Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:58 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема има една стара "бабешка" рецептанови  
Автор Cy (ентусиаст)
Публикувано24.10.01 17:04



за крем за лице- от мас и невен. Въпроса ми е, дали има вариант да се приготви подобно нещо с растителна мазнина?

Always look at the bright side of your life.. param... param, param, param....


Тема Re: има една стара "бабешка" рецептанови [re: Cy]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (амбивалентна)
Публикувано24.10.01 17:41



Този мехлем е предимно за наранявания и загрубяване на кожата, а не за всекидневен крем. Иначе наистина действа страхотно!
Какъв е проблемът да го направиш с мас? По принцип растителните мазнини имат по-различен качествен състав от животинските - разликата е във вида на масните киселини.
По-добре е да го направиш с мас. Знаеш ли как се прави? Ако не - ще ти напиша. Мас можеш да намериш... но недей с растителна мазнина според мен.

Не можеш да гледаш къде вървиш ако не знаеш къде отиваш


Тема Re: има една стара "бабешка" рецептанови [re: Cy]  
Автор kakavida13 (sashtestvuvasht)
Публикувано25.10.01 13:08



Saglasna sam s Koprina_ i_lorofhorm.
S mas e nmogo po-dobre.
Az go izpolzvah ,kogato imah papki po liceto.Makar che tryabvashe i da spra shokolada i kakaoto.
No rezultata naistina beshe dobar.
Mnogo pomaga i pri izgaryania.

ne vsichki mojem vsichko


Тема ами защото [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Cy (ентусиаст)
Публикувано25.10.01 13:57



съм вегетарианка и използването на мас е против принципите ми....

Always look at the bright side of your life.. param... param, param, param....


Тема Re: има една стара "бабешка" рецептанови [re: Cy]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано25.10.01 15:59



За крема незнам но растителното СЛЪНЧОГЛЕДОВО масло (олио за готвене) се използва като се превари да се намазват бебенцата след къпане. В него се садържа витамин К който е полезен за пигментацията на кожата.

Интересното е че се препоръчва използването на олио, а не на свинска мас както са го правели нашите майки на времето за подсечено дупенце....

така че не виждам причина да не се опита рецептата с растително масло. Може би и Зехтин е добра идея (маслиново масло). Нямам представа обаче дали няма да се промени ефекта на крема.
Но пък лицето ти току виж станало меко като бебешко дупе



Тема а за какъв невеннови [re: Cy]  
Автор Deny21 (минаващ)
Публикувано25.10.01 15:59



а за какъв невен става въпрос? за билката или нещо друго? как се приготвя - суши ли се или може би се прави отвара???



Тема Re: ами защотонови [re: Cy]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (амбивалентна)
Публикувано25.10.01 16:06



Е ти няма да я ядеш... само ще я ползваш за крема. И това ли е против принципите? Извинявам се за невежеството, но... никога не съм била вегетарианка и си нямам и на идея. Но няма смисъл да е с растителна мазнина

Не можеш да гледаш къде вървиш ако не знаеш къде отиваш


Тема Re: има една стара "бабешка" рецептанови [re: [desi]]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (амбивалентна)
Публикувано25.10.01 16:08



Ще се промени ефекта на крема

Не можеш да гледаш къде вървиш ако не знаеш къде отиваш


Тема Re: а за какъв невеннови [re: Deny21]  
Автор Cy (ентусиаст)
Публикувано26.10.01 11:24



приготвянето го знам приблизително- около 250гр. мас се разтопява и в нея се слагат приблизително 40 цвята от невен. Не е специален, този дето го продават бабите си е идеален. Но трябва да е пресен, не сушен. Та се слага в загрятата мазнина, но не разбрах колко време се държи на котлона (май не трябва да се пържи, нали?). После се остава да престои 24 часа, след което пак се затопля леко, за да може да се прецеди. Съхранява се в хладилник.

Always look at the bright side of your life.. param... param, param, param....


Тема Re: ами защотонови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Cy (ентусиаст)
Публикувано26.10.01 11:26



Май "принципите" не е най- точната дума Просто като си помисля за мас и ме втриса... Знам, че няма да я ям, ама...

Always look at the bright side of your life.. param... param, param, param....



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.