Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:45 30.06.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема козметика за хладното временови  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано04.09.05 23:44



Момичета, есента започна (ехх, като вчера беше като пуснах подобна тема за лятото) и май е добре да споделим разните открития и идеи за продукти за по-хладното или направо студено време. Не че искам то да дойде, но така или иначе и това ще стане - нека да сме подготвени

Аз започвам първа:
когато се захлади минавам на по-плътни кремчета, кожата ми от своя страна от смесена към мазна става смесена към суха, дори има период в който е нормална
Ето моите любими неща както и някои които още не съм ползвала, но смятам да опитам:
- Boots nr.7 Daily V SPF15 за нормална кожа
- Chanel Age Delay SPF 15
- Clinique city block SPF15
- Biotherm Age Fitness
- Rodiolla нощен от розовата серия - дневния ми дойде тежък за лятото, ще му дам втори шанс след някой-друг месец.
- Dove Essential elements night
- Olaz Regenerist serum
- Lancaster Aquamilk Beyond Moisture essence (вместо нощен крем)
- Shiseido The Skincare Night Essential Moisturizer (ако дойде ред за него - сега ползвам лекия вариант, но като се застуди със сигурност ще трябва да го сменя).
Почистващи неща:
- Lancaster cleansing milk dry skin (розовото)
- Biodermal milk / lotion
- Розова и маточинна вода
- Почистващи продукти на Биотерм за суха кожа (млякото и тоника)
Mай това е за което се сещам, но със сигурност съм пропуснала нещо



Тема Re: козметика за хладното временови [re: divinora]  
Автор Nevena (приземих се)
Публикувано05.09.05 02:48



Привет issima bellissima divinora,

заинтригуваха ме някои от похвалените от тебе продукти и те моля за малко допълнително инфо.

1) На Lancaster почистващите никога не са ми харесвали (дори след като ги реформулираха към 95год) поради това, че от тях ми сълзят очите и оставят кожата ми леко "нечиста". Само цената си я бива, грам за грам. Преформулирани ли са ?

2) Dove Essential elements night наистина ли е добър? На нищо читаво от тази марка не съм попадала.

3) В UK ли си и ако не от къде си купуваш продуктите на Boots? Аз ползувам саита им, но не смея да купувам непробвани неща.

Като стана дума за Boots искам да ги похваля като магазин и особено да ви препоръчам серията им Номер 7. Вече над 15 години ползувам техен FDT, nekomedogenen, матов, непарфумиран, покривен и без нужда от пудра отгоре. Отскоро е преформулиран, както се случва честичко за съжаление и не съм ползувала новия, но мисля че си заслужава. Никой никога досега не е забелязвал, че ползувам FDT. Предпочитам го пред Prescriptives, YSL, Clinique, Lancome и други от подобна класа и ако го спрат, както се случва с много други продукти съм се зарекла да извърша харакири или сепуко! Аз ползувам No7 Intelligent Balance Foundation в цвят Blonde но в новата им колекция ми розовее, та ще го пробвам първо. Струва 10 британски лири.

Ето и други техни продукти, които ползувам и препоръчвам:

No7 Awakening Eye Gel - лек и успокояващ
No7 Uplifting Firming Mask - не всички са доволни от нея и дразни някои кожи, но аз я обожавам

No7 Smooth Base Coat - супер за неравни нокти и по-добър от тези на Мавала и Шанел.

No7 Shimmer Gel - блестящ гел з а лице и тяло, но на мене с млечно бялата кожа и килцата отгоре незнайно защо не ми подхожда.

Доспа ми се. Лека нощ и утре ще продължа листа.



Тема Re: козметика за хладното временови [re: divinora]  
Автор Pipe ()
Публикувано05.09.05 15:16



още не съм мислила
ще ви иz4акам да споделите и после ще преписвам
но преz zимата има дни в които иzобщо не се появявам на вън и крем със слън4еzащита не ми трябва много. миналата zима бях с Clinique city block SPF15. Сега може би пак ще ми трябва такъв "sheer".



Тема Re: козметика за хладното временови [re: Nevena]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано05.09.05 20:48



Здравей
Почвам да отговарям точка по точка:

1) Да. Миналата година почистващите продукти на Ланкастер бяха променени. Преди съм ползвала серията Aquamilk, ако за нея говориш, но нямах впечатление (нито за тях, нито сега) че не почистват добре. За очите ползвам обикновено друг продукт. От новите почистващи неща съм пробвала млякото за което споменах, съответния тоник, почистващия крем който се отмива с вода- за всеки тип кожа (в бялата туба), както и водата 3 в 1. Всичко освен крема в тубата много ми хареса. А въпросния крем (или гел?) много ми изсушава кожата, и се радвам че си взех от него първо "пробна" опаковка.

