Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:59 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема AVON или ORIFLAME  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано03.09.02 16:42



Да, знам, че за повечето от вас е банално, но все пак кажете -от коя от двете сте по-доволни, какви са впечатленията ви?
Имам две приятелки, едната всеки път ми показва каталози (тя си е представител) на AVON, а другата ми приятелка -на ORIFLAME. Поръчвам си разни дребни неща от тях, колкото да не ги обидя като се виждаме от време на време. Ама все пак, кое е по-добро, ако може да се прави някакво сравнение между тях?




Тема Re: AVONнови [re: kopche]  
Автор a.r.i.a.d.n.a (find me)
Публикувано03.09.02 18:46



predi vreme si bqh vzimala 4ervilo na Oriflame i ne bqh dovolna nikak.
sega sym s 4ervilo i glanc ot Avon i sym po-dovolna opredeleno.

follow _the_ fibre _ __ __ _


Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
Авторfemina (Нерегистриран)
Публикувано03.09.02 19:47



Давам глас за AVON. Ако не друго, то поне са малко по-евтини от ORIFLAME. В интерес на истината не съм използвала нищо на ORIFLAME, но много мои приятелки не бяха доволни и се прехвърлиха на AVON.
Но си мисля и че има малко залитане по каталожната козметика. Има доста хубава и по-евтина козметика по парфюмериите. В това число включвам и българската. Просто не винаги в специализираните магазини можеш да разгледаш на спокойствие, да зададеш всички въпроси, които те вълнуват и да ти бъде отговорено любезно и компетентно. А и рекламните каталози на AVON и ORIFLAME са толкова професионално направени, че направо се изкушаваш да си купиш дори нещо малко.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано04.09.02 09:49



Много съм доволна от AVON, естествено имат някои неща, в които са не са толкова добри, но съм ползвала доста от кремовете, душ-геловете, лаковете за нокти, шампоаните и маските за лице и коса и нямам никакви забележки. На Oriflame също съм ползвала много неща и за съжаление на доста от продуктите имах алерги4на реакция на кожата или о4ите. Затова не смея пове4е да си купувам нищо на тази фирма. AVON като среднен клас козметика е за предпо4итане, защото от продуктите на пазара, носещи марковите имена, не се знае колко от тях са "истински".
Това е моето мнение, не е реклама, просто съм доволна от AVON.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: femina]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано04.09.02 12:05



Това за българската козметика напоследък е абсолютно вярно. Имам някои неща, от които съм страшно доволна –първото е едно червило със светлоотразяващи частици на Арома (No101-от новата серия), което мирише страхотно, много е трайно и за което всеки път ме питат: това на AVON червилото ли е? Второто е лак –пак на Арома, третото е тоалетно мляко със пшеничен зародиш на Miss Magic (мисля, че на Солвекс беше), което страхотно овлажнява сухата ми кожа, успокоява я и я прави мека, а същият този ефект постигам и с маската за лице на същата фирма със същото съдържание (оранжава е тубичката).
Но покрай приятелката ми, реших да пробвам и на AVON нещата, точно поради описаните от теб причини –заради каталозите им -безупречни са! За сега съм си взела един гел за измиване на лице, от който съм в супер възторг, и това ме амбицира за нови поръчки.
А е вярно, че на Oriflame нещата са и по-скъпи, а дали си струват толкова- не мога да преценя –досега съм имала 1-2 червила, молив за устни, почистващо мляко и тоник за лице, крема за тяло Jordani- ама това беше отдавна. Май, че от червилата ми се напукваха устните- иначе бяха супер цветове- имам още от едното.




Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: Lara]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано04.09.02 15:26



О.К. съгласна съм с теб донякъде, но разликата между “предпочитам” и “мога” е т. к. значителна.
Затова и питането ми не беше за скъпите козметики –17, Буржоа, Есте Лауда, Клиник и пр. които както виждам в тоя клуб надълго и нашироко са разнищени, та чак ми мирише на бесна снобария, ама айде… Питането ми беше по-скоро за тази, по-достъпната вносна козметика.
Казваш славата им се крепи само на реклама?! Такаа…а, от къде примерно си чувала за Манхатън, Ревлон, Яде (Jade), Лореал- на какво ли се крепи и тяхната слава - аз лично знам за тях от безкрайните им реклами по немските TV. И ако кажем, че те се продават само защото имат реклами…




Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
Автор baby_doll (непознат )
Публикувано04.09.02 15:33



Здравей! За мен Oriflame са по-добрата фирма откъм съотношението цена-качество. Ползвала съм много от продуктите им и нямам никакви оплаквания. Ползвала съм и продукти на Avon (кремове за лице), но не могат да се сравняват с Oriflame - вярно, че бяха по-евтини, но ми стояха ми такова едно мазно на лицето... Е, може и да не съм уцелила подходящия продукт за мен.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано04.09.02 15:52



Да добавя...та зна4и не е толкова до парите...да ре4ем искаш хубав лак за нокти и ако нямаш възможности лишаваш се от нещо и си купуваш на "Севънтийн" или "Буржоа" някакъв лак....и какво се слу4ва, както на мен ве4е няколко пъти...ноктите ми пожълтяват, лакът се лющи на 2рия ден (мия 4инии с ръкавици) и металното топ4е вътре ръждясва....да... не е истина...
Или купуваш си шампоан на "Лореал" за мазна коса, а така ти омазнява косата 4е се 4удиш с балсам ли се миеш....затова говоря ...да дадеш парите но да е истинският продукт...затова или си поръ4вай по познати от 4ужбина да ти донесат или бъди нащрек за вси4ко "марково" в БГ.
Що се отнася до AVON и Ofiflame по-малка е вероятността да продуцират ментета и каталожната политика има своите предимства...подаръци, отстъпки и т.н.....но по-добре сама пробвай от двете фирми продукти и прецени.
Има доста добри български неща, но нали темата ти беше конкретно за тия две фирми



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
Автор Lara (бейби)
Публикувано04.09.02 16:17



За тези марки които изброяваш не само съм чувала, но съм ги и изпробвала и от които съм останала доволна съм продължила да ги купувам.
Идеята ми е че те са на цената на AVON и Oriflame, а като качество са по-добри.
Специално Manhattan, 17 са от най-ефтината и достъпна вносна козметика.

Но щом толкова се колебаеш м/у двете като че ли AVON са по-добрият избор.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: baby_doll]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано04.09.02 16:22



Къде се произвеждат продуктите на AVON?



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: Lara]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано04.09.02 16:39



Въпросът беше, че точно рекламата те е накарала да си ги купуваш, а не цените им. Щото като видя крем за 30лв. не си казвам: ааа, той е хубав, защото е скъп; а по-скоро, а той е скъп, защото е на Лореал....
А що се отнася за цените не съм чувала шампоани за 2,90 на Лореал, или балсами за коса за 3,50 (намеквам за промоциите на AVON, които съм виждала в каталозите им) и т.н.

А иначе, като че ли за AVON си права -май ще се спра на тях. Въпреки, че Oriflame-та ми е best friend


Редактирано от kopche на 04.09.02 16:42.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: lva]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано04.09.02 16:41



Хващаш ме натясно. И аз не знам.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
Автор *Dominika* (sladurana)
Публикувано04.09.02 23:46



Здравейте!
Продуктите на AVON се произвеждат в същите държави, в които се произвеждат и тези на Oriflame. Определени продукти ги внасят от Полша, други от Германия, от Франция, Унгария. Въпреки че AVON е американска козметика, а Oriflame е шведска, и двете са разпрострели заводите си из доста държави. Доста пъти съм чувала от представители на Oriflame, че шведската козметика била по-добра за българската жена, защото е европейска козметика. А AVON не била добра, защото Америка е в друг географски пояс. Пълни глупости!!! По-скоро шведската не става, всеки знае, че в Швеция са големи студове и климатът е съвсем различен!
Относно това кои продукти са по-добри смятам, че AVON имат по-добра козметика. Относно качеството на продуктите и двете фирми имат с какво да се гордеят. Друг е въпроса, че AVON имат много по-голямо разнообразие от стоки, цените са много по-достъпни, всеки месец има много нови продукти, и също така не на последно място са и големите промоции!!!
Ползвам козметиката на AVON около 2 години и съм много много доволна!!!Станах представител на AVON преди около година, но това е само защото бях очарована от продуктите им!!! А, да не забравя : AVON правят рекламации на продукти 3 месеца след закупуването им.
Ами това е! Май бая изписах

OUT OF ORDER!!!


Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: *Dominika*]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано05.09.02 12:21



Браво на теб! Много хубаво си го написала. Ако имам някакво колебание какво да си взема на AVON, ще те питам.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: *Dominika*]  
Автор baby_doll (непознат )
Публикувано05.09.02 12:34



Здравей!
Абсолютна си права, че е пълна глупост твърдението за различните географски пояси. Не мисля, че има смисъл изобщо да коментираме къде било по-студено или по-топло - имам предвид, че в САЩ има твърде разнообразни климатични пояси и съответно на различните места има големи студове и големи горещини. Така че ми звучи несериозно, че аджеба, в Швеция защото било студено и козметиката била пригодена само за такива климатични условия. Това, че Oriflame е шведска фирма, не означава, че няма разработени козметични продукти за всеки тип кожа и за всеки сезон, независимо от това, в коя част на света е потребителят. Освен това Oriflame също правят рекламация до три месеца след покупка, а не на последно място - в Oriflame имат неподражаема система за мулти левъл маркетинг, която гарантира успех и професионално израстване. Поздрави от мен!



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
Автор *Dominika* (sladurana)
Публикувано05.09.02 21:50



Здравей!
Ще се радвам да ти помогна при избора . Може би и твоята приятелка би ти дала добър съвет. Ако информацията на приятелката ти не ти е достатъчна - питай .
Поздрави !!!

OUT OF ORDER!!!


Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: baby_doll]  
Автор *Dominika* (sladurana)
Публикувано05.09.02 22:04



Здравей!
Да, наистина в Oriflame е голямо предимство за представителите, че могат да създадат своя собствена мрежа от представители. Другото хубаво нещо е, че им се плаща за всеки един представител, който е под тях. В този смисъл израстване наистина има, стига се дори до диаманти и кристали, или нещо от сорта, а за това се получават добри пари. Всеки работи за себе си и който е упорит - израства. В AVON няма такива алтернативи, но както вече писах - има голямо разнообразие на продуктите, 90 % от които са наистина качествени. По-скъпите серии предполагат по-високо качество, по-ефтините са за по-непретенциозни хора. Така за всеки има по нещо и би трябвало да са задоволени нуждите и потребностите на клиента. Аз досега имам една единствена рекламация и тя беше на тампончета за отстраняване на лак за нокти . Това е предпоставка за добра козметика, нали?

От мен това е! Поздрави !!!

OUT OF ORDER!!!


Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
Автор LlAN ()
Публикувано07.09.02 11:47



Абсолютно права си, че българската козметика е на доста високо ниво. Имам магазинче за козмерика в Трета градска болница - София и впечатленията ми за козметиката на Арома са доста ласкави. Серията "Рефлекс" - червила, спирали и лакове е изработена по лиценз и е доста сполучлива. В останалите частни български фирми за козметика работят или са собственици почти всички водещи специалисти от "Арома" и " Ален мак". Съвсем естествено е в частния си бизнес да вложат повече знания и енергия. Освен това продуктите им са клинично тествани, в срок на годност и не на последно място на достъпни цени.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
Автор Teди® (блясък)
Публикувано12.09.02 23:13



Ami ne sum goliam fen na tezi firmi, no ako triabva da izbiram mejdu tiah mai sum poveche za Oriflame...

"Два разума с едничка мисъл, две тупкащи в едно сърца"


Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
АвторlNTELlGENTNA (Нерегистриран)
Публикувано15.09.02 17:27



Никоя уважаваща себе си жена не се кипази с тази козметика за домакини и любителки на сапунени сериалчета и розови романчета....
Разбираш ли? Не се поддавай на отдавна изтъркани номера в Америка и Западна Европа, не ставай поредната жертва на Мулти Левъл....Те печелят от бедни наивници...Ако нямаш средства за нещо по-добро, ползвай българска козметика - не е толкова скъпа и е по-качествена....




Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: lNTELlGENTNA]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано17.09.02 11:38



Благодаря за мнението ти lNTELlGENTNA.
Не смятам себе си за бедна наивничка, нито пък съм любителка на сапунените сериали и пр. Просто нямам време за тях- ходя на работа и гледам детето си. Трудно ми е да мисля още повече, че беден наивник ще си купи кремче за по 30 лв. каквито си струва да си купиш от брошурите им.
По принцип познавам много уважаващи себе си жени, които ползват тази козметика- вклювам и себе си, разбира се в тази категория. Не гледам на себе си като жертва- напротив, смятам да се облагодетелствам с такава козметика, защото и аз я заслужавам. Смятам, че тази козметика е на много високо ниво- не случайно и обръщам внимание. Винаги бих предпочела нея, пред застоялата по рафтовете от незнам кога си и с неизвестен произход -уж "маркова" козметика.
Е, добре предавам се -че съм "бедна" щом не съм си купила крем на Лореал за над 60 лв., примерно. Но и не бих го направила, защото ми се струва направо наивно да давам толкова пари за нещо, което мога да си купя 3-4-5 пъти по-евтино.
Поздрави!

P.S. Наистина има и козметика за "бедни наивници", да ме извини аудиторията, aма и аз да кажа -Cristian of Roma- виждала съм ги по НДК по разни мероприятия -Коледен базар пр..




Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано17.09.02 12:12



Подкрепям те напълно. Не мисля 4е козметиката на AVON е по-малко ка4ествена от която и да е козметика и не проумявам логиката "сапунен сериал и козметика". Що се отнася за българската козметика има неща, които са добри, но има и доста пропуски все още.
Нека някои тук, които ги тресе снобарията (в която всъщност се съмнявам, 4е е просто напъване) да проумеят, 4е нещата не опират до марката и до парите. Ли4ен избор е да харесваш и предпо4иташ нещо.
Имам достатъ4но пари ако искам да си купя крем за 60 лв. на Лореал, но 1. Не е нужно от снобария да го направя, като съм пробвала доста кремове и не са ми допадали. 2. Не съм убедена колко е марката, която плащам при тоя наплив от ментета. 3. Ако е марката, за която всъщност плащам дали ве4е давността не е минала.
Така 4е тук сме за да си споделяме от кое сме довлни и от кое не, а не да се напъваме излишно и да правим демонстрации.
Айде да не коментираме "бедността" знаем държавата на какъв хал е, 4е е трудно за вси4ки, 4е малко от нас живеят добре и съм убедена 4е тези, които живеят добре няма да се напъват излишно.
Така, 4е kopche няма какво да се предаваш:))) избора си е твой...аз имам пари за скъпа козметика, но да ти кажа не ги давам то4но за това, не мисля 4е си струва по то4ките, които изредих по-горе:))) е нека и аз съм бедна в такъв слу4ай:)))

Ама как се дразня от такива....умници, смешници...в нета колко е лесно да сме баровки вси4ки



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: ***]  
АвторlNTELlGENTNA (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 00:02



