Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:21 20.05.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема AVON или ORIFLAMEнови  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано03.09.02 16:42



Да, знам, че за повечето от вас е банално, но все пак кажете -от коя от двете сте по-доволни, какви са впечатленията ви?
Имам две приятелки, едната всеки път ми показва каталози (тя си е представител) на AVON, а другата ми приятелка -на ORIFLAME. Поръчвам си разни дребни неща от тях, колкото да не ги обидя като се виждаме от време на време. Ама все пак, кое е по-добро, ако може да се прави някакво сравнение между тях?




Тема Re: AVONнови [re: kopche]  
Автор a.r.i.a.d.n.a (find me)
Публикувано03.09.02 18:46



predi vreme si bqh vzimala 4ervilo na Oriflame i ne bqh dovolna nikak.
sega sym s 4ervilo i glanc ot Avon i sym po-dovolna opredeleno.

follow _the_ fibre _ __ __ _


Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
Авторfemina (Нерегистриран)
Публикувано03.09.02 19:47



Давам глас за AVON. Ако не друго, то поне са малко по-евтини от ORIFLAME. В интерес на истината не съм използвала нищо на ORIFLAME, но много мои приятелки не бяха доволни и се прехвърлиха на AVON.
Но си мисля и че има малко залитане по каталожната козметика. Има доста хубава и по-евтина козметика по парфюмериите. В това число включвам и българската. Просто не винаги в специализираните магазини можеш да разгледаш на спокойствие, да зададеш всички въпроси, които те вълнуват и да ти бъде отговорено любезно и компетентно. А и рекламните каталози на AVON и ORIFLAME са толкова професионално направени, че направо се изкушаваш да си купиш дори нещо малко.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано04.09.02 09:49



Много съм доволна от AVON, естествено имат някои неща, в които са не са толкова добри, но съм ползвала доста от кремовете, душ-геловете, лаковете за нокти, шампоаните и маските за лице и коса и нямам никакви забележки. На Oriflame също съм ползвала много неща и за съжаление на доста от продуктите имах алерги4на реакция на кожата или о4ите. Затова не смея пове4е да си купувам нищо на тази фирма. AVON като среднен клас козметика е за предпо4итане, защото от продуктите на пазара, носещи марковите имена, не се знае колко от тях са "истински".
Това е моето мнение, не е реклама, просто съм доволна от AVON.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: femina]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано04.09.02 12:05



Това за българската козметика напоследък е абсолютно вярно. Имам някои неща, от които съм страшно доволна –първото е едно червило със светлоотразяващи частици на Арома (No101-от новата серия), което мирише страхотно, много е трайно и за което всеки път ме питат: това на AVON червилото ли е? Второто е лак –пак на Арома, третото е тоалетно мляко със пшеничен зародиш на Miss Magic (мисля, че на Солвекс беше), което страхотно овлажнява сухата ми кожа, успокоява я и я прави мека, а същият този ефект постигам и с маската за лице на същата фирма със същото съдържание (оранжава е тубичката).
Но покрай приятелката ми, реших да пробвам и на AVON нещата, точно поради описаните от теб причини –заради каталозите им -безупречни са! За сега съм си взела един гел за измиване на лице, от който съм в супер възторг, и това ме амбицира за нови поръчки.
А е вярно, че на Oriflame нещата са и по-скъпи, а дали си струват толкова- не мога да преценя –досега съм имала 1-2 червила, молив за устни, почистващо мляко и тоник за лице, крема за тяло Jordani- ама това беше отдавна. Май, че от червилата ми се напукваха устните- иначе бяха супер цветове- имам още от едното.




Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: Lara]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано04.09.02 15:26



О.К. съгласна съм с теб донякъде, но разликата между “предпочитам” и “мога” е т. к. значителна.
Затова и питането ми не беше за скъпите козметики –17, Буржоа, Есте Лауда, Клиник и пр. които както виждам в тоя клуб надълго и нашироко са разнищени, та чак ми мирише на бесна снобария, ама айде… Питането ми беше по-скоро за тази, по-достъпната вносна козметика.
Казваш славата им се крепи само на реклама?! Такаа…а, от къде примерно си чувала за Манхатън, Ревлон, Яде (Jade), Лореал- на какво ли се крепи и тяхната слава - аз лично знам за тях от безкрайните им реклами по немските TV. И ако кажем, че те се продават само защото имат реклами…




Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
Автор baby_doll (непознат )
Публикувано04.09.02 15:33



Здравей! За мен Oriflame са по-добрата фирма откъм съотношението цена-качество. Ползвала съм много от продуктите им и нямам никакви оплаквания. Ползвала съм и продукти на Avon (кремове за лице), но не могат да се сравняват с Oriflame - вярно, че бяха по-евтини, но ми стояха ми такова едно мазно на лицето... Е, може и да не съм уцелила подходящия продукт за мен.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано04.09.02 15:52



Да добавя...та зна4и не е толкова до парите...да ре4ем искаш хубав лак за нокти и ако нямаш възможности лишаваш се от нещо и си купуваш на "Севънтийн" или "Буржоа" някакъв лак....и какво се слу4ва, както на мен ве4е няколко пъти...ноктите ми пожълтяват, лакът се лющи на 2рия ден (мия 4инии с ръкавици) и металното топ4е вътре ръждясва....да... не е истина...
Или купуваш си шампоан на "Лореал" за мазна коса, а така ти омазнява косата 4е се 4удиш с балсам ли се миеш....затова говоря ...да дадеш парите но да е истинският продукт...затова или си поръ4вай по познати от 4ужбина да ти донесат или бъди нащрек за вси4ко "марково" в БГ.
Що се отнася до AVON и Ofiflame по-малка е вероятността да продуцират ментета и каталожната политика има своите предимства...подаръци, отстъпки и т.н.....но по-добре сама пробвай от двете фирми продукти и прецени.
Има доста добри български неща, но нали темата ти беше конкретно за тия две фирми



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
Автор Lara (бейби)
Публикувано04.09.02 16:17



За тези марки които изброяваш не само съм чувала, но съм ги и изпробвала и от които съм останала доволна съм продължила да ги купувам.
Идеята ми е че те са на цената на AVON и Oriflame, а като качество са по-добри.
Специално Manhattan, 17 са от най-ефтината и достъпна вносна козметика.

Но щом толкова се колебаеш м/у двете като че ли AVON са по-добрият избор.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: baby_doll]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано04.09.02 16:22



Къде се произвеждат продуктите на AVON?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.