Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:50 19.04.24 
Горещи теми
   >> Корупция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема "ТЕЛЕГРАФ" СЕ ОПИТВА ДА СЪБУДИ БЪЛГАРСКИЯ НАРОДнови  
Авторбeднo бълrapчe (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 16:37



За пореден път западен вестник в лицето на авторитетния английски "Телеграф" на 11.09.2005г. повдига темата за мафиозкото управление в България. За пореден път от Западна европа казаха голата и грозна истината на българския народ - "В БЪЛГАРИЯ УПРАВЛЯВА МАФИЯТА НА БИВШИЯ КОМУНИСТИЧЕСКИ ЕЛИТ С ПОМОЩТА НА НЕГОВИЯ РЕПРЕСИВЕН АПАРАТ, "ДЪРЖАВНА СИГУРНОСТ!" Статията не подлежи на коментар. Мога да внеса едно доуточнение, че МАФИЯТА НЕ УПРАВЛЯВА, А СЕ ЗАНИМАВА САМО С МАРОДЕРСТВО И ТЕРОР НАД НЕЩАСТНИЯ БЪЛГАРСКИ НАРОД.



Тема Re: "ТЕЛЕГРАФ" СЕ ОПИТВА ДА СЪБУДИ БЪЛГАРСКИЯ НАРОДнови [re: бeднo бълrapчe]  
Авторdetektiv (Нерегистриран)
Публикувано05.11.05 11:33



Здравейте, Дами и Господа,
Пиша ви във връзка със ставащия фарс в страната във
връзка с убийството на Емил Кюлев.
Определени среди от управляващите, заедно с групата на
Младен Михалев (Маджо), сътвори –
ха поредния фарс, които ни се поднесе. Едничката истина е ,
че Кюлев стана жертва на кон-куренцията в застрахователния
бизнес и отказа му да продължи да препира пари. Не е тайна
и немалкото присъствие около Маджо и на един бивш главен
секретар и настоящ кандидат кмет на София. Интересно защо
ли е прекратено делото за магистрален грабеж водено срещу
него а?
Ако се разровите в списъка със служителите на „Ассет
банк”, ще намерите две имена на Димитър Дъбов и Евгени
Горанов. И двамата са във ИС на БСП.И от там два въпроса
:”Какво правят в тази банка? и Незнаят ли чия е тя?”. На
първия лесно се отговаря - легално си взимат рушвета за
създаването на политически чадър на Младен Михалев. На
втория отговора е пределно ясен.
До тук вече има причина да не се намесва Маджо и да не е
разследван за убийството на Кюлев.
Преминаваме към лицето Любомир Дамянов. Какво знаем за
него бивш служител във външно, на държавна заплата и с нея
си „купува” сградата сградата на „Химимпорт”? Не, не е
така. Сградата я закупува с пари получени от адвокат Георги
Лалев, близък приближен на Младен Михалев. А дали ги е
върнал, това е божа работа.
До тук мисля,че вече има доста теми за размисъл. Въпроса
е кои ще посмее да се замисли и да вземе някакви мерки срещу
това нещата да продължават в този дух. Докога на обикновения
българин, ще му се представят театрални постановки и ще му
се дроби попарата от върхушката,а ще я сърба той?



Тема Re: "ТЕЛЕГРАФ" СЕ ОПИТВА ДА СЪБУДИ БЪЛГАРСКИЯ НАРО [re: бeднo бълrapчe]  
Автор jair1O1 ($8.50 winner)
Публикувано06.11.05 20:19



мерси, но си имам аларма на телефона



Тема Re: "ТЕЛЕГРАФ" СЕ ОПИТВА ДА СЪБУДИ БЪЛГАРСКИЯ НАРОДнови [re: detektiv]  
Авторaнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано02.01.06 17:27



