Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:33 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Нокти!  
Автор Cвeтocлaвa (сълза)
Публикувано23.11.03 16:43



Винаги съм имала доста финни меки нокти, но никога досега не са се чупили и разслоявали толкова жестоко. Ходя редовно на маникюр, използвах различни втвърдители, докато не се спрях на тези на Ейвън, които наистина се грижеха доста добре за ноктите ми. Пиех витамини "Дермабион", които освен на ноктите, повлияха добре на кожата и косата ми.
Моля посъветвайте ме как да се справя с този проблем, който е много неприятен!

До кога.....


Тема Re: Нокти!нови [re: Cвeтocлaвa]  
АвторCool (Нерегистриран)
Публикувано23.11.03 17:28



Защо не им сложиш гел?



Тема Re: Нокти!нови [re: Cool]  
Автор Cвeтocлaвa (сълза)
Публикувано23.11.03 17:54



какъв?!?

До кога.....


Тема Re: Нокти!нови [re: Cвeтocлaвa]  
Автор Cool™ (Блясък)
Публикувано23.11.03 18:34



можеш да си запечатиш ноктите с гел, който се ползва в ноктопластиката. Така твойте стават по-издържливи на удар, не се цепат и пр. Обаче като го махнеш естествените ти нокти не са по-здрави, дори може да са изтънели...




Тема Re: Нокти!нови [re: Cool™]  
Автор Cool™ (Блясък)
Публикувано23.11.03 18:38



иначе ако искаш разни "бабини" резепти ще ти напиша някои утре




Тема Re: Нокти!нови [re: Cвeтocлaвa]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано23.11.03 19:09



maji gi s jod-naistina pomaga.



Тема Re: Нокти!нови [re: az]  
Автор Cвeтocлaвa (сълза)
Публикувано23.11.03 20:22



Blagodarq, no nikak ne e estetichno, a i rabotata mi e takava, che trqbva da izglejdam dobre...po cql den sym sred hora

До кога.....


Тема Re: Нокти!нови [re: Cool™]  
Автор Cвeтocлaвa (сълза)
Публикувано23.11.03 20:23



Да, моля те! Ще ти бъда благодарна, но нека да не са много противни, като сок от лук например?!?

До кога.....


Тема Re: Нокти!нови [re: Cool™]  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано23.11.03 22:43



нее
това с гела наистина е ужасно, после месеци наред ноктите стоят едни такива олющени, докато израснат естествените...може би ако се поддържа постоянно би могло, но това значи два пъти в седмицата по няколко часа при маникюрист за тия дълги процедури, които са доста протяжниии.../жалко, че няма знак *прозявка*/


6 (с 6 удивителни!)


Тема Re: Нокти!нови [re: Aurora]  
Автор Cвeтocлaвa (сълза)
Публикувано24.11.03 09:34



Аз редовно, ходя на маниюристка, която в края на всяка процедура намазва ноктите ми със слаб разтвор на йод и ги покрива с плътен лак, но няма никакъв резултат.....а ти как поддържаш ноктите си?!?

До кога.....


Тема Re: Нокти!нови [re: Aurora]  
Автор Cool™ (Блясък)
Публикувано24.11.03 10:15



Два пъти в седмицата ли?! Явно твойте нокти растат с адска скорост. Обикновено поддръжка се прави веднъж на 2-3 седмици.




Тема Re: Нокти!нови [re: Cвeтocлaвa]  
Автор Cool™ (Блясък)
Публикувано24.11.03 10:19




Чувала съм, че много добре заздравявал ноктите зехтина (затопляш го на водна баня и после потапяш в него ноктите). Също и вода с морска сол.




Тема Re: Нокти!нови [re: Cool™]  
Автор Cвeтocлaвa (сълза)
Публикувано24.11.03 10:28



Водата с морска сол, също ли трябва да е затоплена?!? А ако комбинирам всичко това с бирена мая?!?
Невероятно ужасно е половин час, след като си бил на маникюр да ти се сцепи нокътя по средата....

До кога.....


Тема Re: Нокти!нови [re: Cвeтocлaвa]  
Автор Cool™ (Блясък)
Публикувано24.11.03 10:46



И водата трябва да е затоплена
А

как можеш да закрепиш вече счупен или сцепен нокът с малко леплив плат




Тема Re: Нокти!нови [re: Cool™]  
Автор Cвeтocлaвa (сълза)
Публикувано24.11.03 11:20



Много ти благодаря, смятам да започна да правя процедури с топличка вода с морска сол, освен това, знам че има и калций комбиниран с магнезий и още един метал ( в момента не си спомням точно ) и бирената мая и дано има резултат, защото....

До кога.....


