Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:58 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Защитни кремове против студ  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано14.12.01 21:39



Налага ми се да прекарвам доста време ходейки по улиците и винаги мъкна в чантата нещо. Обикновено /моля, не се смейте/ онзи -магарешкия трън на Д-р Шелер - супер, супер мазен. Естествено, по улиците не върви да лъщиш като прасе, та се цапотя на закрито. Той е за после, като се прибера на закрито. Дайте идея за крем, който хем да осигурява защита срещу студа, хем да няма никакви ароматизатори и дразнещи съставки, хем да не лъщи.



Тема Re: Защитни кремове против студнови [re: kakata]  
АвторMimi (Нерегистриран)
Публикувано15.12.01 00:05



Защо не пробваш с Лимонов крем. Помага.




Тема Re: Защитни кремове против студнови [re: kakata]  
Автор Бeллa (непознат )
Публикувано15.12.01 23:12



До колкото знам кремовете със серамиди предпазват кожата от неблагоприятни външни влияния като студ например
моята кожа много мръзне през зимата но открих че крема на l'oreal nutri-confort ми се отразява много добре;

пожелавам успех!



Тема Лимоновия на Арома ли?нови [re: Mimi]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано15.12.01 23:22



Не съм го пробвала, защото лимона дразни кожата ми. Купих си един меден, наистина успокоява и е приятен, на май не създава предпазен слой.



Тема Благодаря ти,нови [re: Бeллa]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано15.12.01 23:30



Преписах си го на листче, ще го потърся. Дали има тестери, че така не ми се купуват скъпи кремове, които после да подарявам на свекървата.



Тема Re: Благодаря ти,нови [re: kakata]  
Автор Бeллa (непознат )
Публикувано16.12.01 12:03



ами аз първо на тестер го пробвах, така че има
аз също нямам навика да експериментирам с кожата ми
надявам се и на теб да ти се отрази добре като на мен...
успех и весели празници!



Тема Re: Лимоновия на Арома ли?нови [re: kakata]  
АвторMimi (Нерегистриран)
Публикувано16.12.01 13:25



В действителност има един дето дразни кожата. Май нещо е менте.
Става въпрос за Лим. крем на Лавена - Шумен с вит. С.



Тема Re: Защитни кремове против студнови [re: kakata]  
Автор Spezialista (po4ti po vsi4ko)
Публикувано17.12.01 22:03



Наистина Арома произвеждаха един защитен крем. Но защитен бе, защото имаше УВ-филтър, също с витамин С. При тези емулсии проблема бе pH-то им, както и бактериалната им защита.Ако си се изринала, вече знаеш от какво е.
Присъединявам се към думите на Бeлла, кремовете със серамиди са най-доброто решение. Тестваш и тогава купуваш. Но бих препоръчал все пак NIVEA от масовата козметика- цената им винаги съответсва на полученото качество, ако пък не ти хареса, то няма да те заболи много сърцето като го подариш на свекърва си.

prichinite sa vajni

Редактирано от Spezialista на 17.12.01 22:07.



Тема Re: Защитни кремове против студнови [re: Spezialista]  
Автор userkata popova (юзерка)
Публикувано20.12.01 09:59



аз мога да ти кажа аз какво използвам зимата. детската серия на нивея - онази светлосинята. мазен, но попива. слага се на влажна кожа, защото трудно се размазва - гъст е.



Тема Re: Защитни кремове против студнови [re: kakata]  
АвторKobra (Нерегистриран)
Публикувано28.12.01 09:12



Аз си ползвам студозащитния крем на Avon и е много хубав.
някъде около 7 лв беше, май 250 гр. - голям и може да си го делите със свекървата даже



Тема Re: Защитни кремове против студнови [re: Kobra]  
Автор Бeллa (непознат )
Публикувано28.12.01 22:03



този крем и аз съм го опитвала но не ми се отрази много добре
стори ми се доста мазен и не попиваше а стоеше на мазен слой по кожата ми и лъщеше...
много пъти ми се е случвало да ме питат какво ми е на лицето
а аз просто се бях намазала с крем...



Тема Како,нови [re: kakata]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (амбивалентна)
Публикувано28.12.01 23:09



сетих се нещо: Не знам, ползвала ли си крема Salmon на Kleraderm? Май беше скъпичък, в смисъл не е от най-безбожно скъпите кремове, ама не е и като без пари. Той е с хайвер от сьомга. Звучи гадно, обаче не е . Не мирише никак лошо, мазен е, но го няма ефекта на лъщене (а аз съм с една такава смесена кожа, дето ако не си уцеля подходящия крем и става неприятно, и при мен съвсем добре си подейства). Мисля, че има тестери, ако искаш да пробваш първо, или пък можеше да си вземеш ампула (понеже си има цяла серия, която включва и ампули със серум, много подобен на крема, пак с хайвер, но действието е същото).
Та ако ти попадне тестер, виж го... общо взето е доста добър защитен крем.


