Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:09 30.06.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Продукт за тяло без консерванти  
Автор ivvva (непознат )
Публикувано18.09.06 12:05



Здравейте,
може ли някой да ми препоръча продукт за тяло без консерванти (Парабени).
Уморих се като влезна в някоя козметика да искам всички продукти за тяло и да чета какво съдържат и накрая след като съм разигравала продавачката 1 час да не си купя нищо

.
Противопърхутен шампоан за коса успях да си намеря, но за тяло все още не намирам нищо.
Благодаря предварително



Тема Re: Продукт за тяло без консервантинови [re: ivvva]  
Автор pachuli (непознат)
Публикувано18.09.06 16:01



Парабените се съдържат главно в козметични продукти с овлажняващо действие, както и в почистващите млека, лосиони, гелове и т.н. Доколкото знам, те не са типична съставка за шампоаните, макар че и в тях се срещат, та затова си открила лесно шампоан без парабени, но това не значи , че няма консерванти - просто консервантите в шампоаните са с други имена /най-вероятно/. Мисля, че тук за пореден път трябва да се намеси Cl -той е доста компетентен в тая област



Понеже от поста ти не разбирам дали търсиш душ-гел, скраб за тяло или лосион за тяло , ще ти кажа от личен опит.
Ето този лосион за тяло на Шелер с бадемово масло и шеа няма парабени



Води се регенериращ. Има и друг вид - успокояващ с морски минерали. Също не видях парабени.

Душ-гел - мисля, че в йогуртите и душ-геловете на Видал нямаше парабени или поне последните, които ползвах не видях.

Ето ти състава на лосиона на Шелер:

"Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glycerin, Glycine Soja Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Pyrus Cydonia Extract, Sorbitan Stearate, Butyrospermum Parkii Butter, Sucrose Polysoyate, Squalane, Mangifera Indica Seed Oil, Hydrogenated Coconut Oil, Avena Sativa Kernel Protein, Phenethyl Alcohol, Panthenol, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Sucrose Cocoate, Sucrose Polybehenate, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Palm Glycerides, Dimethicone, Sodium Carbomer, Polyglyceryl-3 Stearate, Xanthan Gum, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Parfum"

В интерес на истината не ухае кой знае колко приятно и мога да кажа, че съм сравнително доволна- добре попива и овлажнява, но чак да съм възхитена - не съм.
Дано съм ти била полезна

На мен обаче ми стана интересно какви кремове за лице ползваш, които да са без парабени . Моят съвет е да не се вманиачаваш толкова - козметика без консерванти според мен би била много по-вредна, отколкото козметика с 1-2такива /метилпарабенът се води уж за най-малко вредният парабен/. Представи си какви микроорганизми може да завъди крема ти и как това ще се отрази на лицето ти. Пък и не се знае другите /неизвестни съставки/ колко безопасни са всъщност, защото едва ли са пръскани сума пари за изследвания.

Редактирано от pachuli на 18.09.06 16:02.



Тема Re: Продукт за тяло без консервантинови [re: pachuli]  
АвторCl (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 16:03



Няма продукт, който съдържа вода над 7-10 %, не съдържа спирт (над 40%), и да не съдържа консервант!!!!
И стига с тези истерии с консервантите!



Тема Re: Продукт за тяло без консервантинови [re: Cl]  
Автор ivvva ()
Публикувано18.09.06 16:19



Cl твоето отношение не ми хареса въобще, след като не си запознат с проблема!
За мен кансервантите не са истерия а личен ужас.
ИМАМ АЛЕРГИЯ ОТ ПАРАБЕНИТЕ И ПРИ ДОПИР НА ПРОДУКТИ КОИТО СЪДЪРЖАТ СЪЩИТЕ, ЛИЦЕТО МИ СТАВА ТЪМНО ЧЕРВЕНО, ГОРИ МИ И МИ ИЗЛИЗАТ ОБРИВИ!!! И това го констатираха след тест за алергия с 40 проби!
Обривите и червенината ми минават в най добрия вариант за седмица-две и то при условие, че не ползвам никакви продукти.

pachuli не ползвам нищо за лице

.