Тема Re: Нокти!нови [re: Cвeтocлaвa]  
Автор Cool™ (Блясък)
Публикувано24.11.03 11:24



успех




Тема Re: Нокти!нови [re: Cвeтocлaвa]  
Автор Shina (търсеща)
Публикувано24.11.03 17:26



Здравей,

В клуб Езотерична медицина Елза дава една страхотна рецепта. Аз я пробвах и ефекта е страходен.

Изтискваш един лимон, от кората си правиш парченца според големината на ноктите. Всеки нокът се търка с парчето по една минута. Това се прави 5 поредни дни. Сока може да го изпиеш. Пробвай лесно и елементарно.



Тема Re: Нокти!нови [re: Cвeтocлaвa]  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано24.11.03 20:17



ами имам много здрави нокти, много са твърди, радко се чупят, но като се счупят е ужасно, защото се цепят дълбоко....
твърдите нокти не винаги са хубаво нещо - моята маникюристка, при която ходя обаче рядко /много е добра, но работи по 2 часа минимум и това ме изнервя/ твърди, че най-добри са еластичните нокти, дето се огъват насам-натам, защото най-рядко се чупят:)

6 (с 6 удивителни!)


Тема Re: Нокти!нови [re: Cool™]  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано24.11.03 20:20



хихихихи
неее, говоря за точно онези случаи, когато една жена тръгне да се занимава с гела
говоря за лакиране и цялото това сядане, приказки, кикотене, избиране на лак, пробване на разни неща, и съхнене, което разтегнато във времето, както винаги се получава, колкото и да си общаваш, че този път няма да е така е ужасно много :)
аз казвах, че ходя 2 пъти в седмица, когато имам счупен нокът, пък се налага да ги задържа дълги до дадено събитие и е нужна онази неприятна поддръжка с гела, изграждането на нокъта с течно стъкло май беше, съхненето на онази лампа и т.н. процедури, които поне на мен са ми неприятни...

6 (с 6 удивителни!)

Редактирано от Aurora на 24.11.03 20:41.



Тема Re: Нокти!нови [re: Aurora]  
Автор Cвeтocлaвa (сълза)
Публикувано25.11.03 10:51



А какво е казвала за тези, които се люспят, раделят и закършват и са толкова крехки, дори болезнени....ще кажете, че имам липса на витамини, и аз трябва да ви убеждавам, че не е така.....просто винаги са ми били такива и съм полагала огромни грижи....не знам!

До кога.....


Тема Re: Нокти!нови [re: Shina]  
Автор Cвeтocлaвa (сълза)
Публикувано25.11.03 11:02



Благодаря ти, наистина звучи елементарно, макар че изисква време. Ще опитам и това.

До кога.....


Тема Re: Нокти!нови [re: Aurora]  
Автор Cool™ (Блясък)
Публикувано25.11.03 17:13



Аз пак не съм съгласна

Относно лакирането - защо трябва за всяко лакирене да се ходи на маникюрист?!? В такъв случай и с гел и без гел ходенетата в салона ще са еднакви както на брой, така и на времетраене.
Ако ти се счупи някой нокът отиваш веднъж до салона, за да се подлепи и толкова... Още повече, че когато са с гел, ноктите се чупят по-рядко.

Общо взето лично за мен гела е страхотен вариант, когато имаш чупливи нокти.


Поздрави






Тема Re: Нокти!нови [re: Shina]  
Автор Cool™ (Блясък)
Публикувано25.11.03 17:19



да, лимона наистина е страхотен - с него можеш да обтриваш и цялата ръка, кожата става адски мека и нежна... има и избелващ ефект






Тема S KOQ STRANA NA KORATAнови [re: Shina]  
Автор lady_tea (благородна)
Публикувано26.11.03 13:46



gi tarka6 s jaltata ili s bqlata?



Тема Re: S KOQ STRANA NA KORATAнови [re: lady_tea]  
Автор Shina (търсеща)
Публикувано27.11.03 14:36



От вътрешната страна / бялата/.



Тема Re: Нокти!нови [re: KlD KOALA]  
Автор Cвeтocлaвa (сълза)
Публикувано29.11.03 14:27



Изпих вече един блистер Геритамин, слагам си все още от заздравителя на Ейвън, но все още не мога да намеря малко свободно време да си правя от препоръчаните процедури.
А умората като че ли вече е нормалното ми състояние и не ми прави впечатление, сега се отразява на ноктите ми, дано не се случи нещо по-неприятно и сериозно. Един глупав въпрос: А дали е възможно стреса и напрегнатата работа да се отразят на ноктите?!?

А това, което ти ми препоръча, на следващата заплата

До кога.....


