Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Paula Begoun и няколко полезни неща  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано22.07.04 11:49



Здравейте момичета,
как да започна - преди време открих един сайт с много полезна информация за козметика и кожа, и реших че трябва да поразпитам и разгледам повече. Оказа се че въпросната дама, която пише в сайта, е добре известна и повече от 20 години се занимава накратко с това да отразява разни козметични новини, да потвърждава факти и отрича митове, и т.н. Нещата които прочетох в сайта и в една от книгите и ме накараха да искам да ги споделя и в клубчето - мисля че биха били от полза за всички. Надявам се на помощта на Nike, MB, NTCQ(така ли беше?), и на всеки който може да даде допълнителен превод или вещ коментар.
Ето и самия сайт за тези които четат на английски:



А ето и нещо което избрах за начало:

Необходими ли са кремовете за около очи?
Повечето жени вярват че околоочните кремове са специално формулирани за тази зона. Въпреки че зоната около очите е по-предразположена към алергии и реакции и често там най-напред се появяват бръчки, факт е че кремовете за около очи не се различават по съдържание от кремовете за лице. Не съществува доказателство, изследване или документация поддържащи тезата че околоочните кремове имат състав който ги различава от другите овлажнители за лице. Изисква се само бърз поглед върху съставките на крем за лице и такъв за около очи, за да се види, че те се различават само по цената и малката опаковка на последния. Кремовете за около очи са номер на козметичната индустрия, целящ да предизвика продажбата на два продукта, като само един е необходим.
Единствено в случай че кожата около очите е различна от тази на лицето е може би необходимо да се ползва отделен продукт. Например, ако лицето е нормално към мазно и няма нужда от овлажняване с изключение на сухите части или около очите, тогава един подхранващ, добре формулиран овлажнител от какъвто и да е вид би свършил чудесна работа.
Каква ирония, че основния недостатък на много така наречени околоочни кремове е че те рядко съдържат UV-филтър. За през деня това прави повечето кремове сериозен проблем за здравето на кожата. Човек вярва че прави нещо специално за очите си, но всъщност ги излага на риск от слънцето и на образуване на бръчки, използвайки продукт без защита.
Това е още един пример как козметичния маркетинг и заблуждаваща информация могат да ви накарат да пилеете пари и да си повреждате кожата.




Тема Страхотно...нови [re: divinora]  
Автор V. ()
Публикувано19.07.04 21:08



Благодаря ти, Дивинора
Много полезна ми беше информацията:)))
Тамън си мислех да си взимам нещо за околоочи та го постна съвсем на време:)))
Лошото е, че не зная много добре английски, а сигурно в сайта има много интересни неща.
Още веднъж ти благодаря



Тема Re: Страхотно...нови [re: V.]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано19.07.04 21:21



Моля, радвам се че съм ти била от полза
А аз ще преведа още неща, а и мисля още няколко дами ще ме допълнят с други преводи



Тема Еее, ще чакаме тогаванови [re: divinora]  
Автор V. ()
Публикувано19.07.04 21:24



Такива като мен
Супер сте:)))



Тема Re: Paula Begoun и няколко полезни нещанови [re: divinora]  
Автор Philyra (ex Mist)
Публикувано19.07.04 21:29




Мерси за инфото!
Някак си се чувствах виновна, че преди не ползвах околоочни кремове, а от крема за лице мажех и около очите. Околоочен крем започнах да ползвам когато преминах на кремове за мазна, а сега и за смесена кожа понеже не ми се виждаше добра идея да ги мажа тях около очите. Сега поне знам, че не съм правила нещо лошо и всичко е ОК. Мерси още веднъж, че си си направила труда да го преведеш.


btw ако има нещо за превод, което не е мн сложно (няма някакви термини де) може да се пробвам да преведа и аз нещо обаче ще ми трябва редактор след това, понеже не съм много на ти с английския.



