Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:18 09.05.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Какво да я правя тази коса!!!:(нови  
Автор °O!Melissa° (вечно нервна)
Публикувано04.03.06 10:17



Здравейте момичета,

исках съвсем накратко да ви споделя ужасния си опит с косата.. тоест неопитност по-скоро...

още от едно време баща ми не ми даваше да имам дълга коса и поне до 16 годишна бях подстригвана като момче . В момента, в който се поокопитих и реших, че сама ще си избирам прическите, вече бях решила, че трябва да имам дълга коса.. (тъй като цял живот я нямах).

Харесваше ми, но явно косата ми си има дължина, до която достига и колкото и да се грижа за нея, в един момент тя започваше да цъфти... направих я по-къса, изглежда свежа и добре.. но така и не попаднах на фризьор, който да ми даде идея какво да я правя.. явно имам късмета да попадам на фризьори с мотото: 'много мразя клиент като дойде да ми каже: " направи нещо с тази коса" .

Когато вечер излизам понякога по заведения .. всички жени изглеждат със страхотни поддържани коси, красиви и със самочувствие .. аз обикновено имам 30 мин. време за подготовка преди да изляза и освен да се среша, нямам идея какво да направя.. в резултат.. имам чувството, че от 10 години не съм си сменяла прическата.

Сега съм решила, че е крайно време да го направя! Но се нуждая от вашата помощ

дали да не я удължа изкуствено, с което ще реализирам мечтата си за дълга коса .... ако имате информация къде, как и колко би струвало, ще сум ви много благодарна..

ако пък знаете фризьор, който няма да ме посрещне по начина описан по-горе, ще се радвам да ми помогнете да го открия за себе си..

Така или иначе започвам нов период в живота си в момента.. иска ми се да обърна внимание и на себе си.. всяка малка помощ би ми била полезна..





Тема Re: Какво да я правя тази коса!!!:(нови [re: °O!Melissa°]  
Автор friziorkata (член)
Публикувано04.03.06 17:50



Би било добре ако кажеш какво гочно не харесваш в косата си (много е бухнала, много е сплескана и.......) Дали е чуплива, къдрава или права. Третирана ли е в боя, кичури, къдрене. Какво толкова те впечатлява в косите на другите жени и разни такива неща.



Тема Re: Какво да я правя тази коса!!!:(нови [re: friziorkata]  
Автор °O!Melissa° (вечно нервна)
Публикувано05.03.06 22:50



здравей..

косата ми е права и сплескана . със сешоар успявам да и докарам някакъв нормален вид, но винаги съм се питала как ли би изглеждала къдрава .. или поне малко по-бухнала..

ако пък ще е сплескана, поне да е дълга.. и да има защо .. но и това не е..

трудно е да се каже какво ми харесва в другите жени.. може би просто това, че личи, че се грижат за косите си .. че имат идеи какво да направят с тях, за да изглеждат различни .. аз дори нямам идеи какво да правя с моята ..

Сега съм с червена коса, цвета смятам, че ми отива .. бях и на руси кичури преди 2 години, но не мисля, че това е нещото за мен . Къдрила съм я на ролки и прекалено силните къдрици също си мисля, че не ми отиват..

абе направо съм трагичен случай..

не ме разбирай погрешно, съвсем нямам комплекси в тази насока.. просто поувствах преди време, че косата е може би едно от нещата, което съм занемарила в себе си.. Иска ми се промяна .. , а не знам каква



Тема Re: Какво да я правя тази коса!!!:(нови [re: °O!Melissa°]  
Автор Pipe ()
Публикувано06.03.06 07:03



аз си миля, че точно тази дължина е наи- добре, нито къса, нито дълга. Позволява много разнообразни прически и е лесна за поддържане. снабди се с малко фибички и започва да експериментираш. Аз сега съм напипала един гел, много ми харесва. Държи много и не седи мазно. Забравих за любимите ми спреиовете.
Сега ще потърся и картинка и ще ти го покажа.



Тема Doveнови [re: Pipe]  
Автор Pipe ()
Публикувано06.03.06 07:30



Neshto ne se sprawih s kartinkata, no vij tuk:





Тема Re: Какво да я правя тази коса!!!:(нови [re: °O!Melissa°]  
Автор PPP (една)
Публикувано06.03.06 12:22



Значи основно, за да имаш избор на прически и въобще разнообразие, трябва да пуснеш дълга коса. За да израсте косата здрава и красива, трябва да спреш за известно време или да ограничиш третирането - къдрене, боядисване и да започнеш системно да я подхранваш. Маска или балсам след измиване задължително. Отделно сама ще прецениш какво да слагаш като допълнителен продукт - кристали за коса, кератин или копринени протеини. Продават ги в аптеките. Най-разпространена и доста добра фирма - Биофарма.
Трябва да я подхраниш и отвътре - като пиеш витамини.
Не ти препоръчвам удължаване на косата - доста натоварва собствената коса.



Тема Re: Какво да я правя тази коса!!!:(нови [re: °O!Melissa°]  
Авторkid loco (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 13:11



за да не ти е сплескана косата, е най-добре да е средно дълга (в твоя случай изключваме къса) и да е етажирана. колкото по-етажирана, толкова повече обем и въздушност. освен това боята по принцип изтощава и косата започва да цъфти, освен че губи блясък. аз снощи отново взех решение да се върна на къна, защото ми писна да ми цъфти. къната придава плътност и блясък, но например черната няма сваляне. фризьорите никак не я обичат, но това не е мой проблем:) естествено маски и балсами, което ти понася по-добре. а за прически - пробвай ластичета, шноли и фиби. мога да ти препоръчам и фризьорски салон, в който виждам добри прически и предложения (аз също ходя там, но само при един от фризьорите), но не знам доколко е уместно да давам телефони. намира се на парчевич 55, зад сградата на СДС на раковски. казва се hari hair design.



Тема Re: Какво да я правя тази коса!!!:(нови [re: °O!Melissa°]  
Автор abel (любопитна)
Публикувано06.03.06 17:46



Здравей,

понеже това което си написала ми звучи малко като мен преди време - мога да споделя моя опит :)
Преди да прибегнеш към удължаване на косата, опитай с промяна на прическата :) Поне аз така направих :)
Просто попаднах на една фризьорка, която като и казах искам нещо модерно като за мен - и ме направи да изглеждам както съм си представяла
Много е симпатична, вече 3-4 години съм плътно при нея :) Постригвам се на 2 месеца и в 99% от случаите си излизам много щастлива :) (1% за времето когато съм си позанемарила косата )
За да не ти се натрапвам, ако те интересува - пусни ми бележка, ще ти дам координатите и :)

Поздрави :)



Тема Abel...нови [re: abel]  
Авторпилeнцe (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 18:35



би ли ми казала коя е тя и къде се намира?много ще съм ти благодарна



Тема Re: Abel...нови [re: пилeнцe]  
Автор abel (любопитна)
Публикувано07.03.06 14:47



Привет,
остави някакви координати, за да ти изпратя телефони или се регистрирай и ми напиши бележка




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.