Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:26 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Вторият ми пубертет, помагайтенови  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано13.02.05 21:47



Искам много да ви се опла4а и да потърся съвет. Нещо ме е хванал втори пубертет явно, но лицето ми на нищо не прили4а от месец насам. Излизат ми постоянно някакви пъпки, определено не прили4ат на тези от акне, но имам страшно много на 4елото, по бради4ката, и около носа от двете страни. Мия си лцето както винаги, ве4ер с някакъв не много изсушаващ гел (сменям ги като марки, La Roche Posay, Nivea...), след това тоник (също го сменям). Сутрин си мия лицето само с вода и си го обтривам с тоника след това. Преди ползвах крем Day wear Plus na Estee Lauder за смесена и мазна кожа, но ве4е спрях да си го слагам, защото само влошава положението. За щастие тези дни не трябва да се гримирам, защото ина4е от ФДТ и пудрата просто стваше ужас ве4ерно време.
След цялото това излятие,... ми олекна. И сега да питам, някой знае ли някаква козметика или лекарсто по въпроса, ама да не изсушава много кожата, 4е не ми се ходи като гущер. Дали някакви пилинги в професионални условия биха имали резултат? Де да знам, давайте идеи, мооооля ви се. Само да кажа, 4е не съм в Бг и ще ми е малко трудно, ако ми препоръ4вате българска козметика, но няма да е излишно, ако си струва ще изнудя накой да ми я достави

Omnia vincit amor


Тема Re: Вторият ми пубертет, помагайтенови [re: Лyничka]  
Автор doctorskin (непознат )
Публикувано14.02.05 12:34



Здравейте,тук е малко трудно да си кореспондираме,но не е излишно да опишете по-подробно обрива.(deisi2k@abv.bg).На първо време спрете да ползвате всякаква козметика,особено измивни гелове и лосиони.Това,което можете да позвате е тоалетно мляко,което да изплаквате обилно с преварена вода.Ако имате възможност си доставете от БГ крем за мазен и смесен тип кожа на Талодерма с конкрет от лавандула,а до тогава опитайте с крем за чувствителна кожа на Лиерак.Желая Ви успех



Тема Re: Вторият ми пубертет, помагайтенови [re: Лyничka]  
Авторнямaм (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 13:08



Вместо да се чудиш с какво мазило да се мажеш по-добре си направи изследвания на кръвта. Понякога единствения симптом за нарушения в дейността на щитовидната жлеза е подобен проблем на лицето - получава се нещо като акне.



Тема Re: Вторият ми пубертет, помагайтенови [re: Лyничka]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано14.02.05 20:49



Здравей
всеки си има такива гадни периоди, аз се присъединявам към колонката със съвети, дано те (моите или тези на другите) ти помогнат
Проблема с ползването на повече продукти едновременно е че като се появи някакъв проблем е по-трудно да се установи кой точно продукт го е причинил.
Действително е може би добре да спреш временно с измиващите гелове, само някой лек почистващ лосион 3 в1 например (на Виши, Ланком и т.н.) би свършил работа. После опитай да не ползваш крем върху местата с пъпки, а ако кожата там все-пак е суха и не може без нищо, някой лек продукт, без дразнещи съставки и парфюм, например на Клиник Total Turnaround Visible Skin Renewer for Oilier Skin, Moisture in Control, Moisture on Call или Moisture on Line. Когато пъпките се поуспокоят може да опиташ да ползваш отвреме-навреме Клиник Mild Clarifying Lotion (с ВНА) за да намалее шанса от появата на нови. И накрая, ако искаш да си сигурна че проблема ти е само козметичен и временен, иди на дерматолог.
Каквото и да предприемеш, успех



Тема Re: лосион с BHAнови [re: divinora]  
АвторKaми (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 23:47



Здравей,
не искам да отварям нова тема, затова искам да те попитам за тези лосиони как разбираш колко често да се ползват и дали се нанасят по цялото лице?



Тема Re: Вторият ми пубертет, помагайтенови [re: нямaм]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано15.02.05 17:01



Ами аз скоро си правих годишните изследвания на кръвта, разбирай декември месец. Пълна кръвна картина и хормонални и вси4ко си беше в нормата

Omnia vincit amor


Тема Re: Вторият ми пубертет, помагайтенови [re: doctorskin]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано15.02.05 17:05



Да, ама кожата ми в каря на деня е толкова мазна, 4е последното нещо, което ми хрумва е да си намажа лицето с тоалетно млякоама ако трябва.
Пъпките не са еднакви, някой са по мялки, други по големи, някой формират бяло връх4е, други, не. Но ако ги оставям без да ги пипам и мажа с нищо след окло 4, 5 дни се изсушават и се махат постепенно. Не знам дали бях много то4на в описанието

Omnia vincit amor


Тема Re: лосион с BHAнови [re: Kaми]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано15.02.05 19:28



Разбира се от опит. Аз почнах прекалено предпазливо, 2 пъти в седмицата, и сега го ползвам май 4-5 пъти седмично. Тя кожата си показва сама. Нанася се по цялото лице, но разбира се далеко от очите.



Тема Re: лосион с BHAнови [re: divinora]  
Автор lionka (непознат)
Публикувано15.02.05 19:35



Здравей divinora,
освен този Mild Clarifying Lotion на Клиник ползвала ли си друг с BHA, от който да си останала доволна?



Тема Re: лосион с BHAнови [re: divinora]  
АвторKaми (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 19:36



Благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.