"Христо КАЛЧЕВ, писател
Интервю на
Десислава ХАДЖИЕВА
Писателят Христо Калчев се сдоби с мрачната слава на човек, предсказващ убийствата в подземния свят. В поредицата си “вулгарни романи” той описва смъртта на доста мафиоти, които се сбъднаха с ясновидска точност. Самият Калчев често е получавал заплахи за живота си, но пък твърди, че има сериозни информатори вътре в структурите на престъпните групировки.
¦ Г-н Калчев, беше ли за вас изненада атентатът срещу свързвания със СИК бизнесмен Стоил Славов?
¦ Не. Като един от основателите на СИК той си беше поръчан за жертва, като всички останали. Аз обикновено предричам, че подобни хора ги изчистват, преди да навършат и 40 години. Затова съм изненадан, че Славов успя да доживее до 45 години.
¦ Кой е дал поръчката, това продължение на войната между бившите структури на ВИС и СИК ли е, или има някой трети?
¦ Има и трети, и четвърти, на терена излязоха много нови “артисти”, така че леенето на кръв тепърва предстои. Много глави ще хвръкнат. Тази война край няма.
¦ Каква е вашата хипотеза за покушението?
¦ Аз не се занимавам с хипотези, аз знам за какво става дума. Това си е едно банално отмъщение, което, като почне веднъж, няма край. Ударът е по СИК като цяло, неслучайно е взривена тази сграда, където има офиси и застрахователното дружество “Бул инс” на Васил Божков-Черепа.
¦ Кой е бил истинската цел Черепа или Славов?
¦ Истинската мишена е Младен Михалев-Маджо, с когото Славов работи отдавна. Ударът по Славов е начин да се подходи към него, да се разчисти пътят до него. Този, който отстрелва големите играчи на СИК, се опитва да разчисти пазара за себе си. Затова целта е Маджо, който в момента е най-силният човек на този терен.
¦ В сиво-черната икономика ли?
¦ Всякак може да се нарече сиво-черна, бандитска. Факт е, че Маждо е определящ фактор у нас.
¦ Вие познавахте ли убитият бизнесмен?
¦ Познавам го повече от 25 години.
¦ Как бихте го определили?
¦ В този занаят алчността и куражът са много важни аргументи. Те вървят заедно при всички, не само при Славов. Това, естествено, си има цена богат, но къс живот. Така бих характеризирал и Славов.
¦ Допускате ли, че взривът може да е поръчан от чужденци, с които Славов е работил?
¦ Това е абсурдно за мен. Убеден съм, че и поръчката е вътрешна, и изпълнителят е наш човек. Родните “артисти” се избиват.
¦ Откривате ли някаква връзка между атентата срещу Антон Милтенов-Клюна в края на миналата седмица и покушението на бул. “Джеймс Баучер” 87?
¦ Не. Клюна е дребна птица в сравнение със Стоил Славов. Клюна е едно джудже до него. От ранга на взривения бизнесмен са само големи играчи като почнете от Георги Илиев, минете през Младен Михалев, братята Маргини, Димата Руснака, Венци Стефанов... Иначе най-опасните хора бяха тези, които играеха на тъмно, като Доктора. Те не бяха познати на пазара и силово навлизаха в така наречените групировки. Тези, по-непознатите, както и известните имена също са мишени. Един по един ще бъдат изчистени, както вече съм казвал пред ”Марица”: всеки е поръчан от всеки.
¦ Кой предполагате, че ще заеме тяхното място?
¦ Имам някакви предположения, но няма да ви ги кажа. Защото имам адрес, на който мога да бъда намерен, имам семейство, което нееднократно е страдало заради моята работа. В този случай предпочитам да замълча.…"



Тема Re: "ТЕЛЕГРАФ" СЕ ОПИТВА ДА СЪБУДИ БЪЛГАРСКИЯ НАРОДнови [re: aнoнимeн]  
Авторaнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано02.01.06 17:34





