Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:05 19.06.24 
Религия и мистика
   >> Конспиративни теории
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ХААРПнови  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано11.06.13 22:55



Хаарп - High Frequency Active Auroral Research Program – Изследователска Програма за Високо Честотна Активна Аврора.

ХААРП представлява една огромна антена на една изключително мощна радиостанция, която изпраща радио сигнали съсредоточени в една малка част на йоносферата.

Подобни антени има няколко по света включително и в бившият СССР!?



Това спада към полу истинските, полу фалшиви теории.
Историята започва още от времето на Никола Тесла. Той правилно е забелязал че земята заедно със йоносферата може да се разглежда като един огромен самозареждащ се кондензатор който разполага с огромно количество енергия. Той е правил няколко опита и е имал няколко проекта в това направление.

В днешно време някой военни са решили че може би има нещо практически ценно в идеите на Тесла. Затова те са ги „разработили” в няколко направления. Тъй като военните са заинтересувани от тези неща, то всичко се пази малко или много в тайна. Това дава повод на фантазьорите да си въобразяват какви ли не неща. Ще изброя някой само, но за никое не може да се каже че има потвърждение.


1. Силните радиосигнали можели??? да загреят йоносферата, да променят движението на основните потоци от въздушни маси които циркулират около земята, и по този начин да влияят директно върху климата?? Има демонстрация във клипа по долу който съм дал.

2. Силните радиосигнали можело да се насочат към коя да е определена точка на земята, чрез многократно отразяване между йоносферата и земята да попаднат там където е предназначено. Тези радиосигнали били със такава честота, с която можело да се влияе върху психиката на хората?

3. Доктор Брукс Агню (има го в клипа по долу) е имал за задача през 80-те години на миналият век да търси полезни изкопаеми с помощта на сондиране с радиосигнали. Радио сигнали с ниска чистота и изключително висока мощност се изпращат надолу в земята и когато се отразят от там те биватизследвани и е възможно да се гадае какви полезни изкопаеми има в даден район. Брукс Агню твърди, че на два пъти му се е случвало да стане земетресение точно в момента в който той сканира с радио детектора. Според него е възможно чрез избиране на подходяща чистота на радиопредавателя ако се насочат радиовълните към место където има създадено напрежение на земната кора, да се ускори естественият процес и да се получи земетресение. Това е нещо подобно когато войници маршируват по мост, и чистотата на техните стъпки, ако съвпаднат с хармоничната чистота на трептене на моста, той може да бъде разрушен. Според тези теории, напълно е възможно ХААРП да изпраща радио сигнали с определена чистота в йонисферата, от където тези радио сигнали се отразяват с многократно по голяма сила и мощ, поради заряда който съдържа йоносферата. Когато този сигнал попадне на место където има напрежение в земната кора е възможно това да предизвика земетресение. Според някой земетресението в Япония например което предизвика цунами, било резултат от ХААРП???

4. Със самолети се разпръсквали наночастици от алуминий, които можели да играят двойна роля. Да отразяват сигналите, или да поглъщат енергията като нажежават атмосферата. Така дейността на ХААРП се усилвала многократно??

И т.н. и т.н. има какви ли не теории. Ето тук линка за който говорих, има демонстрации как с радио вълни се бута един камък и също как с радиовълни се загрява въздух с пара.


Това пък е един линк със руски филм в който се дава също доста информация



Аз специално не вярвам на подобни глупости но… има си хора за всичко



Тема Re: ХААРП [re: oтБpaxмaн]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано11.06.13 23:00



Хора любители, правят снимки на небето където виждат необикновена формация на облаци, нещо което не може да стане по естествен път в природата, нещо което прилича на създадено от човешка ръка, има доста подобни в интернет като това...





Тема Re: ХААРПнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор FilerO99 (оперативная)
Публикувано11.06.13 23:15



Системата ХААРП ми е известна още от 1998ма година от една книга на братята Ламер посветена на феномена НЛО.

Всъщност идеята на антените е загрявайки йоносферата на Земята да повредят електрониката на балистичните ракети изстреляни от противника. Поради тази причина например в СС-18 електронните системи са дублирани с механични.

Сигурно въобще чувал ли си или чел нещо за ХААРП2?Май не. Май вадиш неща от интернет от който хабер си нямаш елементарно понятие...Така и баба знае...

Редактирано от FilerO99 на 11.06.13 23:16.



Тема Re: ХААРПнови [re: FilerO99]  
Автор Lord_Darth_Vader (power)
Публикувано11.06.13 23:27



повреждат се силициевите полупроводници и интегрални схеми, но на електро-вакуумните лампи не се отразява особено.

Силата е нищо без контрол!


