Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:43 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Aqua Alegoriaнови  
Автор pink_flower (цветенце)
Публикувано27.11.03 17:25



Podariha mi Aqua Alegoria na Guerlain.Ne e moi tip aromat,ne moga da precenq dali e tejuk ili e po-skoro cveten...Vie kakvo mislite?Chudq se dali da ne go dam na nqkoq priqtelka? Az si padam po po-sveji aromati...



Тема Re: Aqua Alegoria [re: pink_flower]  
Автор garconne (duplicata)
Публикувано27.11.03 19:36



Зависи коя от всичките са ти подарили. Разновидностите са 5. Ако са ти подарили жасмин или ванилия - да, те са с характерен сладък аромат. Грейпфрутът, ирисите и тревите са свежи. Лично аз намирам цялата серия за свежа и лека (още повече, че това са тоалетни води), душ геловете също са много приятни и носят настроение. За мен това бяха ароматите на последното лято :)



Тема Re: Aqua Alegoriaнови [re: garconne]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 06:26



Разновидностите не са 5,а 11. За това им е името "Аква",защото са леки,но...Като аромат на Герлен,разбира се,доста по-качествено от обикновенните съвременни модни водички.Някои от аквите едва ли биха се харесали на "неразглезен на парфюми човек".На мен лично ми харесват всичките за различни поводи или ситуации.Някои от тях са доста лятни (Херба фреска),Грейпфрута(по-скоро пролетен),други есенни (Winter delice)-въпреки,че има много зимно име,и въпреки,че много хора я възприемат именно като коледен аромат,за мен е красив есенен шипър...Жентияната е много дефицитна и много харесвана,но аз не я познавам нея-нищо не мога да кажа...Лавандата (зимен),Ylang & Vanile -много го обичам за зимата.



Тема Re: Aqua Alegoriaнови [re: Пoли]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 06:41



Извинявам се-натиснах без да искам преди да съм довършила...

Flora Nerolia -практически моноаромат на жасмин.При относителна интенсивност е като че ли най-нетраен.Доста рязък.
АА Роза манифика-гъста наситена маслена роза с алдехиден компонент.Тържествена за любител на роза,за останалите наказание
Lemon Fresca Guerlain всъщност не е много фреска.Лимон и цедра лимонова.За летните жеги като и хербата.

Все пак,много ми е интересно кой парфюм си получила?Който и да е,парфюмите на Герлен са уникални и водичките не са изключение!Светлинни години преди който и да е Ив Роше например...
Да ти е честит парфюма!



Тема Re: Aqua Alegoriaнови [re: Пoли]  
Автор pink_flower (цветенце)
Публикувано28.11.03 12:22



otgovarqm vednaga Aqua Alegoria Gentiana,kutiqta e sus sini cvetq.Ne mi e mnogo qsno kakvo oznachava Gentiana,predpolagam,che e nqkakvo cvete,NO parfuma vze da mi se haresva veche



Тема Re: Aqua Alegoriaнови [re: pink_flower]  
Автор kopche (добро)
Публикувано28.11.03 12:24



Страшно много ми допадна аромата и- имах такава мостричка и просто не можех да и се наситя. Аз много харесвам такива свежи, цветни пъстри ухания. Пишеше нещо Pampelu... Забравила съм вече. Цитрусов аромат- но със сигурност не беше лимон. За лимона да каже- NIke.



Тема Re: Aqua Alegoriaнови [re: Пoли]  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 12:45



А аз защо съм видяла само 5??? :((((
Благодаря за изчерпателната информация, ще се огледам и за останалите :)
Ще използвам този прозорец, за да се включа към останалите постинги по темата: моят любим от серията (само от 5-те аромата, които познавам) е Жентияна, съчетана с душ-гел грейпфурт (Pampelune). Въпрос на личен вкус, разбира се, но ще повторя, че това ми беше неповторимата комбинация за лятото :)



Тема Re: Aqua Alegoriaнови [re: garconne]  
Автор kopche (добро)
Публикувано28.11.03 13:20



Aqua Alegoria Pampelune -да точно това беше аромата. Мммм страхотен!



Тема Re: Aqua Alegoriaнови [re: pink_flower]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 18:14



Виж ти,какъв късмет! А ти се канеше да я подаряваш на приятелка!Ех,защо не съм ти приятелка...
Ами,имаш също късмета да не съм запозната точно с жентияната...
Но знам че е много търсена и харесвана.Не е спирана мисля от производство,но много трудно се намира...Аз поне,ако я видя,ще я купя без дори да я помириша.
Бергамот,портокал и японски цитрус юза в началните ноти и по-интенсивен портокал и круша в сърцевината.В шлейфа-мускус,сандал и ванилия.
Жентиана-това е планинско цвете, горчиво...От него(по-точно от корена на жентияна) се прави аперитив във Франция.Как точно се превежда на български не знам (може и да има превод,но моите речници са френско-френски)
Би трябвало да е интересен горчив аромат,но май ти ще ни разкажеш повече...Има някои хора,които не понасят в Жентияната някакъв компонент.За същия компонент се споменава в Сафарито.Това ми е един от любимите парфюми,но явно има хора улавящи някаква трева,която не ги устройва.Жентияната също се препоръчва за лятото.Повечето хора,обаче (при това обикновенно Жентияната е любима на млади хора) се чувстват много уютно в нея по всяко време.Чувала съм много суперлативи по неин адрес.Наричат го прозрачен женствен,свеж,напомнящ за разходка в планината.Средната нота се появявала абсолтно непредсказуема.Наричат го още сладък,разкошен,напомнящ за южната част на земята,където растат ярки разкошни цветя,мирише на подправки и подухва ласкав вятър от океана.
За други навява приятни смътни спомени от миналото и малко тъжни.
Като цяло обаче,парфюма се описва като траен и особенно подходящ за брюнетки.
Ще чакаме ти да ни опишеш как звучи на теб.Защото явно на всяка кожа той се възприема различно и се променя силно (всъщност,типично герленовска черта)

Pamplelune-това е грейпрукта.Аз за него писах...Много хубава водичка за пролетта или лятото.Доста трайна също,независимо,че е цитрусова.



Тема Re: Aqua Alegoriaнови [re: kopche]  
Автор NikeМодератор (amatjor)
Публикувано28.11.03 19:16



Lemon Fresca-та е много свежа и точно за лятото. Връхните нотки са на лимон, след това се променя изключително много, не мога да оприлича аромата, но е много приятен. Но май не е от най-трайните. Запазих си остатъка от шишето, заедно с Cerruti Summer за следващото лято.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.