2) Да, добър е. Поне на мен ми харесва, както и почистващото мляко. Освен това П. Бигън го дава като отлично формулиран

3) Не, не съм в UK. В Холандия съм и купувам продукти на Boots нр.7 от един магазин, който в момента е в ремонт (да му се не види!:-)

И аз мисля че нр.7 имат чудесни неща. Нямам много опит с декоративната им козметика, но преди седмица пробвах точно този ФДТ за който пишеш, и сериозно си помислих дали да не си го купя. Само че на мен Blonde ми идва леко тъмен, мисля че имаха и един по-светъл цвят.
Благодаря за препоръката, ще се възползвам със сигурност от нея



Тема Re: козметика за хладното временови [re: divinora]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано06.09.05 12:01



Диви, мен ме поблазни от твоите предложения Clinique City Block spf 15. Погледнах на сайта и там го дават като слънцезащитен продукт за лице, това ОК. Исках да питам оба4е, дали става за дневен крем, и дали е достатъ4но добър за тази цел? И всъщност с каква консистенция е и става ли за по мазна кожа?
Ако не се лъжа, обсъдихме скоро този въпрос, но не си спомням в коя тема. Да имаш идея?

Omnia vincit amor


Тема Re: козметика за хладното временови [re: Лyничka]  
Авторdivinora (Нерегистриран)
Публикувано06.09.05 14:00



Clinique City Block spf 15 си е отличен дневен крем, но на мен лично ми идва малко тежък за топлото (минерален филтър), затова го ползвам в студените месеци. Консистенцията му е на средно гъст крем, разнася се лесно и не оставя усещане за "мазно". В Strawberrynet го има отвреме - навреме, на много добра цена



Тема Re: козметика за хладното временови [re: divinora]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано06.09.05 18:12



Зна4и, когато пише по рекламите физи4ески филтър= минерален филтър. Аз знам 4е има само два типа, или минерален или хими4ен, ама не знам защо подсъзнателно допусках и един трети вариант, който е физи4еския (ако въобще така се казва на български). Може пък и преводите ми да куцат, кой знае

Omnia vincit amor


Тема Re: козметика за хладното временови [re: divinora]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано06.09.05 19:17



да се включа и аз - смятам да пробвам крем с ретинол - отлагах да не е през лятото - и се спрях на новия на Neutrogena - Advanced Solutions. Ако някой има впечатления - споделете! Кожата ми е мазна и иначе зимно време ползвам фдт - през лятото съм само с Clinique City Block - харесва ми Lancome Color ID.



Тема Re: козметика за хладното временови [re: divinora]  
Автор Nevena (приземих се)
Публикувано07.09.05 14:57



Извинявай, че чак сега пиша, но новината за поредната промяна в цветовата гама на ФДТ, за която научавам от тебе ме растрои ужасно, още повече ми е на свършване и с две малки деца пазаруването за козметика за мене означава две седмици нон-стоп пране на дрехи, щото се сещаш, че се намацотват повече от мене в магазина и отпирането на восъци, ланолини, минерални масла и дълготрайни пигменти хич не е лесна работа.

За да ти е тъмен Блонд, такъв, какъвто го зная, трябва да си албинос или от северна Норвегия и да не излизаш от къщи преди 6 вечерта и дори тогава със сънблок (най-малко фактор 60) От Блонд по-светъл беше само Аивъри. Сега обаче погледнах сайта им и видях, че има 2 по-светли, което ме навежда на мисълта, че гадовете са сменили нещо..
Не знам за какъв такъв са го променили. На всичкото отгоре е поевтинял с една лира при същия грамаж та не чатвам далаверата. Между другото имат в момента много офферти 3 за цена на 2, между които е и този ФДТ. Ако ти харесва ефекта, но нямат цвета ти и искаш 2 съседни цвята (летен, зимен и ли да ги смесваш) свирни на бележка и ако имат в новата си колекция моя можем да се съберем за да ги купим, защото аз и тъи и иначе купувам само един. Ще ти пратя парите, а срещу цената на пощенската услуга за да ми го пратиш, когато ги получиш ти ще имаш 2. Побърквам се от мъка и се чудя какво ще правя ако никой от цветовете не ми пасне. Твърде съм растроена за да пиша за нещо друго. Ти би ли ми препоръчала подобен като еффект (покривен и без нужда от пудра)ФДТ, който да се намира лесно по магазините?



Тема Re: козметика за хладното временови [re: divinora]  
Автор Manna (небесна)
Публикувано11.09.05 09:30



Здравейте всички
Според сезона (пък и да поизбутаме темата нагоре ) бих искала да попитам - какви "киселинни" продукти смятате да ползвате тази есен? Divinora, омръзна ли ти вече от този Mild Clarifying lotion или пак на него ще разчиташ?
Благодарности на всички отзовали се




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.