"Христо Калчев: Божков, Маджо, Маргините ще развият параноя


- Г-н Калчев, какво става в държавата ни, вие може би знаете най-добре?
- Ами какво става... От 1993 г. държавата е във война - едни падат, други ги заместват. Чувам всякакви коментари, че гангстерската мафия има за цел да осуети влизането ни в ЕС, което е пълна глупост. Чак такъв сатанински план не може да се зароди в двупръстовите им мозъци, но всеки е поръчан на всеки - просто въпрос на ред. Както знаете, бях предсказал убийството на Георги Илиев още във втората част на моята поредица вулгарни романи. Той успя тогава да прескочи трапа и живя още 5-6 г. Но в крайна сметка си дочака реда. Няма неуязвими хора в света, дори Кенеди, Ануар Садат и други убиха...
Мутрите все повече огладняват, Илия Павлов го убиха и империята му се разпадна като вода в пясъка. Същото сега ще стане с ДЗИ - Росексим. Колко руски капитали има там, не се знае точно, но руски интереси абсолютно задължително има. Така че трябва да се разнищи една такава следа. Такова показно убийство ще развие силна параноя у други мастити бизнесмени като Васил Божков, Маджо - ако оживее, Маргините, братя Пехливанови и други, които, общо взето, са върхът на каймака в този свят. Войната продължава до естествения й край.
- Смятате, че това са техни колеги, по-гладни вълчета, които искат да заемат местата им?
- Естествено, нещата идват отдолу. 90% от старите бандити са на 2 метра под земята. Но отдолу напират истински млади вълци.
- Каква е връзката между убийството на банкера Кюлев и покушението над Маджо?
- Може да се търси единен поръчков център. Естествено, стрелците са различни. Но поръчката си е поръчка. Вижте, при такъв анализ и прогноза рискувам да объркам реда. Но поръчковите персони са поне десетина души, а дори и незапознат с обстановката човек по охраните може да прецени на кого му наближава редът. По един начин се пази нормален бизнесмен, по друг - Васил Божков.
Така се пазеше и Кюлев, но както видяхме, не свърши работа. На Рилопиринския Предел той беше направил един замък, който се охраняваше по-добре от Уиндзорския дворец, но убийците не го намериха там, а другаде.
- Смяната във властта и ръководството на МВР не е ли благоприятна среда за поръчковите убийства?
- Естествено, това е най-удобният момент. Шефовете на НСБОП си подадоха оставките, новите още не са влезли в час. Бойко Борисов слезе от коня и докато ръководството на МВР се занимава с кадровите въпроси, на гангстерите ръцете са им развързани. Това се вижда. Волята на новия министър Румен Петков е да скърши гръбнака на подземния свят. Той изглежда куражлия между другото, но ще му е нужно време. Ако той се опита да прекъсне чешмата на мутрите - те ще се избият. А единственият начин да се ликвидират е да им се отнеме мощта - абсолютна конфискация на ужасяващите капитали, придобити по бандитски път.
- А защо досега това не беше направено?
- Отговорите са два - или държавата има интерес, този и онзи депутат лобират за разни бандити, което е истина, или - това е вторият отговор: всички държави си имат мафия, само нашата мафия си има държава.
- Обратим ли е този процес?
- Само с наши средства - не. При намеса на Европол, Интерпол и ДЕА - американската служба за борба срещу наркотиците и пласирането им, вече може да стане. Тогава вътрешният подбор на самите кадри ще се подчинява на друга логика. А сега - днес си ченге, утре отиваш в бандата, защото ти друго не можеш да правиш, освен да носиш оръжие и да репресираш беззащитния персонаж. Така че всички, които имат достатъчно кураж и са достатъчно високо в ъндърграунда, с достатъчно смелост да се пресегнат към 500 млн. личен капитал и възможностите на ДЗИ и Росексимбанк, ще го направят. Аз вече ги изброих.
- Чувствате ли се лош пророк?
- Определено не се забавлявам да броя труповете, да регистрирам или още по-лошо - да предсказвам събитията. Това е, защото имам очи върху нещата в държавата. Това са следващите, които изброих по-горе, макар че мога да пообъркам малко реда. Нашите гангстери, като всички останали, имитират Коза ностра и колкото по-високо са в йерархията, толкова повече се откъсват от средата си и се приближават към куршума. Едно е да се заобиколиш с мутри, които са готови да разкъсат всекиго до теб, друго е да се омесиш с така наречения хайлайф, да ходиш на коктейли и дефилета - тогава са много по-близки до куршума.
- А защо се изкушават според вас?
- Първо, заради смешния снобизъм, второ - заради семействата си. Никой гангстер не иска да направи децата си като него. Той иска да ги извади на светло и да ги превърне във високоценени граждани. За тази цел са необходими нови условия. Това улеснява и скъсява пътя към тяхната смърт. Къде убиха Димата Руснака - на входа на кръчма на "Витоша". Къде убиха Клюна - на "Солунска", където потокът е огромен... Съвсем друго е онзи снайперист, който простреля Илия Павлов, Георги Илиев и др. Тогава вече се работи с 22-калибровите патрони, разкъсват вътрешностите и дори да не стреляш точно - смъртта е сигурна.
- А защо никой не посегна на политици, за които се знае, че са чадър над мафиотите?
- Защото не им е дошло времето. В момента, в който посегнат към големите пари, този момент вече ще настъпи. Тогава вече излизат под прожекторите и остават на течение. А течението не носи нищо друго освен куршум.

Новинар
2005-10-27
Интервю на Ваня Овчарова"



Тема Re: "ТЕЛЕГРАФ" СЕ ОПИТВА ДА СЪБУДИ БЪЛГАРСКИЯ НАРОДнови [re: бeднo бълrapчe]  
Автор kave77 (460/2.0i/110hp)
Публикувано12.01.06 01:40



Bahti prostotiata

Време е за атака!
Достатъчно удари изтърпяхме.
Време е да си върнем България.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.