Тема Re: ХААРПнови [re: FilerO99]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано11.06.13 23:28



През 1998 година дори си нямх понятие за конспирации изобщо. За първи път започнах да се интерисувам от конспирации едва през 2003-4. За ХААРП знам от два дена само

Просто не ми се вярва на тези глпости. Но явно е че военните имат интерес да работят в тази област и също така е явно че много неща не се дават на широката публика. Така че има и доста фантазии... но има и някаква истина. Ако знаеш нещо, давай, на мен ми е интересно...



Тема Re: ХААРПнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор FilerO99 (оперативная)
Публикувано11.06.13 23:42



Трябва да прочета отново книгата на братята Хелмут и Марион Ламер "НЛО-Тайните операции" където вътре има написани много сериозни неща както относно ХААРП така и относно неща като мозъчни имплантанти, оперативни групи за отвличания от НЛО, хай-тек оръжейни системи, черни немаркирани хеликоптери и др. Няма да преразказвам нищо, а направо ще вадя цитатите от там директно копи-пейст.

Точно тук е мястото да отбележа, че накрая на книгата която е издадена през 1998ма година и ми попадна през месец май същата година само няколко седмици след най-фрапиращото ми наблюдение на НЛО над София на 15ти април има списък с доста сайтове който са в пряка връзка с повечето теми засегнати в тази книга. Именно тези сайтове от тази книга ми послужиха като стартова основа за изследване на феномена НЛО в интернет през февруари 2001ва година.

Тъй като още от 1987ма година водя редовно протоколирани наблюдения на небето с оптични прибори, а от края на 1998ма до края на 2011та година целта на тези наблюдения беше именно засичането на НЛО което се случи многократно, то в една от протоколните ми тетрадки от пролетта на 2001ва година създадох специален файл - файл99 в който събирах точно такива сайтове свързани както с уфологията така и с напредничави главно оръжейни системи. Точно тогава и от там се започнаха контактите ми по ел-поща с уфолозите Михайл Герщейн от RUFORC и Малкълм Робинсън от BUFORA, също писах си с бившият агент на ЦРУ Дерел Симс.



Тема Re: ХААРПнови [re: Lord_Darth_Vader]  
Автор FilerO99 (оперативная)
Публикувано11.06.13 23:53



В книгата се споменаваше за някакви ватове на квадратен сантиметър...

Според мен лично тази система ХААРП не работи и е само теоретична разработка. Съществува система ХААРП-2 за която все още нищо не знам. Всъщност ако сте забелязали НАТО излезе от някои от договореностите си с Русия относно стратетическите оръжия по простата причина, че САЩ разработиха в последно време ракети-прихващи на МБР с морско базиране. Става въпрос за цяла мрежа от кораби въоръжени с такива ракети-прихващи пръснати адекватно на руските изходни ракетни позиции така че да могат да неутрализират посредством физическо унищожаване на руските МБР. Даже още в начална фаза на полета.

До тази информация се докопах съвсем случайно - просто един мой приятел дойде на работата ми през нощта и ми показа един руски линк в yourtube където всичко беше обяснено най-подробно със снимки, със схеми и с теория. Според руските военни специалисти в областта на стратегическите въоръжения и тази американска система няма да е ефективна срещу РВСН(Ракетни Войски със Стратегическо Назначение) и щатските военни страдали от илюзията, че тя ще работи ефективно.



Тема Re: ХААРПнови [re: FilerO99]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано13.06.13 21:47



В отговор на:
Автор: FilerO99
Тема: Re: ХААРП


Трябва да прочета отново книгата на братята Хелмут и Марион Ламер "НЛО-Тайните операции"


Трябва да си помисля много сериозно дали да те вземам на сериозно



С НЛО се занимават две групи от хора. Едните са многочислени, те вярват в НЛО и тях с лекота мога да ги сложа в една група техни колеги от веселата болница.

Другата група от хора които се занимават с НЛО са малобройни. Те не вярват в никакви НЛО но се ПРАВЯТ ЧЕ ВЯРВАТ и разпространяват какви ли не истории. Някой го правят за пари, други го правят за пари и политика... с тях трябва да се внимава, опасна работа са



Тема Re: ХААРПнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор FilerO99 (оперативная)
Публикувано13.06.13 23:23



В нито една от тези групи хора не попадам. За две от наблюденията на НЛО които съм провел си имам и свидетели.



Тема Re: ХААРПнови [re: FilerO99]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано14.06.13 17:04



В отговор на:
Автор: FilerO99
Тема: Re: ХААРП

В нито една от тези групи хора не попадам. За две от наблюденията на НЛО които съм провел си имам и свидетели.


Пиши с подробности, толкова колкото е нужно за да ти бъде обърнато внимание да речем в една научна институция. Иначе всичко което пишеш е довод подобен на лафа: "Една Жена Каза..."






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.