Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Тема Въпрос към блондинкитенови  
Автор v_e_r_t_i_g_o (непознат )
Публикувано18.10.06 11:56



Искам да попитам момичетата, които се изрусяват - пробвали ли сте някога нюанс естествено русо и какво се получава? Много искам да се върна към боите на Лореал, но от най-светлите цветове няма бежово, каквото ползвам, а с пепеливо русото последния път ми стана много сива косата. Иначе добре ме изсветли, косата ми не е много тъмна. Просто не знам каква е разликата - естествено русото повече ще жълтее или какво? Боите са страхотни, ползвала съм ги, но за по-тъмно русо и сега не знам дали да рискувам... Все пак не са евтини...


Ако някой знае нещо по въпроса за естествено русото, ще съм му много благодарна.

Редактирано от v_e_r_t_i_g_o на 18.10.06 11:58.



Тема Re: Въпрос към блондинкитенови [re: v_e_r_t_i_g_o]  
Автор Kokeтka (интересна)
Публикувано18.10.06 18:15



Здрасти,
Ако си се боядисвала с пепеливо русо или някой друг цвят от най-светлата гама, този цвят /естествено русо/ ще ти се стори направо тъмен. Аз съм правила такъв опит и ми беше много трудно да се приема. Първоначално имах чувството, че съм направо кестенява. Постепенно обаче свикнах и смятам, че цветът е страхотен. И си е рус!
Помисли си добре, преди да го направиш. Боите са страхотни и си заслужава. Освен това, вече така свикнах с този цвят, че го намирам за много по-хубав от по-светлите. ....И по-естествен. Изглежда много по изискано от пепеливите и светлорусите цветове.

Успех!



Тема Ако косата ти е светло руса,нови [re: v_e_r_t_i_g_o]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано18.10.06 23:47



по-тъмния нюанс ще стане първоначално ДОСТА по-тъмен, после ще се отмие... Ако пък ти е тъмно рус, светло рус няма да стане, без да се изсветлиш повече, и после да се боядисаш с по-тъмна боя - просто, няма да хване, ако е един - два тона по - светло, и го сложиш върху тъмна коса. Моя съвет е поне за първия път да отидеш в салон, където да те направят цвета, който искаш. Аз бях платинено руса близо 10 години, сега съм естествено тъмно руса, но си боядисах русата коса с ТЪМНО КЕСТЕНЯВ цвят, който после се отми, появи се нещо средно между естествено рус (какъвто е моя естествен цвят, пясъчен се води) и сега вече се боядисвам със тъмно русо, което седи приятно. За да не жълтее, някъде в името на боята трябва да пише "пепел" - това убива червения пигмент, а пък 80% от населението на земята има червен пигмент в косъма. Желая ти успех с новата боя! О, и не взимай Лореал, ползвала съм ги много пъти, но бързо се отмиват, не държат цвета. Най-добре си вземи Лонда.





Тема Re: Ако косата ти е светло руса,нови [re: parvaty]  
Автор v_e_r_t_i_g_o (непознат)
Публикувано19.10.06 08:48



Мерси за отговорите, но май аз не съм обяснила правилно каква точно ми е идеята

Значи, последните 2-3 години се правя със супер изсветляващо бежово русо, в момента цвета ми е сламено рус, съвсем светъл. Искам пак супер изсветляваща боя, но на Лореал, а при техните бои не виждам бежов нюанс, от най-светлите има само пепеливо, естествено и златисто русо. И трите се водят супер изсветляващи. Пепеливото ме прави много сива обаче, та затова се насочих към естествено русото. Но само като нюанс, не искам да става по тъмно.



Тема За кой Лореал по-точно питаш?нови [re: v_e_r_t_i_g_o]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано19.10.06 10:08



Че те са вече около десетина вида... Може би говориш за серията Екселенс, те имат много руси, че Рецитал е предимно тъмни гами... Има сега една серия на Лореал, мисля, предпоследната, преди серията със "Дълбокото оцветяване" - при които има апликатор, и от нея има страхотни нюанси на русото. Но, наистина, не си взимай златисто - ще ти червенее. Макар, че пак ти казвам, що се отнася до тъмните цветове - това е боята, при светлите нещо не се получава...



Тема Re: За кой Лореал по-точно питаш?нови [re: parvaty]  
Автор v_e_r_t_i_g_o (непознат)
Публикувано19.10.06 10:47



Да, най-вече мисля за Екселанс. Рецитал също имат хубави руси нюанси, но като че ли става малко по-тъмен цвета с тях, поне така беше при мен с един цвят Байкал. Ти коя серия имаш предвид с хубави руси цветове? Ферия? И колко още серии има? Защото на мен са ми познати само Рецитал, Екселанс, Ферия и Кастинг, от тези които се предлагат. Имаше и една Оpen с намалено съдържание на амоняк, но вече май я няма. Изключвам естествено професионалните серии..



Тема Re: За кой Лореал по-точно питаш?нови [re: v_e_r_t_i_g_o]  
Автор Venus_Shy (:))))
Публикувано19.10.06 11:14



а ти с коя ставаш много пепелна?





Тема Re: За кой Лореал по-точно питаш?нови [re: Venus_Shy]  
Автор v_e_r_t_i_g_o (непознат)
Публикувано19.10.06 11:45



Ами май с всички, които имат в наименованието на цвета "пепелно"


Затова съм и на бежово русо. Но това си е до коса, а и зависи от степента на обезцветяване, когато се боядисвах в по-тъмно русо пепеливото ми вършеше работа, но сега ставам мнооого сива. Боята на Лореал, която бях пробвала е Екселанс, номера беше май 03 - супер изсветляващо пепеливо русо. Именно за него се колебая сега - дали да не взема пак от супер изсветляващите, но не пепелив, а естествено рус нюанс. Иначе боята ми хареса, изсветли ме добре и усещах косата си жива.



Тема Re: За кой Лореал по-точно питаш?нови [re: v_e_r_t_i_g_o]  
Автор Venus_Shy (:))))
Публикувано19.10.06 13:08



Мерси!Аз съм си пепеляво руса,но досега съм ползвала само проф.бои/ходя на фризьор/- Селектив,Лонда,Вела последно!Въпросът е че когато бях в отпуск с приятелка експериментирахме с бг боя на Арома и се учидих че се получи,по дължина не се промени ,тя си е достатъчно изсветлена,но корените станаха екстра,и със същото темпо се и отми!Затова може и да пробвам Екселънс,страха ми е само да не жълтея!





Тема Ами, да, а тази с намаленото съдържание [re: v_e_r_t_i_g_o]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано19.10.06 13:19



на амоняк още я има. Има едно магазинче в Лозенец, на Рум-а, където има цял щанд, и мисля, че са повече от четири вида... Аз съм взимала Екселенс само веднъж, много бързо се отми, и не стана изобщо цвета, който очаквах...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.