Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:39 30.05.24 
Религия и мистика
   >> Конспиративни теории
*Кратък преглед

Тема Грубите грешки в конспирациите.нови  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано15.10.13 13:19



От доста време ми е интересно следното. На много места, форуми, книги, се дискутира как дадена конспирация е проведена. Откриват се невероятно груби и направо ултратъпи грешки. Напр. блъснал се самолет в Пентагона, а ... никакви останки. Ама никакви! Ако бях аз, щях да го гръмна с крилата ракета, ама ще съм се погрижил наблизо да са камионите с боклуци от самолетното гробище, та бързо да ги разхвърлям наоколо, докато още се стеле димът и хората замаяни търчат насам-натам кат' прасета в чужд бостан. После вече е лесно - въпрос на процедура и бюрократичен протокол, в който може всичко да се пише.



Или как точно пада висока сграда ударена от самолет? Или вдига ли се прах като ходим по Луната и.т.н. много примери. Явно тия конспирации са извършени от много калпави и мързеливи конспиратори.
Е, няма ли поне една конспирация направена като хората, убедително и без противоречия и тъпи грешки???

Експерите конспиратолози как ще се изкажат?

---
Червената книга:

Тема Re: Грубите грешки в конспирациите.нови [re: Phillip]  
Автор DarthVaderI (power)
Публикувано15.10.13 14:12



за какво да се хабят и напъват конспираторите след като имат медиите и образованието в ръцете си.
с образованието правят населението тъпо и вярващо на медиите, а с медиите правят всичко останало!

Силата е нищо без контрол!


Тема Да де, медиите. Ама пак казус! [re: DarthVaderI]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано15.10.13 14:50



Щом ги държат толкоз здраво в ръцете си, колко трудно беше там някой уж бързо пристигнал репортер да се разквичи в ефир: "Аууу и навсякъде пръснати думящи парчета от самолет!", да пуснат някоя и друга фалшименто снимка и после районът отцепен, останките бързо отнесени за експертиза и готово. Пак за случая с Пентагона говоря, за определеност.
Те това сега не ми се връзва!

---
Червената книга:



Тема Re: Да де, медиите. Ама пак казус!нови [re: Phillip]  
Автор DarthVaderl (power)
Публикувано15.10.13 19:25



защото няма смисъл, тогава са го пропуснали този момент, подценили са го, а после няма смисъл, затова направо се игнорира, сякаш не съществува такава ситуация и вече в никои медии не се говри за пентагона и за другата сграда, а се говори само за двете кули.
да си чул някоя телевизия в САЩ да е излъчила нещо за пентагона или другата сграда? А и на американците не им пука , дето се вика - всяко чудо за три дни. за тях сега е важно обамата да се разбере с републиканците и да спрат със сегашния цирк, докато политиците им планират следващия цирк в познатия стил "хляб и зрелища".

Силата е нищо без контрол!


Тема Добре де, пропуснали.нови [re: DarthVaderl]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано16.10.13 15:12



Ама не е само това, аз го дадох само като пример. Всичко останали грешки в конспирациите, коя от коя по-тъпи, са можели да бъдат бързо и лесно замазани от предполагаемо зависимите медии. А не са! Това не ми дава покой ...



---
Червената книга:

Тема Re: Добре де, пропуснали.нови [re: Phillip]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано16.10.13 18:51



Това не ми дава покой ... Прав си, така е, но такова е нареждането на извънземните. Ние земните не всичко можем да разберем .





Тема Re: Добре де, пропуснали.нови [re: Phillip]  
Автор Цар Избор ()
Публикувано16.10.13 23:25



Конспираторите изхождат от това, че сме кръгли идиоти, които лесно се поддават на манипулация. И имат право! В самия замисъл е заложено да ни третират като кръгли, инфантилни идиоти и ние респективно да се държим точно като такива. Обратната връзка е такава, толкова ли е трудно да се разбере?



Тема Ама че въпроснови [re: Phillip]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано17.10.13 11:35



В отговор на:
Автор: Phillip
Тема: Re: Грубите грешки в конспирациите.

Е, няма ли поне една конспирация направена като хората, убедително и без противоречия и тъпи грешки???


Има разбира се, и то доста доста неща са ставали, стават и ще стават с конспирации, които са абсолютно перфектни и никой не ги узнава освен конспираторите. Поради това световната конспирация успява за сега. Поради толкова успехи, конспираторите са станали изключително нагли и самоуверени и затова не им пука вече и правят каквото си искат.


Специално далаверата с Пентагона не е възможно да се изпипа абсолютно точно защото има твърде много хора на които трябва да се затворят очите, ще има твърде много свидетели които ще са опасни. За сега броят на свидетелите които си отварят устите е съвсем малък и те биват убити. Всичко на всичко са около 30 човека които са ги поумряли, самоубили, безследно изчезнали... Имената им са споменати само в специализираните сайтове и никой не го интересува за тези жертви. Тези пък които в началото говориха изведнъж решиха да замълчат и това им спаси живота. На колко хора пък са дадени пари, повишили са ги в професията, дали съм им чин и т.н. не се знае, може само да се гадае.

Но конспираторите знаят, че има граници. Не може да затвориш устите на стотици и хиляди хора. Затова ако се организира подобна фалшификация с останки от самолети, ще бъде по лошо за конспираторите... Пък и те имат в ръцете си медиите, държат в ръцете си политиците, какво им пука тогава. Всяка една лъжа може да стане истина...






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.