Тема Re: Нокти!нови [re: Cвeтocлaвa]  
Авторkid coala (Нерегистриран)
Публикувано29.11.03 17:37



за съжаление ноктите могат да са най-малкото поражение поради стрес/умора. не искам да ти казвам какво ми дойде до главата, но горещо ти препоръчвам да полагаш системни грижи, макар и малко, за себе си, релаксиращи маски, вани, упражнения, покупки, излизане, каквото обичаш да правиш. може би и по-сериозни витамини. аз се замислям за центрум, някой пил ли е и доволни/недоволни?



Тема Re: Нокти!нови [re: Cвeтocлaвa]  
Авторkid koala (Нерегистриран)
Публикувано29.11.03 17:42



да, и никога не си взимай нищо на ейвън.



Тема Re: Нокти!нови [re: kid coala]  
Автор NikeМодератор (amatjor)
Публикувано29.11.03 22:23



1 таблетка Центрум + поне 500 мг. Витамин С на ден са страхотна комбинация за подсилване на имунната система. Аз си я прилагам от няколко години и действа безотказно.



Тема Re: Нокти!нови [re: kid koala]  
Автор Cвeтocлaвa (сълза)
Публикувано30.11.03 14:17



Интересно, какво те кара да си толкова категорична?!? Освен, че ползвам втвърдител за нокти на Ейвън аз използвам от цветната и бялата им козметика и съм много доволна, защото открих сред кремовете им такива, които чувствителната ми кожа понася доста добре: Hydrofirming Bio6 - Day Cream SPF15; Hydrofirming Bio6 Eye Cream

До кога.....


Тема Re: Нокти!нови [re: kid coala]  
Автор Cвeтocлaвa (сълза)
Публикувано30.11.03 14:32



Взимам мерки, благодаря ти! А що се отнася до витамините, смятам да изпия Геритамина и да започна Бирена Мая и Витамин С ( май го обърнахме на клуб "Добър тонус", но витамините и здравословният начин на живот, са също част от красотата, за която се грижи козметиката. Между другото започнах с лимоновите корички ( изцеждам лимончето, изпивам сока ), а външно обтривам ноктите си

До кога.....


Тема Re: Нокти!нови [re: KlD KOALA]  
Автор Cвeтocлaвa (сълза)
Публикувано30.11.03 23:26



О, и аз имам някои неща поръчани от любопитство и си седят, или майка ми намазва по нещо!

До кога.....


Тема Re: Нокти!нови [re: Cвeтocлaвa]  
Автор ah ((flo))
Публикувано02.12.03 14:02



да. мойте от стрес миналата zима се zабелиха до средата, беШе някякъв ужас. не мен само таблетки ми помагат.



Тема Re: Нокти!нови [re: ah]  
Автор Cвeтocлaвa (сълза)
Публикувано02.12.03 15:04



Какви таблетки, Ах?...Аз съм на края на една опаковка Геритамин, а от снощи пия комбинация Калций, магнезий и цинк....освен това си обтривам ноктите с лимонови корички, много е приятно и като че ли действа добре!

До кога.....


Тема MERZ!нови [re: Nike]  
Автор tanqs (магистър)
Публикувано02.12.03 15:40



КАКВО МИСЛИТЕ ЗА ТЯХ!



Тема Re: MERZ!нови [re: tanqs]  
АвторCharly (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 15:57



Zdraveite!!!

Iskam da znam za kakav gel stava duma? ZA noktoplastika lli? Dvoulia si dali da si slagam!!! Malko e grozno kato potchne da raste, a i me estrah kakav nokat chte se pokaje otdolu kato gui mahna.

Inatche imam sachtia pb s tzepechti nokti, zatoplen zehtin se oytraziava mnogo dobre, no chte opitam i limona ot utre



Тема Re: MERZ!нови [re: Charly]  
Автор Cool™ (Блясък)
Публикувано03.12.03 11:23



са, става въпрос за гела, който се използва при ноктопластиката. Единсвения недостатък (поред мен) е, че не знаеш дали няма да съсипе повече естествените ти нокти. Аз лично, ако нямам здрав нокът не бих се двуумила дали да слагам или не - така и така няма да има какво да съсипвам..

Колкото до израстването, нали се ходи на подръжка, там го оправят този проблем




Тема Re: Нокти!нови [re: Cвeтocлaвa]  
Автор ah ((flo))
Публикувано04.12.03 16:30



точно с такава комбинация, и с биотин. мисля, че и MERZ са много добри. на косата не ми се отраzяват май, скубя си се и всички мрънкат, че космите са навсякъде. но иначе не оредява.



Тема Re: Нокти!нови [re: ah]  
Автор Cвeтocлaвa (сълза)
Публикувано05.12.03 14:28



И моята коса се сипеше много жестоко, но като че ли поспря, нали има периоди, в които косата се сменя...Но за всеки случай я третирам с един лосион, който ми беше донесен от Италия... Jalyd, мисля се казва. На мен лекар ми препоръча да пия Биотин за ноктите и косата!

До кога.....



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.