Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:13 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Кънанови  
Автор DarkCat (новак)
Публикувано24.07.03 15:51



Здравейте :)

искам да се намажа с къна. Нали е естествена а и съм чувала, че подхранва косата. Но незнам как точно да я приготвя и каква точно да си купя.

Искам косата ми да е червена, а естествения ми цвят е червеникаво-рус

Очаквам съветите Ви.



Тема Re: Кънанови [re: DarkCat]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано24.07.03 16:21



според фризьорката, при която ходя, къната създава филм върху косъма, който прави косата да изглежда по-гъста и придава обем, но на практика пречи на косъма да диша и бавно го унищожава.

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: Кънанови [re: yanita]  
Автор Nadin ()
Публикувано24.07.03 16:43



Точно това ми беше казал и моят фризьор преди време.



Тема Re: Кънанови [re: DarkCat]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано24.07.03 22:12



Горните две мнения много ме учудват и единственото което мога да предположа е че фризьорите не обичат методи на боядисване които човек може да приложи и в къщи
Къната се ползва от векове и е известна като придаваща блиясък и заздравяваща косъма. Аз лично се къносвам от 15 годишна, значи от почти 20 години. Косата ми ни най-малко не се е повредила през това време, стои си лъскава и подхранена. Това което трябва да имаш наум е че почнеш ли веднъж с къна, не можеш току-така да минеш на боя ако решиш. Къната съдържа желязо (т.е. съединение), което влиза в контакт със съставки от боята (май с амоняка), и резултата е доста непредсказуем като цвят. Така че си реши. Освен това ако косата ти е много светла, може къната да я направи доста оранжева. За съжаление не мога да те посъветвам каква къна да ползваш, защото не знам какви се продават в България. Но ако има Masria - мароканска, една тъмносиня кутия с една жена с фередже - цвят rapide red, пробвай нея - поне аз винаги получавам комплименти за цвета. Обикновено на пакета пише как да се ползва, но е много просто:
Косата ти трябва да е съвсем чиста и желателно суха.
Трябват ти хирургически ръкавици, вестници, найлонова торба (да ти побира главата)
Стара хавлиена кърпа която си прежалила.
Слагаш вода да се вари. Когато е почти кипнала наливаш в къната (която си сипала в някоя купичка), и разбъркваш (НЕ с метален предмет!!!)докато се получи хомогенна каша, нито много гъста, нито много рядка. Когато поизстине(да не ти пари) разделяш косата на кичури и нанасяш кичур по кичур, а около лицето внимателно с гребен (пластмасов!!), да не се изцапаш(много). Когато си готова увиваш косата с вестника, после с найлоновата торбичка, и отгоре по желание с кърпата - да е топло. Стоиш така час - час и половина, и се измиваш. Не знам колко ти е дълга косата, но внимавай, че много пръска. Емайла в банята се измива лесно, но по платове може да остави и лекета, зависи от къната. Внимавай и следващите 4-5 пъти като си миеш косата, че пуска!
Ами това е, ако имаш още въпроси, питай
Успех!



Тема Re: Кънанови [re: DarkCat]  
АвторLionka (Нерегистриран)
Публикувано24.07.03 22:28



Divinora ти е отговорила прекрасно и просто няма какво повече да добавя. Искам само да споделя, че аз също се къносвах дълго време и косата става наистина много бляскава и здрава. Просто в един момент ми омръзна цялата тази процедура



Тема Re: Кънанови [re: divinora]  
Автор DarkCat (новак)
Публикувано24.07.03 22:47



Много мерси :))

Само сега да намеря подходящ цвят и се почвам

Благодаря още веднъж



Тема Re: Кънанови [re: divinora]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано24.07.03 22:49



кажи моля те от какъв магазин си купуваш въпросната къна????Знам, че не си в Бг
Абе не спомена ли, че си отпуска?

Life is only a transient transfection


Тема Re: Кънанови [re: Lionka]  
Автор DarkCat (новак)
Публикувано24.07.03 22:50



мерси и на теб :))

ще се къносам. аз съм привърженичка на по-естествена козметика, мисля, че е по-резултатна и полезна



Тема Re: Кънанови [re: Meчo]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано24.07.03 23:17



А-а, къде ти отпуска, още седмица ще трябва да почакам
А за къната - ами тук я купувам от едно мароканско магазинче за бижута, ароматни пръчици и джунджурии. Но я знам още от България, та и там я има (или я е имало).



Тема Re: Кънанови [re: DarkCat]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано24.07.03 23:20



Моля




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.