Всичко което пробвах ми създава проблеми и вече се уморих да експериментирам, ще ми се състари кожата сигурно доста бързо, но с алергията изглеждам ужастно. Благодаря ти за съвета ще потърся препоръчаните от теб продукти .



Тема Re: Продукт за тяло без консервантинови [re: ivvva]  
Автор pachuli (непознат)
Публикувано18.09.06 16:28



Ива, аз имам същия проблем с бронопола

и затова те разбирам. Ставам като домат с ужасни обриви. Не мога да ползвам нищо с такава съставка, и при мен го установиха с изследвания. Интересното е обаче, че продукти без бронопол /слава богу, че в чужбина са го забранили/ ги понасям прекрасно и дори не се налага да ползвам медицинска козметика за чувствителна кожа.

Продуктите на Шелер се продават предимно в аптеките, но нямат тестери за жалост. Въпреки това според типа кожа можеш да избереш и крем /кремовете им също нямат парабени, доколкото съм запозната/. Аз преди време ползвах за нормална кожа крема с дюля и ми се отразяваше много добре на лицето, даже позаглади леко бръчиците ми. Поразгледай асортимента в някоя добре заредена аптека- може да си харесаш нещо. Има серия за мазна и серия за чувствителна кожа също.



Тема Re: Продукт за тяло без консервантинови [re: ivvva]  
АвторCl (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 16:36



Нищо по-лесно от това: където пише, че има парабени, не си го купувай!
Въпросът го възприех по принцип за консервантите, а те съвсем не са само парабени:
1. Бронопол : 2-Бромо,- 2-Нитро-1,3-Пропандиол
2. Натриев Бензоат
3. Калиев сорбат
4. Метилхлороизотиазолинон
5. Метилизотиазолинон
6. ДМДМ (ДиМетилДиМетилол) Хидантоин
7. Етилхексил глицерин
8. Феноксиетанол
9. Формалдехид
10. Климбазол в определена концентрация
11. Натурални консерванти, които не се специфицират като съдържание
Сори за алергията, но фактите нямат емоционална страна, уви!



Тема Re: Продукт за тяло без консервантинови [re: pachuli]  
Автор ivvva ()
Публикувано18.09.06 16:37



pachuli разгледах сайта им, просто всичките продукти са им без парабени

, и изрично е подчертано.
Лосиона с минерали сигурно ще си го купя, но също се замислям и за измиващ гел за лице с минерали а също и за балсам за устни.
Ще пробвам най-малкото и се надявам да нямам проблеми.

Много ти благодаря за съвета и че ме насочи към тези продукти .

Ей Cl, доста изчерпателно посочи консервантите, май само са парабените имам проблем. Благодаря и на теб за информацията.

Редактирано от ivvva на 18.09.06 16:40.



Тема Re: Продукт за тяло без консервантинови [re: ivvva]  
Автор ivvva ()
Публикувано21.09.06 09:06



Не можах да си намеря лосиона за тяло на д-р Шелер. Май не е толкова разпространена марка по аптеките?
Но пък си купих един от кремовете им за ръце и е страхотен

, попива бързо, мирише чудесно, с две думи добър избор.

Редактирано от ivvva на 21.09.06 09:12.



Тема Re: Продукт за тяло без консервантинови [re: ivvva]  
Авторпaчyли (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 09:21



Не е особено разпространена - да, но в големите аптеки би трябвало да го има. Ако си от по-голям град , потърси го в най-добре снабдените дрогерии и аптеки. Или в краен случай можеш да си го поръчаш онлайн от "get.bg" - там предлагат пълния асортимент





Тема Re: Продукт за тяло без консервантинови [re: пaчyли]  
Автор ivvva ()
Публикувано21.09.06 11:25



Преди да ти прочета поста го поръчах от гет.бг

. Какво съвпадение .
Много благодаря, сега ще го чакам с нетърпение и ще пиша дали е хубав .




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.