Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:34 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Все се каня да попитам...нови  
Автор Пoли (член)
Публикувано24.05.06 03:42



Абе момичета, някой тук би ли ми обяснил какво сте се хванали всички с тази "ягодка". Това е възможно най-скъпия и-нет магазин, който познавам. Има десетки, стотици да не кажа, много по-изгодни във всяко отношение-и на цени и избор...
Вече и бизнес почнаха да въртят "представители" на ваш гръб!Сега не само от най-скъпия и-нет магазин, но и чрез посредници.
Върха на сладоледа, че някой от Европа също се беше включил в дискусията да обсъжда доставка от ягодка през България.



Тема Re: Все се каня да попитам... [re: Пoли]  
Автор NikeМодератор (amatjor)
Публикувано24.05.06 04:08



Поли, това е може би единственият и-нет магазин (поне от тези, които аз знам), който предлага безплатен шипинг до България. Има страхотни и много евтини и-нет магазини, но:
- те или доставят (най-често) само до US и Канада; или
- доставят до България, но шипинг рейтът е на такава сума, че просто не си заслужава (примерно около 30-50 USD).
Какво да правиш, съдба българска. Вие в това отношение сте доста превилегировани.



Тема Re: Все се каня да попитам...нови [re: Nike]  
Автор Пoли (член)
Публикувано24.05.06 20:27



Аами!
Сума ти неща съм купувала за роднини с доставка до България. Предимно от ибей, но каква разлика за бога?
И шипинга далеч не винаги е по-скъп до България, отколкото до Канада. Зависи от къде е стоката. Онзи ден точно гледах един суперски чадър на Версаче за 2 дол., но с висок шипинг. До България ми излизаше 2 пъти по-евтино да го шипна и още се чудя дали да не го пратя до там, пък дъщеря ми да ми го донесе...
Пък повечето и-нет магазини на ибей шипват на еднаква цена из цяла Европа.
А цените им заедно с доставката са в ПЪТИ по-ниски от вашата любима ягодка, която с този "безплатен шипинг" само зарибява будали.

Редактирано от Пoли на 24.05.06 20:30.



Тема Re: Все се каня да попитам...нови [re: Пoли]  
Автор NikeМодератор (amatjor)
Публикувано24.05.06 21:20



Може. Моля те, ще дадеш ли малко линкове към и-нет магазини, шипващи до БГ. Ще ти бъда мноооого благодарна.



Тема Re: Все се каня да попитам...нови [re: Пoли]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано24.05.06 21:52



Не е съвсем така. Ягодката действително е единствения сайт който праща без допълнителни разходи поръчките не само до България, но и до доста други държави в Европа, в това число и Холандия. Редовно преглеждам и сравнявам сайтове, за съжаление досега никой не може да бие Строуберито в това отношение. Шипингът дори в и-бей е почти винаги отвратително висок, и от там поръчвам единствено ако няма друг начин или ако стойността на нещото е изключително ниска. Разбира се правя уговорка че от нета пазарувам почти само и изцяло козметика и парфюмерия. И книги, но те са друга категория. Много ме е яд като гледам какви неща предлагат американските (най-вече) сайтове, но уви А пратките до България поне имат по-голям безмитен лимит, за Холандия границата е само 22 евро



Тема Re: Все се каня да попитам...нови [re: divinora]  
Автор Пoли (член)
Публикувано24.05.06 23:10



Дивинора, моите уважения, но явно попадаш на различни от моите сайтове. Аз пазарувам от Европа предимно. Изпращането от Европа до Америка е по-скъпо със сигурност.
Не съм срещала досега продавачи от Европа да имат отделни такси за "цивилизования свят" и отделно за България. На практика шипинга по Европа е еднакъв. Т.е. на каквато цена французин ще прати на немец, на подобна или същата и на българин.
И когато шипингът е "отвратително висок", направи си труда да сметнеш шипинг+цена дали не е два пъти по-малко от цената в ягодката! Да ти дам ли конкретни примери?



Тема Re: Все се каня да попитам...нови [re: Пoли]  
Авторпak aз (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 23:14



Може би забравяш, че не можем да плащаме чрез paypal, продаващите в E-bay използват предимно този метод.

Сега ще може да поръчваме с IBAN-ските сметки, само ако търговецът предвижда това и то само от Европа.

Освен това "ягодка" продава много сериозно в Е-bay.



Тема Re: Все се каня да попитам...нови [re: пak aз]  
Автор Пoли (член)
Публикувано24.05.06 23:29



Не "забравям", а никога не съм го знаела...И защо не може да се ползва пейпал от България?

Така или иначе, повечето и-нет магазини ползват множество най-различни начини на плащане.



Тема Re: Все се каня да попитам...нови [re: Пoли]  
Авторcъщaтa (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 23:44



Paypal засега се ползва само от страните в Европейския съюз, кога ще се използва в България въобще не е ясно, и дали въобще.

Рядкост е да можеш да платиш с кредитна карта, рядкост е и да се шипва по целия свят, наизуст съм го научила този e-bay, но само ми текат лигите.

Моята сестра продава в E-bay - тя живее в чужбина и приема разплащания само чрез IBAN.
Ние по принцип само след няколко дни ще можем да преевждаме доста по-облекчено в европейските сметки, но не всеки търговец приема това разплащане.
Освен това ми прави впечатление, че много от продавачите в e-bay начисляват нереално високи такси за транспорт, от където им идва именно печалбата.



Тема Re: Все се каня да попитам...нови [re: Пoли]  
Авторdivinora (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 19:04



Действително е така, за Европа цените са едни и същи (ако нещо е пратено от Америка, да кажем), и със сигурност има много неща в и-бей чиито цени + шипинг са изгодни. Проблемът е че много рядко намирам между тях това което търся Освен това не знам дали биха се съгласили да върна стока, да я заменя или да се откажа от поръчката си, както мога да направя (и съм правила) с ягодката. В момента когато се появи някой конкурентен сайт ще съм първата която ще поръча и от там




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.