Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 24.04.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Тема за маслата за почистваненови  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано28.09.04 14:56



Вижте на какво попаднах:

Пробвали ли сте за масла за почистване на кожата.
"..... следователно и подмладяващо средство. Чудесата, които прави маслото от роза със стареещата кожа, се предават от уста на уста, а нероли е единственото масло, което може да се използва за зоната около очите. Компанията Clarins, която от години произвежда най-продаваните масла за лице, твърди, че те са направо целебни нощни лечители. " - някоя от вас пробвала ли ги е?

От бг съм виждала на Икаров и Етерика, но не знам ефекта.
Сега се сещам дали бълг. роза имат такова масло за почистване и подхранване?



Тема Re: за маслата за почистваненови [re: aни]  
Автор PPP (една)
Публикувано28.09.04 15:09



Наскоро във форума имаше дискусия, че маслата са и едни от най-често срещаните алергени за кожата.
Аз лично не бих рискувала за лицето си да ползвам само масло вместо крем. А и някак ми се струва, че само масло не е достатъчно. Може би инцидентно и с подхранващо действие да, но не и постоянно.
За тялото бих използвала масло само при масаж. Колкото и да са ароматни маслата, все пак се усеща една характерна тежка миризма.

Май... съм негативно настроена... макар да нямам някакви конкретни оплаквания от маслата.



Тема Re: за маслата за почистваненови [re: PPP]  
Авторjb (Нерегистриран)
Публикувано28.09.04 20:03



ами миришат си, но не е кой знае колко неприятно (говоря за Икоров), на лице и аз не бих сложила,някак си тежко ми се струва, но откак се мацотя от колятноот надолу с масло от Пшеничен зародиш вече не ми се бели кожата. там винаги е била много суха и зимата ставаше ужасно, никакво тоалетно мляко и лосин не ми помогнаха да не ставам на люспи.



Тема Re: за маслата за почистваненови [re: aни]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано28.09.04 20:04



Здрасти
аз ползвах едно време (преди има-няма 10 години) маслото на Clarins Orchidee Bleue. Честно казано не си спомням да е имало някакъв ефект, но миришеше много хубаво. Тогава към всяко тяхно масло което се ползваше нощем имаше и дневен крем. Крема Orchidee Bleue беше много хубав, но преди около 3-4 години го спряха заедно с останалите два (Lotus и Santal) от производство и ги заместиха с един много посредствен продукт Та исках да кажа че маслата на Clarins са доста елементарно съставени, в който и да е крем ще откриеш поне пет пъти повече полезни неща за кожата. А и както PPP каза, маслата са много традиционни източници на алергични реакции.



Тема Re: за маслата за почистваненови [re: divinora]  
АвторGala (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 10:21



Az polzvam na Ikarov masloto ot p6eni4en zarodi6, za okolo o4nia kontur i sam mnogo dovolna. Pove4eto okolo o4ni kremove, koito sam polzvala mi drazniat o4ite. Sa6to tak si kupih i maslo ot 4aeno darvo 100% на Етерика, страхотно е за пъпки и кожни раздразнения, само дето мирише доста силничко.



Тема масло от жожобанови [re: aни]  
Автор Aлekcaндpa (новак)
Публикувано28.07.05 11:11



Аз ползвам много често маслото от жожоба на Икаров и съм много доволан от него, взех си го по препоръка на един кожен лекар. Според него е то си е направо течен восък, не гранясва и не предизвиква никакви алергични реакции.
Та аз го ползвам по следния начин за почистване - намазвам си лицето с малко масло оставям го за съвсем кратко и после с памуче, напоено с розова вода, обирам остатъка от маслото и мръсотията от лицето.
Много съм доволна, аз съм с чувствителна кожа и се изприщвам от много козметични продукти, а от маслото до сега никога не съм имала проблеми, даже напротив, имам чувството, че ми успокоява кожата, след като е била раздразнена от нещо..



Тема Re: за маслата за почистваненови [re: aни]  
Автор abel (любопитна)
Публикувано28.07.05 11:37



Привет,
аз ползвам маслата на Лавена - купувам ги обикновено на арена на красотата. Няколко капки(1-2) масло от чаено дърво, разтворени в масло от авокадо (1 лъжичка) като основа имат страхотен ефект за моята проблемна кожа. Не го ползвам постоянно, но си правя такива вечерни процедури на почистена кожа и го оставям да действа през нощта. Има много тонизиращ ефект.
Ползвам и разни други (бергамот, цитронела, портокал) по същата схема, в зависимост от ефекта който търся и настроението ми
Също авокадово масло ползвам и след епиалция понякога и ми се отразява добре



Тема Re: за маслата за почистваненови [re: Gala]  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 12:29



А къде може да се намери това масло от чаено дърво на Етерика и каква му е цената горе-долу?



Тема Re: за маслата за почистване [re: dani]  
Автор actress (изследваща)
Публикувано28.07.05 12:40



аз не се разделям с маслото от гроздови семки.комбинирам го със струйки розова вода преди лягане. страхотно е за смесена кожа, стяга но не запушва порите и овлажнява има и много други действия, често го нанасям вечер вместо крем

"След като къщата гори, поне да се стоплим."


Тема Re: масло от жожобанови [re: Aлekcaндpa]  
Автор Dark Mind (fuckin' crazy)
Публикувано28.07.05 13:27



По същия начин почиствам лицето си и аз понякога. Кожата става много мека и гладка, а и съдейки по мръсотията, която остава по памучния тампон, явно наистина почиства добре.

С масло от жожоба махам и водоустойчив грим от очите си - нанасям съвсем малко количество масло на клепача и после с лосиона на Регал (пробвах и с розова вода, ама не става много добре). Не люти, не щипе, а и чисти перфектно.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.