Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:46 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Тема Аffinitone пудранови  
Автор Джaя (самобитна)
Публикувано16.11.09 14:41



Не съм голям специалист в областта на пудрите и фон-дьо-тена. Последната пудра, която привърших, съм купувала преди години - срам и позор, хич не съм в крак с тенденциите в тази област.


Иска ми се сега да си взема нещо наистина добро. Поне като не купувам количества, да имам качество
Имам мазна кожа с разширени пори и тук-таме по някоя пъпчица, резултат от упорити хормонални проблеми, на които реагирам, не е занемареност.
Да си призная с фон-дьо-тена не се справям. Последният ми беше на Манхатън. Но слоят сякаш повече откроява порите, отколкото да ги прикрива. Може би не съм попаднала на подходящия или не го нанасям правилно - не знам, но заради това май страня от фон-дьо-тена. А лицата, които срещам по улиците, макар и да е видно, че имат положени слоеве, седят гладки. Така че явно проблемът е в моят телевизор.
Конкретното ми питане е за пудрата на Аffinitone second skin. Колебая се между нея и антибактериалната на Манхатън. Някакви препоръки? Или пък нещо, което е още по-добро?



Тема Re: Аffinitone пудранови [re: Джaя]  
Автор 7karina (член)
Публикувано16.11.09 15:12



Без фдт няма да минеш, или поне аз не мога да си представя макияж без него. Съвсем различно е предназначението на фдт и пудрата. ФДТ е за изравняване на тена на лицето, пудрата - за фиксиране.
Конкретно на въпроса ти за пудра: от Аffinitone second skin нямам впечатления; антибактериалната на Манхатън не ми допадна /иначе тя е подходяща за смесена към мазна кожа/.

Трябва да има нещо повече в живота, от това да имаш всичко.


Тема Re: Аffinitone пудранови [re: Джaя]  
Автор PPP (една)
Публикувано16.11.09 15:58



Аз също не успях да си нацеля фон дьо тен, който да не стои изкуствено. Дори ходих на професионален гримьор, който ме гримира с ФДТ на Christian Dior, като внимателно подбра цвета. Е, не съм доволна. През цялото време след това чувствах кожата си като с похлупак. Така е с всеки ФДТ, който съм пробвала. Затова спрях да ползвам. Пудра ползвам за местата, където има излишен блясък, а за тъмните участъци - коректор.
Може би пудрата на Манхатън ще ти е добра, щом си с мазна кожа.



Тема Опитай с минерален ФДТ и пудра [re: Джaя]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано17.11.09 21:15



С чисто сърце мога да похваля серията PURE.Make-Up MINERAL на Maybelline - Jade. ФДТ се нанася много лесно дори и с пръсти, седи естествено, не се събира и покрива добре без да запушва порите. Пудрата матира, но лицето не изглежда като "кукленско" напудрено, а като със съвсееем леко мъхче - много нежно и ненатрапчиво.





Тема Съчетаване на 2 продуктанови [re: Джaя]  
Автор Джaя (самобитна)
Публикувано23.11.09 22:36



Момичета, днес си купих ФДТ на Афинитон 18 natural rose. Реших да го пробвам докато съм си следобяд вкъщи, а не утре сутрин бързайки да се наклепам без яснота какво ще се получи. Удивена съм от резултата. Нанасях го с пръсти и ефектът е поразтелен. Дори аз се справих

. Стоеше съвсем естествено, без да подчертава порите. Когато скъпият се прибра, съвсем спонтанно сподели, че съм много хубава - лицето ми било матирано, с малко по-друг цвят и равномерен тен. Какво повече да искам.
Чудя се за пудрата - по-светла или по-тъмна трябва от е от ФДТ, или да съвпада като номер, ако са от една марка? Никога до сега не съм съчетавала и двете...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.