Zdraveite, mila Kopche i ***!
Eee, ama i vie...upotrebiavaiki "bedna" imah ideia za neshto savsem drugo, kontekstat e drug. Az sashto ne sam privarjenichka na graniasali kremcheta na Christian Dior ot 100 leva. Vaprosat ne e v cenata...Iskah da vi kaja, che Avon i Oriflame - naprotiv, imat nezslujeno visoki za kachestvata si ceni. Stanaha populiarni niakak zaradi nashata inercia - sednesh s priaelka da piesh kafe, butne ti porednia katalog pod nosa i nie jenite ot liubopitstvo porachvame...A kato vseki vtori razviava pred teb takava broshura i ti estestveno zapochvash da si mislish - "E, sigurno e dobro tova, shtom i Mimeto, i Pepeto, i sasedkata ot vtoria etag go polzvat " i ... kupuvash, bez da se zamisliash. Po sashata logika se hvarliame da kupuvame i neshto drugo dosta populiarno, bez da precenim istinskite mu kachestva. Naprimer, mila Kopche, az sashto kato teb si gledam detenceto i ot tozi mesec zapochvame piuretata - vodena ot parvonachalnata inercia na tova, koeto mi preporachaha mnogo priatelki, zapochanh da kupuvam piuretata na Ganchev - hubavi bili, nishto che ne sa skapi - saglasna sam, cenata ne e opredeliashta. No se okaza, che kato se vgledah v etiketa, piureto sadarja konservanti, edin ot koito spored spravkata, koiato napravih, e kancerogenen...E, skapo maiche, ti shte nahranish li deteto si s tova? Az - ne. Eto zashto, koito iska da se hrani s piureta na Ganchev i da se maje sas samnitelna kozmetika.
Za men dobra kozmetika na cenata na po-gore komentiranite e Galenik. Sashto i niakoi drugi marki, prodavani v aptekite. Dobri sa i neshtata na Clinique, no te sa po-skapi - na men sa mi skapi.
A za vrazkata mejdu sapunenite seriali i kozmetikata...ima razbira se...
Kakvi filmi gledash, kavi knigi chetesh, s kakvo i kak se hranish, kak se oblichash, kakav krem izpolzvash - tova e vapros na mantalitet i e chast ot tvoia oblik, ot tvoiata cennostna paradigma. Iskah da ti kaja, che predpochitam da bada zabeliazana, zapazvaiki svoiata individualnost da se obleka dori s drehi vtora raka, a ne da bada porednia kloning na edi koia si folk zvezda, naprimer i da se nadiana da rechem v tezi razparcalenite dankovi poli, deto tazi godina samo baba Zlata ot Dolno Koinare ne se e spretnala v tiah...Izvinete me i ne me razbiraite pogreshno - ne viziram vas estestveno. Tova e principno polojenie - da potarsish svoiata marka hrana, krem, shampoan i t.n., ama ne shtoto Lencheto i baba Zlata go polzvat, a zashtoto ti si ubedena, che tazi marka e rabotila dostatachno i e vlojila kachestvo v produkta, za da te zasluji.
Sapunenite serialcheta im izliazlo tova ime "sapuneni", zashtoto preceniavaiki auditoriata, koiato obiknoveno po tova vreme na denia gleda TV, reklamnite stratezi, zapochnali da prekasvat seriikite s reklami za prahove...Imenno v blagodarenie na sashtite tezi konsumatorki na sapunki - vechnite amerikanski domakini, prez 60-te godini na minalia vek procaftiala targoviata Multi Level Marketing /MLM/- principa na prodajba na obsajdanite tuk dva produkta. Poznavam dobre tazi sistema i za sedmoklasnicite e iasno, v kogo se pricelva MLM pri prodajbata na tazi kozmetika. A zadadohte li si vaprosa - kolko e vlojila tazi industria v razrabotvaneto i nauchnoto obezpechavane, v tehnologiite? Zainteresuvahte li se?
Tova iskah da vi kaja, mili momicheta. I az sam protivnik na tezi, za koito cenata e ravna na kachestvo. Moiata ideia beshe savsem druga. Neka da uvajavame sebe si, da badem informirani savremenni jeni i da ne pravim nishto v jivota si, bez da sme ubedeni, che nie go iskame, a ne Mr.Proper da rechem...
Stavashe vapros za svetogled, ne za pari!
Tova e, momicheta. Nadiavam se, che se iziasnihme.
Vse pak - iskreno se nadiavam Avon i Oriflame da prodaljavat da radvat svoite fenki.







Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: lNTELlGENTNA]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 10:12



Нека приклю4им тоя безплоден разговор.
По-добре да си споделяме, кое от козметиката на българския пазар е добро за употреба и кое е поредния боклук:)))

Права си за психологи4ната картина според на4ина на живот вкусовете и т.н...но ....не мисли 4е е толкова просто
обикновено психологи4ната картина за 4овека е ясна след продължителни наблюдения и разговори.

Права си 4е, 4овек трябва да си зададе някои въпроси, ако се иска здрав и хубав, но да ти кажа отговорите на много от тях остават неясни. Така 4е остава поне опита...пробваш..довлен си взимаш пак...ако не си доволен няма да си вземеш дори да носи някое марково име...това е



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
АвторБyбaтa (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 23:19



Ползвала съм козметика и на двете фирми. Мисля, че и двете имат сполучливи продукти, но предлагат и такива, които въобще не си заслужава да купуваш. Зависи какво точно искаш да си купиш, може да се окаже, че и двете фирми не предлагат от този продукт нещо кой знае какво. Аз лично ползвам всякаква козметика, имам си предпочитания за всяко нещо. За лицето и косата предпочитам медицинската козметика.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: ***]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано19.09.02 07:30



Какви са тия кремове на Лореал по 60 лева?