Останалото е мълчание.


Тема Re: Преди няколко годининови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано28.12.01 23:39



една козметичка ми правеше някаква нейн забърквация с китова мас и нещо от рози. След една седмица ефектът беше поразителен.
та, тези рибешките съставки са много ефикасни.



Тема Така е,нови [re: kakata]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (амбивалентна)
Публикувано29.12.01 00:09



а този ти го казвам, понеже съм го пробвала върху себе си, все пак, и съм много доволна от него. Днес нещо се присетих... и ти пиша

Останалото е мълчание.


Тема Re: Така е,нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
АвторMelinda (Нерегистриран)
Публикувано31.12.01 14:49



tova s kitovata mas i rozovata voda e izvestniat Cold Cream.
Ne znam dali markata Avene se prodava po BG-aptekite, no tehnia Cold Cream e mnogo dobur, no ima i drugi marki.



Тема Хем това в онова, какенови [re: kakata]  
Автор (Черна котка)
Публикувано03.01.02 02:59



Не може хем да е мазно, хем да не лъщи :-)))))))
Убих тъ значи!!!
Бързо издавай тая козметичка, защото аз съм чувала, че китовата мас била супер! Това го знам от майка ми, която преди години имаше една възрастна козметичка, която й приготвяше крем с китова мас. Това нещо е супер! Било де... аз бях малка тогава. Значи прерових инета за това нещо. Само три сайта открих, един на румънски, един на турски, и само един на английски. Има май някакъв закон за защита на китовете...
Издай козметичката! Откога чакам някой да спомене за това :-)
Намерих сайтовете и четох, четох рецепти за кремове :-) И като нямах китова мас, восък и пчелно млечице, си забърках сама една маска с чист пчелен мед и ... познай де... свинска мас! Като няма кит, от прасе върши работа Обаче как мирише... Всъщност, маста си е животински естествен продукт. Може би рибешкия е по-добър. Но и свинска мас става много добре.
Значи разтопих малко мас на котлона докато се втечни. Мирише обаче
После смесих с пчелен мед ... абе едно към гьотере, колкото поеме, бърках го докато стана хомогенна смес, сипах го в кутийка от крем, и го бутнах в хладилника да се стегне. Предполагам, може да се добавят и други неща, витаминчета например, но нямах, а и то си ги има в маста и меда по естествен начин. После се намазах и стоях половин час, докато взе да ми капе по клавиатурата Ефектът беше много добър, (имам суха и чувствителна кожа). Може да пробваш, много подхранва и омекотява особено през зимата. Китовата мас е май доста скъпа, цетацеум мисля че й беше другото име.
Та после, след половин час измиваш мазното и лепкаво нещо от лицето си, и си слагаш нормален крем, от който не лъщиш. Аз така правя. Ползвам тази смес веднъж или два пъти в седмицата, но ти може и всяка вечер. Сместа с маста и меда подхранва дълбоко и е доста мазна и лепкава, не може да ти стои на лицето без да се измие. Ползвам го като маска, защото иначе не става. Бе пробвай, и после ми кажи. Не знам каква ти е кожата и дали ще подейства моята рецепта Ако подейства, ще черпиш

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.

Редактирано от BИ на 03.01.02 03:04.



Тема Re: За жалостнови [re: BИ]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано03.01.02 08:33



цагубих връзка с тази жена. Тя слагаше към китовата мас и нещо от рози, та не беше ли и масло, наистина скъп крем, но го забъркваше за дъщеря си - фотомодел на запад, та средставата нямаха значение. / За мен оставаше една малка кутийка от забърквацията/.
Свинската мас е подхранваща, но пробвай и с ланолин, това пък е овча мас, също помага.



Тема Re: Хем това в онова, какенови [re: BИ]  
Авторmucka (Нерегистриран)
Публикувано03.01.02 12:51



Аз добавям към този крем със свинската мас и 3ампули нивалин, и 1шишенце течен аналгин.Действа ми много добре!Мажа го само вечер с лек масаж.



Тема Re: Защитни кремове против студнови [re: kakata]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано03.01.02 13:15



Malee, dobre, che ne sum kit che kakto pochvam dieta ot 8-mi shte me izkormite...
za da me polzvate za kremove

ZLOBATA E NAI-GORCHIVATA OTROVA I IAKO GORI ZLOBARITE KIRLIVI !


Тема Давай да те кормим преди диетата,нови [re: Dragoness]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано03.01.02 21:18



после за какво?



Тема Re: Аналгин ли?нови [re: mucka]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано03.01.02 21:22



Това пък за какво?
А с "Панадол" не става ли?



