Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:06 24.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема SCSI Komunikaciq  
Автор Ivo ()
Публикувано05.01.00 15:29



Problema e sledniqt - trqbva da se napravi komunikaciq po SCSI protokol mejdu dva komputyra. Vseki ot dvata komputyra ima SCSI Host Adapter i dvata adaptera sa svyrzani s vytreshen SCSI cabel (ochevidno krainiqt rezultat ne bi trqbvalo da e s vytreshen kabel, no tova nadqvam se nqma otnoshenie kym problema). Adapterite pretendirat da sa s auto termination ( makar che tova s terminiraneto ne mi e mnogo qsno ). Problema e che adapterite ne se vijdat edin drug. Vyprosyt mi e dali podobna komunikaciq mejdu dva SCSI adapter-a e izobshto vyzmojna, ako da - kak se pravi. Vsqka druga pomosht i link-ove otnosno SCSI e dobre doshla. Best Regards Ivo

Тема SCSI Komunikaciqнови [re: Ivo]  
Автор Ivaylo ()
Публикувано05.01.00 18:40



Bratko!! Pomosli malko!! ako mojeche dnes vsichki komputri chtiaha da sa svarzani sas SCSI po mejdu im!! edintstvenia nachin po SCSI et da gi svarjech sas optichen kabel ot scsi kartak oiato ima izhod za optichen kabel!! kaji mi kakvo ti triabva barza vrazka po mejdu im ili kakvo??

Тема SCSI Komunikaciqнови [re: Ivaylo]  
Автор Ivo ()
Публикувано06.01.00 10:55



Vyprosa ne e dali da e SCSI ili da ne e - trqbva da e SCSI zashtoto takova e zadanieto. A ochevidno ideqta e da e byrzo i qvno razstoqnieto ne e golqmo shtom ne e problem. Osven tova ne moje vsichki komputri da sa svyrzani po SCSI zashtoto ima ogranichenie na dyljinata na kabela i na broq ustroistva svyrzani kym edna shina ( 16 ). Kakto i da e - reshih si problema - takova neshto e vyzmojno i se pravi. Iziskvaneto e adaptera da poddyrja taka narecheniq 'Target Mode' - t.e. da moje da byde adresiran po SCSI shinata. Takyv adapter e AHA-2940UW. Daje ima i edna firma koqto ima software za komunikaciq mejdu komputri po SCSI s tozi adapter. Best Regards Ivo


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.