Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:57 20.06.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Тема Солариуминови  
Автор Firefox (Moon Priestess)
Публикувано30.07.02 11:49



Бихте ли ми препоръчали някой качествен солариум с добро съотношение обслужване/цена? Досега съм ползвала само тези на "Ялта", но ми се иска да пробвам и другаде.

Crouch my tiger! I sense a hidden dragon...


Тема Re: Солариуминови [re: Firefox]  
Автормнoroзнaйницa (Нерегистриран)
Публикувано06.08.02 13:37



Виждам, че никой не е писал по темата ти, а мен много ме интересува каквато и да е информация за солариумите.

Искам да те попитам ти с каква кожа си- светла или тъмна и по колко минути стоиш? Колко процедури са необходими, за да се добие тен? Още, след стоенето в солариума човек почервенява и после почернява, както е след слънчевите бани или направо се почернява?
И още, в Ялта дават ли някакви мазила преди да влезеш в солариума или ти сама си носиш? Какви мазила използваш?

Май много станаха въпросите, но нямам познати, които да са посещавали солариум и няма как да получа информация по въпроса от първа ръка.

Ще се радвам много, ако и някой друг сподели каквото знае по темата.



Тема Re: Солариуминови [re: мнoroзнaйницa]  
Автор Firefox (devil)
Публикувано31.08.02 18:57



хм, сори, че толкова късно ти отговарям, но.. така се случи.
Иначе: лично аз съм със доста светла и по принцип силно чувствителна кожа. Солариумите (доколкото съм ползвала) не са проблем в това отношение. Почерняването е съвсем нормално, както при директно излагане на слънчева светлина на плажа, разликата е само в "силата" - степента на илъчване (която впрочем се регулира), както и в удобството : ).
За добиването на тен... ами как да ти кажа - не разчитай само на солариум. За всеки случай, не и на няколко бързи процедури. Лично аз миналата година ползвах солариума по-скоро като "начален старт" преди море, просто защото бях прекалено бяла и се страхувах от неминуемото жестоко изгаряне. Няколко 5-10-15(макс!) минутни интензивни ("волУмето на мах") процедури ти дават приличен начален загар, усеща се. Не мога да ти предложа система, която да ползваш - ти сама познаваш тялото си най-добре. Не си спомням каква беше серията ми от миналата година, а тази го ползавх със съвсем друга цел - коригиране на разликата ( 2-3 процедури, макс сила, 15-20 мин., но пък бях достатъчно почерняла, че да си го позволя). Ако стартираш от напълно бяла кожа обаче, консултирай се с персонала - ще ти предложат подходяща серия процедури, продължителност и т.н. Обслужването е прилично. (Но не ти дават никакви "мазила", както се изрази. : ) Впрочем освен при изключително чувствителна кожа, не ти ги и препоръчвам - защита с висок фактор само убива и без това деликатния ефект.)

" Vanity. Deffinitely my favourite sin!..."


Тема Re: Солариуминови [re: Firefox]  
Автормнoroзнaйницa (Нерегистриран)
Публикувано08.09.02 08:03



Супер си!
Много ти благодаря за информацията.



Тема Re: [re: мнoroзнaйницa]  
Автор Firefox (a fox)
Публикувано08.09.02 23:34



Съм. 0 : )



On a bus station buses stop. On a train station trains stop. On my desk I have a WORKstation...


Тема Re:нови [re: Firefox]  
Автор Бeллa (търсеща)
Публикувано09.09.02 21:02



има един въпрос, който много ме интересува по отношение на солариумите...
става дума за спазването на хигиената
как се почиства солариума?
притесняват ме кожните заболявания, които могат да се пренесат...
ако можеш да ми дадеш някаква информация по въпроса...
благодаря предварително!



Тема Re:нови [re: Бeллa]  
Автор Firefox (...)
Публикувано13.09.02 18:22



Ами ползват някакъв препарат. Винаги преди "сеанс" се чистят - виждала съм. Иначе... Всъщност нямам идея какво от кожата остава по плексигласовата повърхност където лягаш, и какво от това което остава оцелява за да зарази когото и да било : )... Но се чистят - споко.



Тема Re: Солариуминови [re: мнoroзнaйницa]  
Автор Ginger (вкусла)
Публикувано13.09.02 22:37



Здравей
съжалявам, че чак сега виждам темата..аз съм ЗА солариумите, на мен ми се отразява много добре, имам равномерен тен през цялата година и то даже не ходя и често..на 10 дни за по 15 мин,като не ползвам никакви мазила преди това, даже и ежедневния ти крем за лице не е желателно да е на теб..а пък 2-3 солариума преди морето дават поразителен ефект, въобще не почервеняваш и не се белиш, просто си ставаш с един много приятен златист цвят..аз съм светъл тип, тъмноруса коса и зеленикави очи и на първия ми солариум станах като раче червена и дупето ме сърбеше ужасно и ми пареше, то нали никога не е виждало слънце , но на сутринта като се събудих всичко си беше точно, загара го имаше, но като за първи път почни с най-ниската степен..и не си слагай онези смешни очила, че ще ти останат кръгчета ..
и още нещо любопитно хора, с които се запознах след като почнах да си поддържам тена на солариум си мислят че съм си просто с леко мургава кожа, никой не е забелязал, че тена е изкуствен хихи ама и аз не се издавам!
горещо ти препоръчвам да пробваш!

Не е важно какво говорят зад теб, важното е като се обърнеш- да млъкнат



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.