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: lNTELlGENTNA]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано19.09.02 10:23



Здравей lNTELlGENTNA !

Темата не беше за пюретата на Ганчев- тях ги обсъждаме в един друг клуб, но ако искаш и за тях ще ти кажа –моето момченце е изяло 3-пъти повече пюрета на Ганчев, отколкото на HIPP, Alette и Gerber взети всички заедно. Много съм си хранила детенцето с тях и то защото той много ги харесваше.
Но все пак клуба е Козметика.
Какво значи i ... kupuvash, bez da se zamisliash? Че аз да не си намирам парите на пътя, че да не се замислям? Що за логика е това?Я!
А и очевидно трябва да си купиш нещо “популярно” за да му видиш истинските качества- то аз друг начин не знам.
А за да задам тази тема- явно точно това правя- търся моята марка козметика, искам да бъда информирана и затова събирам мнения
За MLM-няма к’во да се хабиш – икономист-вишист съм от ’97.
А за разпарцалените дънкови поли- и аз нося такава като на baba Zlata ot Dolno Koinare, и то с асиметрична линия. А и за Mr.Proper ще ти кажа нещо –обожавам къщата ми да ухае на него- особено на синият.




Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: Debora]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано19.09.02 10:50



Някаква нощна серия беше за около о4и и подхранващ нощен крем, но на Лореал кремовете са за дами 35+ а на мен ми е доста рано :)))



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: Бyбaтa]  
АвторMigla (Нерегистриран)
Публикувано28.09.02 03:52



Според мен на всеки човек понася различна марка козметика.Просто трябва да налучкаш своята.
Аз имам проблемна кожа ,излизат ми пъпки и дълго време не можах да нацеля крем ,който да ми понася. Взимала съм на Vishi , Nivea и на AVON ,но нито една не ми понесе. От1г. използвам на Oriflame и съм доволна. Определено кожата ми изглежда много по-добре. През това време станах и консултант към Oriflame . Не мога да ти опиша какво е усещането , че 1-во си намерила своят тип козметика и 2-ро не даваш пари за това ,което ползваш,з-то си го покриваш от процента отстъпка 30%.
Не искам да звучи като реклама ,но специално бялата козметика им е много добра.
Моят съвет е ,за да се ориентираш по-добре си вземи тестери на всички марки между ,които се колебаеш.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
Автор MissSixty (маркова)
Публикувано28.09.02 08:17



Мисля че AVON е по-добре



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
АвторГинka oт Гинци (Нерегистриран)
Публикувано01.10.02 07:30



Ползвам продуктите на Avon от няколко години и съм изключително доволна. Особено от серумът с вит. Clear C. Серията им Anew е с много високи качества.



За Oriflame не мога да коментирам, защото нямам никакво преки наблюдения.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: Гинka oт Гинци]  
Автор MissSixty (маркова)
Публикувано03.10.02 06:33



Една позната е дистрибуторка на AVON, и ми казва, че е ползвала един страхотен крем с бадеми. Искам да си го поръчам. Някой ползвал ли го?



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: MissSixty]  
Авторggggg (Нерегистриран)
Публикувано04.10.02 13:36



Бадемовия крем е с много тежка и неприятна миризма.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: MissSixty]  
АвторГинka oт Гинци (Нерегистриран)
Публикувано05.10.02 08:21



Почти всичко от серията Anew е с много восоко качество и не отстъпва по характеристики на нито един от продуктите на световноизвестни козметични компании...а и Avon предлагат много по-приемлива цена.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: MissSixty]  
Автор blueice ()
Публикувано05.10.02 08:44



Ima krem za rytze s bademi i losion za tqlo s bademi.Az sym polzvala losiona za tqlo i mn mi haresa.To4no mirizmata mi haresva za6toto e dylgotraina i priqtna,no vse pak zavisi ot predpo4itaniqta.Az li4no bih ti prepory4ala krema:)

Open your eyes,open your mind


Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: blueice]  
АвторMary (Нерегистриран)
Публикувано08.10.02 17:29



Определено Avon



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: lNTELlGENTNA]  
Авторblqblq (Нерегистриран)
Публикувано15.10.02 21:49



INTELIGENTNATA ne si li4i da si mnogo intelegentna...da we 6a polzvam az bg kozmetika... hahahhaa krem za kraka krq krq ii 6ampoan bebe nali? haahhaha s aromat na rozi...to 6toto typata bg nqma s kvo da se gordee za tva samo teq nasrani rozi bytat...vmesto da si vzema ne6to ka4estveno na avon ili oriflame s bilki i drygi systavki koito mnogo po-dobre 6te deistvat na kojata mi 6te si zimam bg... lyda li si????