Тема Re: Аналгин ли?нови [re: kakata]  
Авторmucka (Нерегистриран)
Публикувано03.01.02 23:25



Ami da- analgin, to4no taka s'm si zapisala receptata i taka ia pravia, no ne moga da ti obiasnia, za6toto i az neznam.
A kolkoto do PANADOLA- moje bi, ako krem4eto se upotrebiava ot deca.



Тема Re: Ама аз за оня Панадол, дето енови [re: mucka]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано03.01.02 23:27



против температура питам.



Тема Re: Ама аз за оня Панадол, дето енови [re: kakata]  
Авторmucka (Нерегистриран)
Публикувано03.01.02 23:45



Ami imenno de, i az za nego ti otgovariam.Imam predvid sirop4eto protiv temperatura, no kakto i da e, za6toto tova be6e 6ega.
A tova za analgina e nap'lno seriozno!!!



Тема Re Абе, от тоя студнови [re: mucka]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано04.01.02 00:44



спасение май няма.
Иде ми да се намажа с де що има мас, лой,грес и да вървя така...



Тема Re: Re Абе, от тоя студнови [re: kakata]  
АвторScarlett (Нерегистриран)
Публикувано04.01.02 01:17



Здравей!
Аз имах проблеми със кожата също като теб/ходя и на басейн, и от солите , с които чистят водата кожата ми изведнъж изсъхна/
Започнах да се пръскам с термалната вода на Висши -T hermal Spa Water и за една седмица кожата ми възвърна предишната си еластичност.
На мен ми помогна, може би и на теб да помогне!



Тема Re: Re Абе, от тоя студнови [re: Scarlett]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано04.01.02 23:32



Kato kaza Vichy se setih - predi vreme polzvah prez zimata edin tehen krem - s magnezii, Thermal S, ima go v niakolko varianta - mnogo efikasen, a s'shto i Nutrilogie e idealen za stydenoto vreme, toi e po-nov. Moiat s'vet e da vzemesh testeri i ot dvata, i da probvash - mislia, che si zaslyzava.


izviniavai, s'veta mi vs'shtnost beshe za Kakata, no go napisah pod tvoia posting...

Редактирано от divinora на 04.01.02 23:34.



Тема Re: Re Абе, от тоя студнови [re: divinora]  
Автор (Черна котка)
Публикувано05.01.02 04:35



И аз подкрепям за Vichy Thermal S. На мен добре ми действа. В техните кремове има минерална вода, като тази от пръскалките.
Аз съм открила за собствената си кожа, която е суха, че на Vichy продуктите ми вървят много през лятото, защото хидратират. А през зимата, нещо по-мазновато Ползвам на L'Oreal нощен крем. А и от парното изсъхва кожата допълнително през зимата.

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: Re Абе, от тоя студнови [re: kakata]  
Автор (Черна котка)
Публикувано05.01.02 04:37



Хихи! Како, давай го с вътрешно гориво Много добра работа върши, хих!

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: Хем това в онова, какенови [re: mucka]  
Автор (Черна котка)
Публикувано05.01.02 04:39



Много странно... нивалин и аналгин. Ще трябва да се пробва!

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: За жалостнови [re: kakata]  
Автор (Черна котка)
Публикувано05.01.02 04:46



Баси! Ми и ние ставаме за фотомодели, ама само китова мас ни трябва!
Ланолинът е мазното, което се извлича от вълната (лана). Аз съм чувала, че причинява окосмяване на някои видове кожи, но ... нямам доказателства. Не знам точно. Знам обаче, че ланолинът много се употребява в козметиката. Пишеше го и по уеб сайтовете.

И още нещо за свинската мас - когато майка ми била бременна, баба ми й казала да маже корема и бедрата си със свинска мас против стрии. И майка ми е на петдесет и няколко, и няма стрии. Освен това, когато Мадона беше бременна първия път, прочетох тука по вестниците, че и тя се мажела със свинска мас. Значи - работи! :-) А вчера четох, че Камерон Диас ползвала крем за хемороиди да си маже лицето! Хаха! Тия с кво ли не се мажат! Ако е вярно изобщо де...

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: За жалостнови [re: BИ]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано05.01.02 10:45



Da, niakoi deistvitelno polzvat krem za hemoroidi za okolo ochite, zashtoto torbichkite izchezvali, nali sviva kapiliarite i raznasia natrypanata vlaga. Obache e mnogo opasno, naskoro chetoh statia ot edin lekar tochno po tozi v'pros - okolo ochite dori i normalen krem za lice ne e prepor'chitelno da se maze, kakvo ostava za tak'v za .... Nai-dobre e da e specialno za okolo ochi, zashtoto e napraven da ne drazni ochite, ako slychaino popadne tam, i e s po-fina stryktyra.



Тема Re: Хем това в онова, какенови [re: BИ]  
Авторmucka (Нерегистриран)
Публикувано05.01.02 11:32



Пробвай.....и после да пишеш дали ти харесва.
Ама не забравяй и....свинската мас-чиста/без сол/...уф.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.