Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:01 24.10.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Един по-различен въпрос: за солариума и креманови  
Автор Philyra (ex Mist)
Публикувано14.06.04 13:17



Здравейте.
Смятах от днес отново да тръгвам на солаиум, но имам малко съмнения и искам вашето мнение.
Значи ползвам Effaclar K на La Roche-Posay и той се води: "...ежедневен флуид за лице, който прогресивно коригира и трансформира повърхността на кожата чрез микро-ескфолиране на кожния релеф, без да предизвиква раздразнение... LHA (липо-хидрокси киселина) кератолична активна молекула, която изключително добре се приема от епидермис. Прониква лесно и хомогенно през кожната бариера, за да извърши прецизно финно и целенасочено микро-ексфолиране, без раздразнение."
Така сега въпроса ми е мога ли след като до вчера съм ползвала този крем да се изтипосам на солариум? Притеснено ми е да не би да трябва да се пазя от слънцето докато ползвам този крем, въпреки че никъде по листовката и кутията не е споменато такова нещо? Страхувам се да не ми излязат някакви петна, но незнам имам ли основание да се притеснявам от такова нещо (досега от солариум не съм имала проблеми, в случая ме е страх заради крема). И още нещо - ако евентуално не трябва сега да се пека, то колко време трябва да мине след спирането на крема, за да мога да се появя на солариум? Въобще кажете ми мнението си, дали крема си е като всички останали или трябва да внимавам, защото нещо ми влезе снощи тази муха в главата и сега не ми се рискува веднага да ходя на солариум, обаче незнам и колко време трябва да мине от спирането на крема за да стане "безопасно" (от гледна точка на петна и т.н.) да се пека.

Ето за всеки случай и съставките, но аз като ги четох нищо кой знае какво не открих. И все пак не съм чак толкова запозната, за да го кажа със сигурност затова ето : AQUA, DIC12-13 ALKYL MALATE, CYCLOHEXASILOXANE, PROPYLENE GLYCOL, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, SALICYLIC ACID, CETYL ALCOHOL, PEG-4 DILAURATE, PEG-4 LAURATE, ZINC PCA, SODIUM HYDROXIDE, CAPRYLOYL SALICYLIC ACID, XANTHAN GUM, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE, CROSSPOLYMER, IODOPROPYNYL BUTYLCARBAMATE, PEG-4, PARFUM





Тема Re: Един по-различен въпрос: за солариума и креманови [re: Philyra]  
Автор mobidik (новак)
Публикувано14.06.04 14:59



аз не точно по темата, но искам да те питам като ходиш на солариум махаш ли си грима от лицето-знам че ежедневно ползваш фондютен.Аз питах тук там разни приятелки, но всяка процедира по различен начин, та затова реших и теб да попитам.



Тема Re: Един по-различен въпрос: за солариума и креманови [re: mobidik]  
Автор Philyra (ex Mist)
Публикувано14.06.04 15:44



Да, със почистено лице ходя на солариум. Доколкото знам не трябва да си с крем или нещо подобно, освен ако не е нещо специално предназначено са солариум. Чувала съм че може да се получат петна и т.н., но честно казано само съм го чувала и въпреки това гледам да не рискувам и се пека без крем и фдт.



Тема Re: Един по-различен въпрос: за солариума и креманови [re: Philyra]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано14.06.04 20:15



Доколкото знам всякакви (микоро) ексфолииращи кремове не се комбинират добре със слънце и солариум. Това обаче остава да бъде потвърдено (или отречено) от някои по-сведущ по въпроса от мен



Тема Re: Един по-различен въпрос: за солариума и креманови [re: divinora]  
Автор Philyra (ex Mist)
Публикувано15.06.04 13:36



Хм, на мен също ми се върти из ума нещо подобно. Ако приемем (в най-лошия вариант), че наистина не се комбинират имаш ли някакво предположение колко време трябва да мине след последното намазване? Например една или две седмици или по-малко?
Поздрави.



Тема Re: Един по-различен въпрос: за солариума и креманови [re: Philyra]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано15.06.04 20:43



За съжаление нямам никаква представа



Тема Re: Един по-различен въпрос: за солариума и крема [re: divinora]  
Автор Philyra (ex Mist)
Публикувано15.06.04 22:30



Не успях да намеря нищо и в интернет по въпроса. Нищо. Ще изчакам за по-сигурно и да се надяваме, че седмица-две ще е достатъчно време.



Тема Re: Един по-различен въпрос: за солариума и крема [re: Philyra]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано15.06.04 22:32



А може и тук да се отбие някой който да знае повече по този въпрос, и да каже



Тема Re: Един по-различен въпрос: за солариума и креманови [re: divinora]  
Автор Philyra (ex Mist)
Публикувано15.06.04 22:45



Дано, защото нещо ме е подгонила параноята и не ми се рискува на сляпо.



Тема Re: Един по-различен въпрос: за солариума и крема [re: Philyra]  
Автор TCNQ (CT)
Публикувано16.06.04 11:13



По мое мнение не трябва да се печеш в солариум, особено след като си ползвала ексфолииращ крем. Та като чета какво прави този крем и се натъкнах на "микроексфолииране" ми е интересно какво ли пък ще е макрото?
Сега сериозно, явно концентрацията на салициловите киселини е малка, а както гледам и са буферирани в известна степен с натриева основа за оптимално рН. Но така или иначе разрушават се повърхностните слоеве кожа, така че няма няма как да го прави вътре в дермата (Прониква лесно и хомогенно през кожната бариера, за да извърши прецизно финно и целенасочено микро-ексфолиране).
Иначе да ти кажа салициловата киселина хич не е безобидна, както и аз доскоро смятах. Използвам едно нещо като лак за премахване на брадавици, и то съдържа само салицилова и млечна киселини! Няма да ти казвам колко бързо ги изгори!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.