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: Mary]  
Авторkonsultant_po_krasota (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 08:29



Za6to ste tolkova zapaleni po AVON? iskam da vi kaja che te ima vsichko kato pri Oriflame .
Samo kadeto e po evtino,ama nali znaete kolkoto po evtino tolkova e po bavno.
A ot Oriflame spiralite sa super.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: Бyбaтa]  
АвторAglaia (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 22:28



Здравейте малко късно идвам в диалога, но съм ползвала неща и на Орифлайм и на Ейвън и имам какво да кажа. Никого не искам да разколебавам или да обиждам някоя от марките, а просто ще дам примери как е при мен. Спиралите на Орифлейм след две-три седмици някак се сгъстяват и каквито и да са били преди, дтават все едно са за придаване на обем.. Гланцът за устни на Ейвън който си взех, трябваше според надписа да е в червен нюанс, а реално излезе ярко розов. Лосионът за тяло и спрея за тяло с аромат на круша от серията Ейвън нечърълс се оказаха пълни боклуци. Спреят мирише на круша само по време на пръскането, а лосионът - въобще няма аромат /май най-ароматна се оказа ароматизираната стр. на каталога/. Какво още... А да, един балсам без отмиване на Ейвън ползвах едно време, но не даде никакъв ефект, все едно нищо не бях слагала....

Та, след този опит и с двете фирми, повече едва ли ще си поръчам нещо от каталозите им. Или ще ми трябват много сериозни уверения и т.н. от приятели... Вече си купувам неща на други фирми. Моите уважения към дистрибуторките на Ейвън и Орифлайм, те нямат вина все пак за качествата на продуктите.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: Aglaia]  
Авторrenny (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 23:53



Напълно се присъединявам към мнението на Aglaia.
И аз, също като вас предполагам, още като се появиха на пазара реших да си поръчам някой нещица, от които след употребата им останах трайно разочарована. Бях си взела шампоан, балсам, пяна за коса, маска за лице и балсам за тяло мисля, но ефекта от тях беше поразителен, просто никакъв.
Но признавам за макиажът им нищо не мога да кажа, понеже след това разочарование, вече нищо не посмях да поръчам.
А от по- достъпните, като цени, харесвам продуктите на Голдън Роуз.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: renny]  
АвторAglaia (Нерегистриран)
Публикувано17.10.02 09:48



Golden Rose? Naistina li ti haresvat? Bqh ostanala s vpechatlenieto, che sa nqkakva dolnoprobna firma.

Makar che moje bi gresha? Edno vreme imaha stranni cvetove na lakovete si, zatova vsichki si gi kupuvaha, no cvetovete ne promenqha fakta, che lakovete padaha na vtoriq den. No tyj kato nqmam opit s tazi firma, shte se vyzdyrja ot kategorichno otrichane.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: Aglaia]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано17.10.02 12:02



Ами, че то като гледам, ами то наистина нямаш много много за казване, имайки в предвид нещата които си ползвала на AVON.
Аз тия неща не бих си ги купила, дори да бяха и на Лореал.
Не си ползвала нито един крем от сериите им, нито декоративната им козметика, нито почистващите им средства за лице, нито лосионите им, нито аромати- нищо. Така, че е пресилено да се каже, че имаш изобщо някакви впечатления.
Аз примерно мога да сподела за N-ти път, че съм във възторг от почистващият гел за лице от серията им ANEW; от шампоана им за коса с мед и лавандула, от балсама без отмиване, за който ти си писала- а и приятелките ми много го харесаха- прави ми косата гладка и блестяща; също така съм много доволна и от парфюм-дезодоранта Rare Pearls и още от много др.




Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
АвторAglaia (Нерегистриран)
Публикувано19.10.02 14:29



Vseki si ima mnenie

Ami izbroih 5-6 produkta, razlichi... Chovek kato si vzeme nqkolko razlichni neshta i kato vidi, che ne rabotqt na dadena firma...
Na Avon sym polzvala oshte maska za kosa i razni neshta za grija za noktite, ot koito syshto ne sym dovolna. Tova go spomenavam, zashtoto zabeliazvam ,che se interesuvash ot broikata polzvani produkti. Moje i za oshte da se setia, ako se vyrna v spomenite si, no ne mislq, che se nalaga chak pyk tolkova.

Ima li pravilo, che na edna firma opredeleni produkti po princip sa s ibokluci? Kyde se kazva, che triabva da ocenyavame firmata samo po byalata i kozmetika? Zashto da e presileno, che imam nyakakvi vpechatleniq? Ti si polzvala edni neshta, az drugi. Ti si polzvala kremove i dekorativna kozmetika, az drugi neshta. Kak izobshto otsyjdash koe e po vajno?

Ne moje da se ochakva, che kato sa si reklamirali edin balsam za "Advanced ..." i ne e staval za nishto, shte im se doverq za neshto drugo. Nito pyk kato imat produkti "Nail experts" , koito ne stavat, pri men, shte im se doverq na drugi produkti, primenro dekorativni.

Moje bi i ti ne bi si kupila nishto ot seriyata Anew, ako predi beshe popadala samo na nekachestveni produkti i to mnogo pyti.



Тема Re: I DVETEнови [re: konsultant_po_krasot]  
Авторina (Нерегистриран)
Публикувано02.11.02 13:18




Точно така ! Защо трябва да се избира ? И двете марки имат хубави и лоши продукти. Аз лично, ползвам неща и от Ейвън, и от Орифлейм. Е, ако ти трябва съвет : "Бялата " козметика на Ейвън е по-качествена, както и медицинската им, но декоративната на Орифлейм е супер! Шампуаните / и изобщо, продуктите за коса/, обаче, са отвратителни, особено за мазни коси! Аз лично ползвам Клоран с коприва, страхотен е .



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
Автор tilia_cordata (непознат)
Публикувано10.10.06 16:31



По мое мнение повечето неща не струват. Единственото, което ползвам от Oriflame е едно червило, май от серията Vivid. На мен лично ми харесва, не се размазва особено, цветовете са наситени. Друго не мога да препоръчам с чиста съвест





Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: tilia_cordata]  
Автор 7karina ()
Публикувано10.10.06 19:44



Не е истина просто! Тема преди 4 години............

Не се обръщай назад, може би нещо те настига!



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: 7karina]  
Автор Mишoнa (охлювченце)
Публикувано11.10.06 11:40



Леле, верно е от 4 години!! Ама да ти кажа особена разлика няма оттогава с качеството...

Помогни си сам, за да ти помогне и Господ...


Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: Mишoнa]  
Автор 7karina ()
Публикувано11.10.06 11:51



за да се включа, макар и след 4 год. ще кажа, че като цяло не мога да се доверя нито на едната, нито на другата фирма. Със сигурност и двете имат добри продукти, така или иначе - не съм им фен!

Не се обръщай назад, може би нещо те настига!

Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: 7karina]  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 18:43



Да и на мен ми стана мн интересно да прочета, какво са мислели хората за тези марки от преди 4 години ... определено мога да кажа , че доста неща са се променили от тогава и при едните и при другите, но едно си остава същото - некачествените(повечето, не всички) продукти ...



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: kopche]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 22:43



COLOSE.
Пак се продава с каталози но е много качествена козметика.
Има и страхотни аксесоари.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: az]  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 23:32



Много странно за пръв път чувам за тази марка, никъде не съм виждала техен каталог!

За България ли става въпрос?Да не е за чужбина...



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: Kpиcтинa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 20:56



за България разбира се. От поне година са тук. Виж в интернет.



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: aз]  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 23:27



Видях разбира се, но ако съдя по опаковките(не казвам , че те са решаващи за качеството на един продукт) не ми вдъхват доверие, не намерих и инфо на Бг език от потребители за да добия поне малко представа за какво става въпрос ... единствено сайтът им видях, но там естествено както и при други марки има само суперлативи

. А в магазинната мрежа продават ли си или само на катлог?



Тема Re: AVON или ORIFLAMEнови [re: Kpиcтинa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 22:53



С каталог.
Той е годишен. А всеки месец излизат брошури.
Мога да ти дам ако искаш.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.