин да не я реша мокра .
След разресването слагам маска - през къпане , за да не се омазни скалпа прекалено .
Измивам добре маската .Следва 2 -3 минути по студена струя на душа - да затвори плочките на косъма и съм готова .
Изсушавам без да търкам с хавлията , сресвам и нанасям от средата кристали за коса .
Навеждам се надолу и намачквам , за да станат къдриците хубави .
Избягвам сешоара , за да не я увреждам допълнително , но в случайте когато бързам няма начин ...




Тема Re: Как си миете косата?нови [re: пo_aнreлитe]  
Автор palachinka (marmalad)
Публикувано12.11.06 16:53



Както изглежда, миенето е много важна част от прическата.
В голяма степен от него зависи оформянето на косата после.




Мия я през ден, когато не я мия всеки ден, но според мене при използването на стилизиращи продукти няма как иначе. Ако реша да попрескоча балсама
или маската, веднага се отразява.




Чувала съм за студена струя на сешоара - някоя от вас ползвала ли е такъв?

аха, ползвам но винаги с шапка







a...ако трябва да съм сериозна, мия косата си с професионален шампоан за боядисвана коса и слагам балсам след всяко миене .

не се плаша от кърпата , не я реша мокра, защото мокър косъма е най чувствителен, суша я с топла и охлаждаща струя, наистина щади косата, слагам малко стайлинг продукти за да не се бетонира и заприлича на немита




Тема Re: Как си миете косата?нови [re: пo_aнreлитe]  
АвторBиви (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 21:00



От скоро започнах да прилагам правилото на май беше Видал Сасун,два пъти шампоан- първия за чистота, втория за красота, и сякаш е по-добре. След това леко попивам водата с хавлия преди маската или балсама, по-хубаво попива и е по-икономично. Опитвам да обливам със студена вода за финал, но само лятото издържам на този тормоз. Маските, които ползвам са само професионални , едно че са големи и са на сметка, второ са по-"силни". Забравих и че следвам правилото на Клаудия Шифър да има винаги 2-3 шомпоана различни, да се въртят, получава се ефекта на добрия резултат първия път. В следването на това правило съм се поунесла и сега имам, снощи ги преброих, 11 шампона





Тема Re: Как си миете косата?нови [re: Bиви]  
Автор Desert^Rose^^ (magnetic)
Публикувано12.11.06 21:18



Моята процедура е следната:
1.При наличие на свободно време-маска или стимулант.
2.Шампоан
3.Балсам
4.Серум

Do as I say,not as I do!


Тема Re: Как си миете косата?нови [re: пo_aнreлитe]  
Автор Bluebell (diamond)
Публикувано13.11.06 19:02



Az si ya miya vseki den s shampoan na Kerastase i sled tova dokato e oshte vlazhna slagam Oleo-Relax na Kerastase i mnogo si haresvam kosata.



Тема Re: Как си миете косата?нови [re: пo_aнreлитe]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано13.11.06 21:40



Аз мия косата си с какъвто шампоан ми падне (с изключение на противопърхутен, че не е добре за боядисана коса). Реша в мокра (ако я оставя така да изсъхне, няма да има разресване), търкам с хавлия, суша със сешоар отвреме-навреме. Балсами не ползвам, понякога слагам малко пяна, но не винаги. При все това не мога да се оплача от вида на косата си - лъскава и жива е, което се дължи отчасти на ген, отчасти на това че я къносвам. Освен това за добрия вид на прическата според мен е много важно как е подстригана косата, дали прическата подхожда на типа коса.



Тема Re: Как си миете косата?нови [re: пo_aнreлитe]  
Автор cтиxия (пожар)
Публикувано14.11.06 10:18



Това, което правя аз е горе- долу :
Миене 2 пъти с шампоан (мога да добавя, че обичам да сменям шампоана с такъв за къдрава и такъв за права коса, според конкретната идея), след това маска за няколко минути
(ако си слагам масло шеа е преди измиването с шампоан, затоплено на водна баня, за около 20-тина минути)
след това я подсушавам с хавлия, реша я и докато е влажна - течни кристали, ампула или пяна за коса (зависи дали ще я изправям или ще съм къдрава) и следва сушене със сешоар.



Звездите никога не се страхуват,че ще ги помислят за светулки!

Редактирано от cтиxия на 14.11.06 10:21.



Тема Re: Как си миете косата?нови [re: divinora]  
Автор Mишoнa (новак)
Публикувано14.11.06 10:39



Леле, Диви, като прочетох твоя пост направо онемях...
Моята коса е изтощена и изглежда отвратително, въпреки че:
-я мия все с отбрани шампоани
-слагам всеки път балсам, а най-често маска
-много рядко я реша мокра
-след измиване слагам: кератин на Биофарма, течни кристали и понякога крема срещу изсушаване на Гарние + спрея на Глис Кюр 19.....
-къносвам я

Единственият ми сериозен грях в това отношение е, че често използвам сешоара, защото иначе косата ми няма форма.





Тема Re: Как си миете косата?нови [re: пo_aнreлитe]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 12:04



Моята коса с годините започна сякаш повече да се омазнява и от миене два пъти седмично в гимназията, сега е на миене през ден.
Косата ми е много слаба, рядка, тънка, мека, на нищо не прилича.
За да имам шанс да дам някакъв вид - пяна и сешоар задължително. Лошото е, че и когато не я мия, пак трябва да я оформям със сешоара, щото сутрин съм като баба Яга в главата.
Ползвам шампоан за боядисана коса, в момента Dove. Към него нещо не съм намерила балсам, явно не търся добре.
иначе, плакна колкото мога по-добре, подсушавам уж внимателно, проблем с ресането нямам на толкова малко коса, но като е неизбежен сешоара, кво ли и спестявам



Не знам какво да правя, не искам да си съсипя косата още от сега, но не мога да ходя като плашило кажете някакъв продукт за стилизиране който може да се ползва за такава никаква коса. В момента съм на пяна Нивеа, една такава за обем уж. Държи, ама на втория ден пак не прилича на нищо. Гледам някаква нова реклама, за пяна за обем и на втория ден, някой да има вече впечатления?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.