Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:53 19.06.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Тема Късогледство  
Автор JB (непознат)
Публикувано06.10.04 09:37



Здравейте момичета, чуден клуб :) имате.
имам въпрос за сенки при вече доста голям диоптър късогледство, и с новите очила очите ми съвсем изчезнаха.Досега съм използвала само спирала, но вече ми трябва нещо повече, за да си личи че има нещо зад очилата. аз съм доста бледа, а ми казаха да използвам светли нюанси, но какви.. с блясък или без, да слагам ли молив?
накакви насоки?



Тема Re: Късогледствонови [re: JB]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано06.10.04 19:27



Здравей
ами първото което ми идва наум е да те посъветвам да си помислиш дали да не минеш на контактни лещи. Казвам ти го като човек с голям диоптър и с опит в гримирането + носенето на очила/лещи
А ако все-пак си твърдо за очилата, ето какв бих споделила:
- светлите нюанси и(ли) блестящи сенки са за тези на които им отиват. Ако ще ги носиш само заради очилата по-добре не го прави.
- опитай ако искаш "опушен" грим, т.е. леко разнесен молив около очите и спирала. Носи това което ти отива на тена и лицето, и на очите, поекспериментирай с цветове.
Успех



Тема Re: Късогледствонови [re: JB]  
Автор 7kari (щастлива)
Публикувано06.10.04 20:00



И аз съм за варианта лещи! Предполагам, че си млад човек и в този ред на мисли не бива да се комплексираш от факта, че си късогледа...Е, не казвам съвсем да игнорираш очилата, може би ти най-добре ще прецениш кога да ползваш очила и кога лещи /ако решиш да пробваш с тях/. Успех и помни - ти си красива със или без очила, лещи и т.н!!!

Не се обръщай назад, може би нещо те настига!


Тема Re: Късогледствонови [re: 7kari]  
АвторJB (Нерегистриран)
Публикувано07.10.04 17:47



Благодаря ви за съветите, опитах този "опушен грим" и май го докарах.. купих си и сив молив и някакви синьо-сиви сенки да си поиграя.
лошото е, че съм много мързелива и немарлива и затова не искам да слагам лещи



Тема Re: Късогледствонови [re: JB]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано07.10.04 20:44



Моля
Не се изисква кой-знае какво за носенето на лещи, освен да си миеш ръцете винаги преди да си бръкнеш в окото за да ги сложиш или махнеш. А за мързел и немарливост - мъжа ми е с лещи от 14тата си година. Можеш да си представиш на тази възраст хлапе при това скарано с чистотата и реда (хеви метъл в ония години), и да носи лещи. Та екстремния ми пример е за да ти кажа че се свиква и че може би си струва да опиташ - а опиташ ли веднъж после никога няма да искаш да се върнеш към очилата, мога да се хвана на бас Аз не че те навивам, де...ама...помисли си все-пак



Тема Re: Късогледствонови [re: divinora]  
Автор BANG (Една друга)
Публикувано08.10.04 18:38



хех:-) тва за връщането към очилата ми хареса
трябва май да почерпим човечеца дето ги е измислил лещите, само дето аз лично не знам кой е...но както и да е...това не е по темата

По въпроса за грима и очилата... според мен всичко зависи най-вече от самата форма на рамката. Ако рамката не е подходяща мисля че няма грим, с който да се "оправи" положението.
Самото гримиране е по-скоро въпрос на лични предпочитания и експерименти.

BANG



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.