Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:30 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Етеричните масланови  
Автор tinkerbell (the bright side)
Публикувано14.11.04 00:48



Идея нямах, че са толкова много и с толкова разнообразно приложение. Любопитно ми е какви и за какво ползвате. Интересно ми е най-вече дали някаква комбинация от масла (етерични и неутрални) може да замени кремовете за лице и очи.



Тема Re: Етеричните масланови [re: tinkerbell]  
Автор kopche (добро)
Публикувано14.11.04 10:18



И аз много се вълнувам по темата.
Една майка, тук от градинката, ме запали по лампите с етерични масла. Капват се няколко капки от маслото във малко водичка и се слагат в една чинийка. Пали се свещичка отдолу, която подгява маслото и то започва да се изпарява. И започват да се разнасят едни благовония... Страхотно е!
Много ефектно!
Сега имам масло от евкалипт-действа оздравително на имунната система.
И въобще знам, че всяко етерично масло си има някакво точно предназначение. Действа на точно определни центрове в мозъка и от там стимулира-имунна система, либидо, и пр. и пр.
Но мисля, че не стават за външно приложение. Поне така пише на етикета.




Тема Re: Етеричните масланови [re: kopche]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано14.11.04 11:16



Така е, с изключение на лавандуловото масло етеричните масла не трябва никога да се ползват върху кожата в чист вид. Винаги трябва да се смесват с някое "неутрално" масло, като бадемово, зехтин, жожоба и т.н. В чист вид етеричните масла са дразнители за кожата. Отношението неутрално/етерично масло не бива да е повече от 50-50% за нотмална кожа, а при децата и за ползване на лицето - още по-малко (до 1%-5% етерично към 95 % неутрално). За около очите етерчните масла не са подходящи. Веднъж смесени маслата не бива да се пазят дълго време, най-добре е да се смесват непосредствено преди употреба. Излишно е май да го споменавам защото всеки го знае, но все-пак: маслата се държат винаги в добре затворени тъмни опаковки, на хладно.
А лампите с маслата са наистина много приятни, особено сега като е студено...ммм

Редактирано от divinora на 14.11.04 11:40.



Тема Re: Етеричните масланови [re: tinkerbell]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано14.11.04 11:33



И пишейки за маслата забравих да отговоря на въпроса ти
Аз никога не ползвам етерични масла за лицето си, предпочитам кремове/лосиони/серуми. Там има повече полезни съставки събрани на едно място. Затова аз лично мисля че никоя комбинация от масла не би заменила един добър крем. Да не говорим че за през деня маслата не са подходящи защото нямат филтър. За масаж (за тяло) ползвам масла, най-вече смеси. И за физиотерапия, няколко пъти ми се наложи и съм много доволна. За около очите маслата не са подходящи по две причини:
могат да раздразнят кожата(и окото)
прекалено са тежки като консистенция, и могат да предизвикат подпухване, което поне по мое мнение не би разкрасило никого



Тема Re: Етеричните масланови [re: kopche]  
Автор tinkerbell (the bright side)
Публикувано14.11.04 22:25



Добре че спомена тези лампи, че много се бях заблудила. Имам тука една декоративна "газена" лампичка - стъклено шише, пълно с масло и някакви треволяци и с пъхнат фитил вътре. Бях си нарочила, че точно това е ароматична лампа и се чудих и се маех, как ще сменям маслото всеки път като реша да капна различно етерично масло вътре. Пък то изобщо не било това. Добре че не пробвах.
Предполагам, че устройството с чинийката и свещта си се продава в магазинчетата. И то точно под това име - "лампа за етерично масло". Иначе аз капя на парче плат и слагам на парното. Сега ползвам лавандула и вярно дребната не се буди. Но може би в чинийка с вода ще е по-добре.
Аз пък сега пробвам с лавандулово



Тема Re: Етеричните масланови [re: divinora]  
Автор tinkerbell (the bright side)
Публикувано14.11.04 22:34



Всъщност какъв ми беше поводът да повдигна въпроса.
Докато се мотах на "Произведено в България" налетях на някакво щандче на неизвестна за мен фирма "Надена". Предлагаха само масла, всякакви видове. Та, купих си няколко, измежду които някакво масло за около очите. Съдържанието на въпросното: етерични - роза, бял равнец, лавандула, жасмин, розмарин; неутрални - пшеничен и царевичен зародиш, авокадо; екстракти от - градински чай, шипка и див кестен; добавки - бял восък, УВ филтър, витамини А, Е, бета-каротин и Б5.
Рекламират го да прави едни чудесаааа, а бе на символична цена. Та за това се усъмних. Пробвах го снощи, не ми раздразни очите, но предполагам, че няма да има кой знае какъв положителен ефект. Иначе много хубаво звучи - само натурални продукти, без консерванти...



Тема Re: Етеричните масланови [re: tinkerbell]  
Автор lavender (ентусиаст)
Публикувано14.11.04 22:42



nai-dobrite bulg.masla sa tezi na Lavena(ne gi reklamiram),a samo polzvam.Ustanoveno e ne oy men,a ot mnogo aromaterapisti v Sofia.Vsichko ostanalo e pod samnenie za kachestvo.Kazvam go ,za da vnimavate ,ako gi pozlvate kato kozmetika,a ne za aromatizatzia na pomeshtenia.

imache maslata sa si nauka ,i na men mi otne godina da izcheta i ponaucha dosta neshta.Obojavam gi i gi polzvam za kakvo li ne!



Тема Re: Етеричните масланови [re: kopche]  
Автор V. ()
Публикувано15.11.04 08:44



копче, а от къде може да си купим такава лампа за етерично масло и каква й е цената? Много ми се иска да си имам такова нещо в къщи



Тема Re: Етеричните масланови [re: tinkerbell]  
Автор kopche (добро)
Публикувано15.11.04 10:58



Ами всъщност тази лампа ми я подари това момиче. И аз не знам, как точно, се казва лампата. Аз за себе си съм я нарекла 'ароматната лампа', пък не знам какво и е името в магазина.
Но е много ефектна.
В тях видях няколко разновидности на тази лампа. Доколкото разбрах, разликата е в чинийката, в която се налива масълцето. По-скоро се капва. Та чинийката или е метална някаква, или керамична или мраморна. Разбрах, че тя предпочита повече последните две. Явно има повече предимства при изпаряването. И аз не знам. Не съм питала в подробности. Но доста се впечатлих, като цяло.
Особено, когато в стаята се носеха благовония на канела и червена ябълка.

Редактирано от kopche на 15.11.04 11:05.



Тема Re: Етеричните масланови [re: V.]  
Автор kopche (добро)
Публикувано15.11.04 11:10



Трябва да попитам това момиче, от къде ги има тези неща.
Но все си мисля, че трябва да ги има тези ароматни лампи по магазините за 'ароматна козметика'- като Касиопея на Раковска, например. Където продават ароматни свещи, сапуни на кг. и пр. благинки.
Нека, ако някой ги е виждал някъде, да казва.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.