Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:37 23.05.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема пилинг?нови  
Авторabel (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 17:01



Здравейте,
от около месец и половина ползвам тоника за лице "PURE SKIN EXFOLIATING TONIC с азелаинова киселина" на Био Трйд. В началото го ползвах през ден-два, после по веднъж на ден, за няколко дни сутрин и вечер и полсе пак по веднъж на ден (заедно с крем с фактор 60). Има страхотен ефект, но последните 2-3 дни започна да ми се бели кожата... Имат дълбоко хидратираща маска, която препоръчват при химически пилинг и мисля да си я купя и да разредя тоника пак през ден. Въпроса ми е някой ползвал ли го е? Има ли впечатления? Никак не ми се иска да го спирам... има страхотен ефект при мен... все едно имам нова кожа... На 25 години съм, а кожата ми винаги е била супер проблемна и чувствителна. Сега изглежда супер, няма пъпки, точки, възпаления... само това белене... Ако някой сподели впечатления, ще съм благодарна



Тема Re: пилинг?нови [re: abel]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано06.04.05 19:30



Мисля че е добре това което смяташ да направиш - да разредиш ползването на тоника, по всяка вероятност от него ти се бели кожата. Ако си намериш правилната дозировка няма причина да го спираш, просто го ползвай с мярка. Освен това според мен ако имаш по принцип чувствителна и проблемна кожа е добре да внимаваш с маските - понятия като "дълбоко" хидратираща/почистваща не означават че ще подейства по-навътре в кожата ти но по-е възможно да има съставки които:
- да запушат порите
- да изсушават
- да омазняват
- да дразнят
затова ако питаш мен най-важно е да комбинираш тоника си с един лек крем с добър филтър за през деня.
И последно - този специално продукт - PURE SKIN EXFOLIATING TONIC не съм го ползвала, така че говоря по принцип, не специално за него



Тема Re: пилинг?нови [re: abel]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 20:08



Я разкажи,моля те за този тоник.Аз също имам проблемна кожа,но имам и белези/дупчици/,дали ще помогне?
А за беленето-как я чузстваш кожата суха ли?Или просто си се бели?



Тема Re: пилинг?нови [re: тя]  
Авторabel (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 16:57



Здравей,
с ръка на сърцето мога да кажа, че кожата ми никога не е била в такова добро състояние. Аз малко си самоназначих терапията, но чак след като се отчаях от какви ли не скъпи и разнообразни продукти ;) Събрах опит от няколко дерматолози и си направих собствена схема:
1. Започнах с активен лосион Acne Out, за да успокоя възпаленията. Ползвах го 3-4 месеца, докато събера кураж за Тоника с киселините ;) Та значи като се успокоиха възпаленията, си взех Тоника с азелаинова киселина и крем с фактор 60 и започнах да ги редувам двата тоника. До момента изчезнаха всички белези, черни точки, свиха ми се порите... Направо светнах, само дето се пообелих ;)
За беленето - нито е раздразнена, нито зачервена - просто явно пилинг ефекта се е ускорил много ;) Но сега ще разредя тоника - от онзи ден не съм го ползвала и вече съм екстра. Явно ще трябва да сама да определя какъв ритъм е най-добре за мен. Постепенно се махат пигментираните петунца и "дупчиците", които ми бяха останали тук-там.
Все пак ще купя маската, до сега впечатленията за Био Трейд са ми добри, ще видя какво ще излезе. Води се, че е некомедогенна и има антибактериални съставки. Ще споделя след време. Най-общо продуктите им имат стандартните за борба с акне съставки, но в по-голяма концентрация от повечето, които съм ползвала до сега, вероятно затова ми действат. Предполагам че имат и по-известни еквиваленти - т.е. на по-известните фирми, но аз съм доволна и от тези



Тема Re: пилинг? [re: abel]  
Автор sarsaparila (непознат)
Публикувано07.04.05 17:37



Благодаря ти много./това над теб съм аз/.Ще взема и аз да пробвам с тези продукти,обаче ме притеснява факта,че слънцето е силно и идва лято.Дали не е опасно?Можеш ли да ми напишеш марката на английски да потърся в нета някаква информация.Предполагам,че не е българска козметика нали?
Още веднъж много благодаря.



Тема Re: пилинг?нови [re: sarsaparila]  
Автор sarsaparila (непознат)
Публикувано07.04.05 17:40



Видях какво си писала в тема за разширените пори.Само да те попитам след колко време е първото подобрение?



Тема Re: пилинг?нови [re: sarsaparila]  
Авторvjtar (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 09:40



ot kade moze da se zakupi tozi tonik,4e 6te se pribiram skoro v BG.Dali e podxodj6t za vazrastni dami ili e samo za akne.Kakva mu e cenata.



Тема пилинг- 2 пъти седмичнонови [re: abel]  
Автор leeyloo (blond devil)
Публикувано08.04.05 10:26



козметиците препоръчват пилингът да се прави не повече от 2 пъти седмично, защото иначе има опасност да се повреди епидермиса на кожата.

прекалила си с ексфолирането, затова се белиш. ползвай пилинга по-разредено, през останалите дни почиствай кожата с измиващ гел без гранулки и вс ще е наред!

Животът е сладък, наслаждавайте му се


Тема Re: пилинг?нови [re: sarsaparila]  
Авторabel (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 10:47



Здравей,
козметиката е българска ;)


В момента тече изложение Алея на здравето и знам, че там имат щанд а също и в аптеки Ремедиум. За съжаление са малко турдни за откриване в аптеките, все още не навсякъде ги има.



Тема Re: пилинг?нови [re: sarsaparila]  
Авторabel (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 11:11



Първото подобрение е след 2-3 намазвания т.е. след 2-3 дни. След една седмица порите са много свити. Като цяло съсдържанието на киселинa в професиналните химически пилинги е от 30% до 70%. За сравнение в тези два тоника максималното е 10% (пишеше го на сайта, но нещо изчезна).
Колкото до лятото и честотата на ползване - аз търся лечебен ефект - не просто поддържане на кожата в добро състояние (дано някой ден и това стане), затова вече го ползвам само вечр и нещата се нормализираха - т.е. има подобрение, без белене. Знам че химически пилинг не се прави през лятото, но активните съставки на тоника са активни съставки и на повечето лечебни кремове (Скинорен - азелаинова киселина). За тях до сега не съм чела за ограничение. Така че смятам поне до края на април да го ползвам активно, а после постепенно да разредя, с цел поддържане на ефекта. Също така дерматолог предписа на мои близък "Glyco A" заедно с крем с висок фактор, за подобно лечение, като продължение на терапията. А този крем е с концентрация на гликолова киселина 12 %, затова смятам че няма да ми навреди. Но всеки може да се консултира с дерматолог, за да е сигурен :)
Ето какво съм чела за pilingite:




Ако имаш желание можеш да ги прочетеш, просто информативно, за да се ориентираш






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.