Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:44 04.06.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема солариуминови  
Автор Cy (ентусиаст)
Публикувано23.06.03 19:06



бихте ли споделили мнението (и опита) си за солариумите? Много хора ми казват, че са вредни, други, че не са по-вредни от слънцето, изобщо- противоречиви коментари. Интересува ме и дали има значение какъв точно е солариума - има ли "по-качествени" и "по-некачествени"; колко време и колко често е полезно да се посещава и т.н.
Предварително благодаря

Always look at the bright side of your life...param....param-param-param


Тема Re: солариуминови [re: Cy]  
Автор dma (irq)
Публикувано23.06.03 21:12



Скоро по TV5 даваха репортаж на една швейцарска телевизия за солариумите в Швейцария.

От там научих, че:

1. Солариума не е по-безопасен от слънцето.
2. Има значение какъв е солариум-а:
- Може да попаднеш на недостъчно или прекалено дълго експозираща машина
- Лампите не ги знаеш дали са от производителя, дали са с еднаква сила и т.н.
- Някъде не предлагат защитни очила.
3. Ако го правиш, за да се "подготвиш" за море, няма голям смисъл.


There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: солариуминови [re: Cy]  
АвторGalena (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 10:03



Не са толкова опасни, колкото слънцето, стига да се използват умерено.
Започва се с по 4 минути няколко пъти и постепенно се увеличава на 8, 10, 15, 20.
Важно е солариумът да е нов, защото след време излъчването на доста експолатираните лампи става вредно.
В момента в България най-качествените солариуми са т.нар. Ringo Blue и Ringo Green. Те са с цилиндрична вертикална форма и тенът, който се получава е равномерен. Нямам представа точно каква е разликата - единият вид лампите светят в синьо, на другия в зелено. Отскоро се внасят в салоните по красота, което означава, че не са толкова експлоатирани лампите им. Обаче са скъпи и не всеки салон може да си го позволи, затова не са толкова разпространени.



Тема моя опитнови [re: Cy]  
Автор Teди™ (Блясък)
Публикувано24.06.03 10:45



тази година тръгнах за пръв път на солариум...всичко ОК обаче имам чувството, че постепенно избелявам...не знам дали е възможно ама аз така се виждам... сега съм решила да отида на друго място...ама не знам къде...




Тема Re: солариуминови [re: Galena]  
АвторZarah (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 10:50



Знаеш ли къде в София вече ползват такива?
Аз отдавна търся вертикален, но не съм открила досега



Тема Re: солариуминови [re: Zarah]  
АвторGalena (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 13:45



За съжаление мнението ми е въз основа на солариум, който е в студиото на моя приятелка и това не е в София. Ако някой се интересува за Сливен, мога да дам координати.



Тема Re: солариуминови [re: Zarah]  
Автор B_e_tt_i_s (фльорца:))
Публикувано25.06.03 14:11



В Сф вертикален има в х-л Даунтаун, доколкото знам, но там не е нов.

Редактирано от B_e_tt_i_s на 25.06.03 14:17.



Тема Re: солариуминови [re: Zarah]  
Авторsilver (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 14:14



az sm obikolila dosta solariumi v sf. vertikalen ima na vito6ka, km ivan vazov - beauty forever se kazva i mislq, 4e e nai-novoto solarno studio. tam ima 5 vida solariumi. samo, 4e tozi tam vertikalniqt e adski silen, az edva izdyrjah 7 minuti, temperaturata e mn. silna i mi se struva, 4e e opasno za syrceto. tam e i nai-skypo. nai-dovolna sm ot ergoline na patriarha nad kimbo, tam sa 2 turbosolariuma i edin kato za na4inae6ti.
ne znam kakva e stepenta na vreda ot solariumite, kyde li ne se rovih, nikyde ne otkrih to4no infoto, koeto mi trqbva.
naistina oba4e mnogo byrzo se izbelqva.



Тема Re: солариуминови [re: Galena]  
Автор dma (irq)
Публикувано25.06.03 14:47



Не искам да изглежда като заяждане, нямам изобщо такива намерения, но ми е чудно.. Защо си мислиш, че солариума е по-безопасен от слънцето?

Това с минутите на експозиране зависи от типа кожа, от лампите, от много неща..

Изобщо не схващам, каква е разликата между ултравиолетовите от лампите и от слънцето. И с двете кожата се състарява и с двете има риск от рак на кожата.


There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: солариуминови [re: dma]  
Авторsilver (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 15:00



absolutno




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.