Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:19 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Започвам битканови  
Автор vanilla_kiss (bonbon)
Публикувано02.10.05 12:33



с черните точки!
Обаче имам няколко въпроса:
Ползвам един скраб на Клиник, нещо 7 days scrab..., пише, че може да се използва всеки ден, ама мен ме е страх нещо... Иначе не е много агресивен май...
Искам да питам за този пилинг-лосион на Клиник с BHA киселини, дето се мажел вечер преди лягане?! Мисля, че Дивинора го е споменавала. Та хвърлила съм му око. Дали е подходящ за мен - на 21г. съм, смесена към мазна кожа, предразположена към комедони!
Ако го ползвам редовно, достатъчна защита ли е фактор 25 (Superdefense SPF 25 за комб. до мазна кожа, ползвам го в момента)?
Смятах да правя пилинг с плодови киселини в салон, дали ще има същия ефект, ако го заменя с тези продцедури в къщи?
Предварително благодаря за отговорите!!!

Жената трябва да си знае цената, но никога да не я назовава!


Тема Re: Започвам битка [re: vanilla_kiss]  
Автор Tristania (gothic)
Публикувано02.10.05 15:46



защо не отидеш на козметик поне веднъж.. да видиш дали ще ти ахреса ефекта, а и козметичката може да ти препоръча как и с какво да се грижиш за кожата си... няма смисъл сама да екпериментираш..



Тема Re: Започвам битканови [re: vanilla_kiss]  
Автор kamych (green)
Публикувано02.10.05 17:27



Химическия пилинг определено може да го пропуснеш!

Първо си направи почистване на лицето при козметик и после продължи с поддържането на кожата!

Успех!



Тема Re: Започвам битканови [re: kamych]  
Автор vanilla_kiss (bonbon)
Публикувано02.10.05 17:46



И аз тъй мисля да направя!
Ходя на почистване всеки месец, но това въобще не решава проблема. А химическият пилинг ще ми излезе доста солено, а и въпреки него ще се наложи да ползвам нещо и в къщи, защото след като кожата ми е предразположена към образуване на комедони, един цикъл при козметик няма да разреши безвръзвратно проблема.
За това и питам за продукти за домашна употреба, ще съм благодарна, ако някой сподели опит.

Жената трябва да си знае цената, но никога да не я назовава!


Тема Re: Започвам битканови [re: vanilla_kiss]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано02.10.05 17:57



За лосиона на Клиник - той е много лек, затова мисля че няма да е лесно да прекалиш с него. Но предполагам няма да видиш резултати веднага. Освен това ако искаш опитай аспириновата маска, но имай предвид че изсушава леко кожата, и не е подходяща ако си алергична към аспирин, с астма или бременна



Тема Re: Започвам битканови [re: divinora]  
Автор vanilla_kiss (bonbon)
Публикувано02.10.05 18:57



Охооо, я кажи нещо повече за тази аспиринова маска? Как се прави? Веднага отивам да я приготвя! Колко време се стои с нея?
А лосиончето непремено ще си го взема. Падам си по неща, които действат в перспектива - обикновено са по-трайни.

Жената трябва да си знае цената, но никога да не я назовава!


Тема Re: Започвам битканови [re: vanilla_kiss]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано02.10.05 20:16



Копирам ти от темата Козметика за хладното време за маската. Аз я научих от сайта на Make up alley. Там отзивите бяха много добри и мен ми стана любопитно. Не на всеки действа еднакво чудотворно, а и аз лично малко трудно се хващам да си забъркам маска, но мисля че си струва човек да я опита:

5-6 аспирина (обикновени, без глазура) се стриват на фин прах. Прибавя се малко розова вода или кисело мляко, или гел от алое, и т.н. за да стане гъста кашичка, която се намазва на лицето, далече от очите, и се оставя така за 10-15 минути. После се отмива, минава се по кожата с един тампон напоен с розова вода или нещо от този род, нанася се някакво кремче, и воала! Предупреждение - маската може да действа изсушаващо, да се ползва с мярка. По-скоро е подходяща за мазна и склонна към образуване на комедони кожа. И определено не е за суха и(ли) чувствителна кожа, както и за хора чувствителни към аспирин, или такива с астма. Колко често се ползва и колко аспирина се слагат зависи от типа кожа и е доста индивидуално, но все-пак е добре да не се прекалява.

Успех в борбата, и да докладваш за победите над общия враг!



Тема Re: Започвам битканови [re: vanilla_kiss]  
Автор abel (любопитна)
Публикувано06.10.05 12:47



Аз ползвах за тази цел тоника с киселини Pure Skin на Биотрейд. Имаше доста добър ефект за порите. Ползвах го през вечер и черените точки значително намаляха, и нови не се появиха. Но реших да го спра през лятото. Планирам скоро да го започна отново. Можеш да намериш информация за него на сайта на биотрейд.




Тема Re: Започвам битканови [re: abel]  
Автор vanilla_kiss (bonbon)
Публикувано06.10.05 19:14



Здравей!
Чувала съм добри отзиви за този тоник. Само ако не ти е проблем ще дадеш ли един линк към сайта, че нищо не излиза в Гугъла.

Жената трябва да си знае цената, но никога да не я назовава!


Тема Re: Започвам битканови [re: vanilla_kiss]  
Автор Ariolka (Ari)
Публикувано07.10.05 10:09



Не питаш мен, ама аз да си кажа
http://biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=11&id=25


Редактирано от Ariolka на 07.10.05 10:09.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.