Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:37 25.04.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Тема Моля дайте съветнови  
Автор sarsaparila (истинска)
Публикувано18.01.06 14:21



преди 3 месеца започнах да си къносвам косата.Къносвам я почти всяка седмица,обаче цвета,който се получава изобщо не ми харесва,става един много тъмен почти черен с червени отинъци.Ако може някой да ми препоръча боя която да изсветли косата ми,но да причинява най-малко поражения,защото косъма ми е станал много тънак(ноктите ми също).И това ми е другия проблем,ако някой може да ми каже на какво се дължи това изтъняване и какво да предприема ще съм много благодарна.



Тема Re: Моля дайте съветнови [re: sarsaparila]  
АвторДapa (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 14:32



Биотин Н с дъх на ананас - таблетки за дъвчене, струват около 3.60, на Здравит, и за коса, и за нокти е добре.
Доколкото знам, само амонячните бои могат да дадат изсветляване, безамонячните само подчертават основния цвят и покриват известен брой бели коси. А амонячните, колкото и да са супер качествени и с минимална вредност, са си все опасни за изтъняла коса + допълнително изсушават, но пък създават илюзия за обем, донякъде и блясък в началото. Въобще в твоя случай - и от опит - задължително е подхранване отвътре, щото коси и нокти обикновено заедно реагират при някакъв дефицит. Успех!



Тема Re: Моля дайте съветнови [re: sarsaparila]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано18.01.06 14:38



Боя върху къна не се слага...трябва да иzчакаШ няколко месеца да ти иzрасте къносаната коса и тогава се боядисвай...zаЩо не раzредиШ къносванията или не пробваШ с по_светъл цвят къна?...



Тема Re: Моля дайте съветнови [re: sarsaparila]  
Автор PPP (една)
Публикувано18.01.06 15:50



1. Защо се къносваш всяка седмица?
2. Къната, която се продава в БГ, е натоварена с много изкуствени оцветители, които са далеч по-агресивни от амонячните бои и съсипват косата.
3. Боя върху къна не хваща, затова трябва да изчакаш да ти порастне отдолу коса.
4. Изсветляването хич не е щадящо, просто иди при добър фризьор, който работи с качествени продукти и си разбира от работата.
5. Преди дни четох, че цепенето на ноктите се дължи на липсата на калций, но другаде пък бях чела, че е от липса на цинк. Вземи си едни мултивитамини най-добре!
Успех!



Тема Re: Моля дайте съветнови [re: PPP]  
Автор brawn ()
Публикувано20.01.06 09:10



Наистина боя, сложена в/у къна, съсипва косата. Иначе аз ползвам черната къна на Афродита - косата ми си е черна, къна си слагам през няколко месеца като маска. От нищо друго косата ми не става толкова лъскава и жива. Но останалите марки къна и на мен не ми вдъхват много доверие.



Тема Re: Моля дайте съвет [re: brawn]  
Автор sarsaparila (истинска)
Публикувано20.01.06 17:16



иЗОЛЗВАМ ИНДИЙСКА КЪНА С ЦЕЛ ПОДХРАНВАНЕ НА КОСАТА.ВЗЕХ СИ КАФЯВ ЦВЯТ,НО СТАНА ПО ТЪМЕН.ИНАЧЕ ОТ БЪЛГАРСКИТЕ МАРКИ ИЗОБЩО НЕ СЪМ ДОВОЛНА.ПРЕДИ 4 ГОДИНИ ПАК СЕ КЪНОСВАХ СЪС СЪЩАТА МАРКА КЪНА ОББАЧЕ ЧЕРНА,КОСАТА МИ СТАНА ЗДРАВА И ДЕБЕЛА,ОБАЧЕ ЗАПОЧНАХ ДА Я ИЗРУСЯВАМ ВСЯКА СЕДМИЦА,НО РУСА ТАКА И НЕ СТАНАХ,ПО СКОРО ЗАПРИЛИЧАХ НА МОРКОВ В ГЛАВАТА.ПЪРВО СИ МИСЛИХ,ЧЕ КОСАТА МИ Е ИЗСТЪНЯЛА ЗАРАДИ ЧЕСТОТО ИЗРУСЯВАНЕ,НО ОТ ТОГАВА МИНАХА 2 ГОДИНИ ,ПЪК И ЗАБЕЛЯЗА,ЧЕ И НОКТИТЕ СА МИ ИЗТЪНЯЛИ.
НЯКОЙ НЕ ЗНАЕЛИ НЯКАКВА ДОМАШНА МАСКА ЗА ЗАЗДРАВЯВАНЕ НА КОСАТА





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.