Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:19 20.06.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Как може да се разреши и избегне следният проблемнови  
Автор V. ()
Публикувано28.06.06 13:41



Здравейте момичета!

Напоследък много ме мъчи едно нещо - имам проблем с косата си, т.е два проблема.
Първият е, че ми липсва гладкост. Трудно ми е да го обясня, но ще опитам - основната част от косата ми е гладка, но около нея, като ореол стои нещо като перушина. Не става с приглаждащи продукти /ползавх Лиз есктем на Лореал/. Говорих с фризьор, според него е от това, че се боядисвам в къщи и съответно неправилно. Нанасям боята на цялата коса и стоя 30 мин, а не само в корена и в последните 5 мин. да разнеса. Това било според нея причината. Косата ми е не е изтощена и суха, има блясък и е жива, просто този ореол от перушина ме вбесява.

Проблем 2 - Липса на плътност в краищата. В основата и една педя надолу има обем и плътност, след това една педя преди краищата косата стои някак изтощена, без плътност, все едно се е късала. Рехава.
Подстригвам я вс. месец, задължително.

Имате ли предложения как да се справя с тези ми терзания?





Тема Re: Как може да се разреши и избегне следният проблемнови [re: V.]  
Автор Amilia (blink)
Публикувано28.06.06 13:55



само за първия проблем мога да ти кажа от опит
и аз ходех по едно време с ореолче. Та взех си един балсам, което е след балсама, който се измива. Леко подсушаваш косата и слагаш балсам, който не се отмива, аз ползвам такъв за къдрава коса, но определено има и за права. Аз ползвам на Джон Фрийда такъв, предполагам подобен ефект се постика и с тези неотмиващи се маски като тези на Дов(има тъмно синя, червена и една само със синя капачка). Пробвай тях. Така няма този фъзи ореолчев ефект
А за по сигурно си вземи серума на Джон Фрийда, за по голям ефект този силния серум
Успех

www.amilia.net


Тема Re: Как може да се разреши и избегне следният проблемнови [re: V.]  
АвторGloss (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 13:56



Според мен с редовно изсушаване. Мен ако не ме изсуши фризьор съм същата гледка картинка. С изсушаване нямам проблеми. Друго не се сещам.


Philyra



Тема Re: Как може да се разреши и избегне следният проблемнови [re: V.]  
Автор Nanni V.J. ()
Публикувано28.06.06 13:57



Според мен фризьорът ти не е напълно прав. Даже бих казала, според моя личен опит, че греши. Аз имам същия проблем и те уверявам, че получавам професионално боядисване, а не си играя сама вече.


Косата ти е дехидратирана. Без да е суха, не е достатъчно подхранена. И е много трудно да се реши такъв проблем (говоря ти за моя случай), защото ако използваш редовно маски толкова близо до скалпа, корените се омазняват.
Особено сега, с излагането на повече слънце и дори солена или хлорна вода от морето и басейните. Решението е да правиш въпреки всичко хидратираща (но не подхранваща, само хидратираща!) маска веднъж седмично, да използваш лосиони за защита на косата от слънце и море (те имат функцията не само да предпазват, но и овлажняват, предават плътност, структурират). От тези продукти има и маски за след плаж, примерно, които също хидратират добре и почистват и са добри веднъж седмично.
За крайщата, трябва ти специален продукт за сухи краища, който се нанася само на последните 1-2 см от косата и не се измива. Прави ги по плътни и подредени.
Ако ми кажеш в каква ценова граница се движиш, мога да ти препоръчам някои марки и мазила Че и аз сега съм в тази фаза и съм понасъбрала литература и тестери

Изкуството да простиш всичко и жаждата да живееш са недосегаемо съвършенство.

Тема Re: Как може да се разреши и избегне следният проблемнови [re: V.]  
АвторGloss (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 14:00



Ааа и заравих да пиша, че аз не се боядисвам сама. Ходя на фризьор, но това не пречи да съм в същото положение.


Philyra



Тема Re: Как може да се разреши и избегне следният проблемнови [re: Amilia]  
Автор V. ()
Публикувано28.06.06 14:03



За съжаление ги няма на Джон Фрийда продуктите в БГ

, така поне разбрах от тук, от клубчето.

А иначе, да ползвала съм и балсами без отмиване, и в момента ползвам - на Лакме, но явно не става така.



Тема Re: Как може да се разреши и избегне следният проблемнови [re: Gloss]  
Автор V. ()
Публикувано28.06.06 14:06



За съжаление не ми е по нито едни възможности - нито финансови, нито времеви. На два дни на сешоар...не мога за съжаление.





Тема Re: Как може да се разреши и избегне следният проблемнови [re: Nanni V.J.]  
Автор V. ()
Публикувано28.06.06 14:09



Даваи каквито идеи и предложения имаш, аз ще видя в последствие кое ще мога да взема, дори и сега да не мога, ще видим за по-нататък може и да успея. Е все пак да не е над 50 примерно.
Ще пробвам, да хидратирам, не бях се сетила. Но не знам нито един хидратиращ продукт, мисля, че двуфазният ми балсам на Лакме /без отмиване/ е овлажняващ...



Тема Re: Как може да се разреши и избегне следният проблемнови [re: V.]  
АвторGloss (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 14:12



Аз също не го правя постоянно. С изсушване карам по по-малко от седмица, но не чак постоянно. Само ти го споделям като решение, което съм намерила. Иначе нищо друго не помага.

Мисля, че си е от косата.



Тема Re: Как може да се разреши и избегне следният проблемнови [re: V.]  
Автор Amilia (blink)
Публикувано28.06.06 14:23



не може ли да намериш някакви продулти за фъзи ефект?



www.amilia.net


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.