Тема Маскитенови [re: divinora]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано19.07.04 22:12



Ако има една стъпка която е действително въпрос на избор в грижата за кожата, то това са маските. Каквито и чудотворни способности да се приписват на тях, няма изследване което да потвърждава често съмнителната полза от специална кал, минерали, витамини или растения каквито тези продукти по принцип съдържат. Тези екзотични съставки се простират от вулканична почва, странна кал, ензими до витамини и изобщо всичко което можем да си представим, всичко асоциирано с фантастична мешаница от качества които целят да направят продуктите да изглеждат от жизнено значение за кожата. Няма целулит, бръчките изчезват, акнето е излекувано - само с прилагането на една маска!
Много маски създават илюзията че притежават способността да премахват токсини. Така или иначе няма изследване което да доказва това да става, но света на козметиката и козметичните курорти е този на огромни претенции, не на доказателства. За начало: какви точно са тези токсини които трябва да бъдат премахнати от нашите тела и които се предполага че създават толкова кожни проблеми? И как става точно премахването им? Ако е възможно да се махнат посредством маска, какъв точно биологичен или физиологичен процес е необходим за да се случи те да са там? Изтеглят ли се токсините по някакъв начин? Всичко това прибавя още неяснота към и без това мъгливата история с токсините. И не е основано на нито една частица дейсвителност.
И въпреки псевдо-претенциите на маските, аз вярвам че те все-пак са от полза за някои типове кожа. Някой със суха кожа би почувствал една подхранваща маска като омекотяваща и отпускаща. Накой с мазна кожа би намерил маска с абсорбиращо мазнините действие или омекотяващи способности от полза. Има нежни, добре формулирани маски които могат да бъдат използвани колкото често е необходимо и са наистина един вариант който не е за пренебрегване, особено като добавка към добри навици за поддръжка на кожата. И докато човек е реалист в очакванията си, маските, каквито и да са, имат своето място и цел в света на грижата за кожата.




Тема Re: Paula Begoun и няколко полезни нещанови [re: divinora]  
Автор amber (serene)
Публикувано20.07.04 10:54



Браво Дивинора! Страхотно! Сайта е пълен с инфо! Благодаря за това, че го сподели с нас!



Тема Re: Paula Begoun и няколко полезни нещанови [re: divinora]  
Автор perf (тя)
Публикувано20.07.04 11:08



Наистина сайта е много полезен и затова и аз реших да се включа към превеждащите.

Ароматите в продуктите за грижа за кожата

Две съставки почти универсално са прибавени към козметиката, аромат и консерванти - често мислени за главните виновници когато нашата кожа има алергична или сенсибилизираща реакция към козметика (източник : свържете се с dermatitis-ът, юни 1999, страници 310 - 315).
Уводна статия до PAMELA SCHEINMANN, МД, озаглавена" обратната страна на продуктите без аромат" (източник : журнал на американската академия за дерматология, декември 1999, страница 1020) се казва, че" продукти, определени като безароматни не би трябвало да съдържат никакви химикали, дори такива, които имат двойствени функции." Тя продължава като казва, че писания като"хипоалергичен,дерматологично тестван, за чувствителна кожа, или препоръчан от дерматолози” са нищо повече от безсмислени маркетингови лозунги."
Козметичната индустрия знае, че повечето жени емоционално и психологично предпочитат продукти, които миришат приятно, дори ако те казват, че искат да избегнат аромати. Но ако една козметична компания произвежда продукти без аромат, вие вместо това ще получите мирисът на съставките, които не са толкова привлекателни като прибавените сладък, цветен, или цитрусов аромат. Прекрасно звучащите етерични масла, са нищо повече от аромат. И ако вие не виждате думата" аромат" в списъка със съставките и одобрително мислите: масло от вечнозелено растение, лимоново масло, масло от кардамон, иланг-иланг или нещо друго, звучащо приятно и здравословно, вашата кожа може все още да отговаря неодобрително.
Следващият път, когато вие се възхищавате на благоуханното качество на продукт за грижа за кожата, която искате да приложите към която и да е част на вашето тяло или лице, премислете добре. Подобно, ароматерапията не би трябвало да бъде разглеждана като грижа за кожата, а по-скоро за терапия на обонянието и емоциите. Ароматът може да бъде приятен за вашето настроение, но е риск за здравето на кожата. И няма значение дали източникът на аромата е етерично масло или растителни екстракти ; доколкото здравето на вашата кожа е обезпокоено, те са едни и същи.

Паула BEGOUN



Тема Re: Paula Begoun и няколко полезни нещанови [re: divinora]  
АвторANl (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 16:11



Много благодаря за полезната информация!



Тема Antiaging, Soothing botanicals и др.нови [re: divinora]  
Автор Philyra (ex Mist)
Публикувано20.07.04 20:44



Paula Beguon - How Cosmetic Advertising Misleads

"Antiaging" - Против остаряване

Ах, само ако това беше вярно. Хиляди продукти за грижа за кожата дават обещания за премахването (заличаването) на бръчките или за предпазването на кожата от стареене. Те съдържат буламач от съставки и формули. Между тях обаче няма нито един принципно верен образец. Все още всички те претендират, че спират стареенето и все още никой не е спрял да се сдобива с бръчки или се е избавил от бръчки. Има чудесни продукти, които могат да направят така, че кожата да изглежда по-добре, но нито една от нас не се е избавила дори и от една бръчка благодарение на който и да е продукт за грижа за кожата.


"Soothing botanicals" - Успокояващи растения

Botanicals е просто друго наименование за растения, подобни на билки и цветя или растителни екстракти под формата на масла или есенции. Успокояващи ли са някои от тях? Определено има някои успокояващи растения като - зелен чай, екстракт от кола, върба, bisabolol, licorice root (glycyrrhetinic acid), корени от репей са имената на неколцина от тях. Но съществуват също така и много чудесни натурални съставки, от лимони до ягоди, лавандулово масло, жожоба, които могат да бъдат проблем за много от типовете кожа, или като дразнители или защото могат да запушат порите. Не мога да ви кажа броят на продуктите, които открих, че претендират за това, че са подходящи за чувствителна кожа, при все че съдържат множество от тези дразнещи съставки.


"Superficial lines" - Повърхностни линии (бръчки)

Бъдете нащрек за думата "повърхностни"; това е мощно средство използвано в козметичните реклами. "Повърхностни линии" всъщност се отнася до временните, краткотрайни линии причинени от изсушаване, а не от слънцето(бръчките причинени от слънцето едва ли могат да се нарекат повърхностни). Повечето продукти могат да претендират обстойно че изглаждат повърхностните бръчки, и няма да ви излъжат. Повърхностните бръчки изчезват когато сложите какъвто и да е овлажнител и това е чудесно. Но - повратям - повърхностните бръчки не са тези за които се тревожите. Перманетните бръчки като тези от смях, бръчките между очите и тези на челото, мимическите линии няма да се елиминират с овлажнител(крем), освен ако той не съдържа дразнители, които временно да карат кожата да подпухне. Думата "повърхностен" е заблуждаваща защото тя не се отнася наистина за линиите и бръчките, за които жените са най-загрижени.


"Penetrates deeply into the layers of the skin" - Дълбоко проникване в слоевете на кожата.

"Проникване" е още една много внушителна, обаче неточна дума. Почти всяка козметична съставка в случай че нейната молекула е достатъчно малка, ще проникне в кожата, но молекулите на много козметични съставки са твърде големи, за да проникнат там. Когато козметичните съставки са способни да проникнат в кожата, думата "слоеве" е многократно добавена за да ви заблуждава. Словете на кожата са толкова микроскопично тънки, че са незначителни. Крема може да е проникнал в много от слоевете на кожата и все още да не е стигнал до никъде.


"Deep cleansing" - Дълбоко почистване

Този термин винаги ме е озадачавал. Колко дълбоко е дълбоко? Звучи сякаш зъболекар почиства дупка в зъбите ви. Мога ясно да чуя звука от свредел (бормашина) опитващ се да влезе в порите ви. Ако продукта почиства дълбоко - имам предвид наистина дълбоко - вие ще кървите, но никой никога няма да има черни точки защото ще ги премахвате чрез "дълбоко почистване". В този случай, "дълбоко почистване" вероятно означава "основно почистване"; е, това е добре. Но козметичните компании затвърждават убеждението, че дълбокопочистващите продукти могат да влязат в пората и да извадят (изтискат) черната точка. Има начини веществото което е в черната точка да се разтвори, но "дълбокото почистване" не е в състояние да го направи.


редакция на превода: divinora

Редактирано от Philyra на 20.07.04 23:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.