Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:28 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема HP DJ 610C или CANON BJC2000  
Автор tt ()
Публикувано31.10.99 01:52



Събирам мнения и за двата и по спениално за Canon-a, понеже не съм чул нищо за него (какво не му е наред).

Тема HP DJ 610C или CANON BJC2000нови [re: tt]  
Автор tt ()
Публикувано31.10.99 02:27



Май първото мнение си го изградих сам, току що видях че в белите държави Canon-a струва (2010) 45$ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Тема HP DJ 610C или CANON BJC2000нови [re: tt]  
Автор tt ()
Публикувано31.10.99 02:27



Май първото мнение си го изградих сам, току що видях че в белите държави Canon-a струва (2010) 45$ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Тема HP DJ 610C или CANON BJC2000нови [re: tt]  
Автор Georgi ()
Публикувано31.10.99 12:02



Az imam CANON 2000 i vadi snimkite otlichno dori na obiknovena hartia, malko baven, teksta my ne e s kachestvoto na HP.

Тема HP DJ 610C или CANON BJC2000нови [re: Georgi]  
Автор Christo ()
Публикувано31.10.99 14:28



Препоръчвам ти HP-то. Като качество не знам, но цената на копието е по-ниска. Преди време и пред мен стоеше този проблем, но нещо малко по-скъпо и много по-сериозно. Вземах си Lexmark 3200CJ и съм много доволен по отношение на бързина и качество. И върху обикновена хартия се получава отлично, а сложиш ли фото главата при 1200 DPI и върху хартия Fullmark(0.10$ лист) става като много качествена фотография. И все пак ако държиш на тези марки ти препоръчвам HP 710.

Тема HP DJ 610C или CANON BJC2000нови [re: tt]  
Автор Чавдар ()
Публикувано31.10.99 19:14



Нямам впечатления точно от този модел на Канон, но преди съм правил сравнения за цените на консуматива и този за HP е по на сметка. Иначе от няколко години работя с различни модели на НР - 540, 600, 690С и впечатленията ми са добри.

Тема HP DJ 610C или CANON BJC2000нови [re: Чавдар]  
Автор RevEng ()
Публикувано02.11.99 00:46



Ха ти на тези дръфца принтери ли им викаш ? 1. 610 е най-лошият принтер който HP са правили до сега като имам в предвид механиката и подръжката му. 2. 610 работи с касети по 20 мл. мастило !!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3. мастилото на 610 разрушава консумативите ако принтера не се ползва често. За Canon-a какво да говоря ...... За да не ме упркнете че непрепоръчвам нещо ще кажа че добър избор е Epson Stylus Color 440 .Консумативите са по 31 лв. 1440x720 dpi на plain paper.За фотокачесто му мога да добявя че е със пъти по-добро от предходните щайги!

Тема CANON BJC2000нови [re: RevEng]  
Автор Hyena ()
Публикувано03.11.99 00:20



Хубава дискусия. Ето и моето мнение: Преди година и половина ми се наложи да работя с HP690C и не бях много доволен от него. По същото време ми попадна една стара портативна машинка - Canon BJ10e. Едно добро портативно принтерче, за съжеление можеше да печата само с черна глава. Главата е серия BC-01, 64 дюзи 31 мл.литра. Отлично печаташе, ала изгоря (като един от електролитните кондензатори от старост протече и повреди процесорите). Наложи се да си купя. В една приятелска фирма ми предложиха Canon BJC-250, като знаех как е HP реших да заложа на Canon. Canon BJC-250: Работи с няколко вида глави BC-01; BC-02 черни, имащи 64 дюзи и възможност за 720X360 разделителна способност. Водят черния печат като LASER QUALITY и наистина е така. Отличен и бърз печат 4-5 страници в минута. Консумаива му е евтин - 17 лева за 20 милилитра мастило (черна глава). Мастилото е на FullMark и ми стигна за 1100 листа !!!!! (Текст и то доста.- документации на чипове и др.) Цветната глава съдържа три цвята Червен, Жълт и Син. Всички останали цветове, включително и черното се образуват от тези три цвята. Цветовото смесване бе отлично. Отлични снимки на повечето предлагани хартии ( вкл. и фото хартии). Евтин консуматив - 27 лева за 3x10 ml спринцовки за трите цвята. Лесно се зареждат и имат капацитет близо 3 зарреждания или 30-40 пълноцветни А4 копия на картинки и снимки. Недостатък - черния цвят със цветната глава зеленее!!!! Ако ти трябва принтер, който да печата бързо черно-бял печат - несъмнено тове е BJC-250 След близо година употреба му избих парите многократно. Ала ми трябваше нещо по сериозно и го смених с Canon-2000. Има много предимства: 4 цвята - син, червен, жълт, черен. Дюзите са на отделен стенд и може да се сменят само мастилените резеорвори. Един резеорвоар (черен) струва 10 лева (9 ml) Едно зареждане (ако си купите рефил) е 21 лева и се зарежда цели девет пъте!!! Цветния синтез е отличен и по добър от BJC-250. Отлично печата на всички хартии включително и на обикновенна евтина хартия. Максимална разделителна способност 720Х360 при цветен и черен печат. Средно бърз. По бавен е от BJC-250 i HP. Несъмнено - значително по (и най) евтин консуматив (ако вие си зареждате главата), отличен печат на всякаква хартия. Тих и винаги на Stand By. Недостатък - не може да печата под дос! Bjc-250 може да печата под дос. Недостатък с цветна глава не може да се печата идеално черно. * важно е да се споме, че цветния печат е с фото качество. За разлика от HP при който жълтото и оранжевото са с големи червени точки е са много лоши. Трудно се синтезира при HP цвят на човешка кожа и сълтооранжев фон. При канон проблеми с цвета няма! Мнението ми е следното: За студенти и бърза работа под дос и с черен печат - Canon-BJC250. За по професионална работа , цветен печат и А4 картинки - Canon BJC 2000!!!!! За професионални цели - Еpson Stylus regards, Hyena

Тема CANON BJC2000нови [re: Hyena]  
Автор RP ()
Публикувано03.11.99 22:15



Zavisi kakvo shte pravish, no po princip poslushai RevEng - Epson Stylus Color e nai-dobria izbor v tozi klas. Az lichno go izpolzvam za otpechatvane na snimki ot cifrov fotoaparat - izlizat perfektno, tekstut e s iasni i otchetlivi conturi... sus sigurnost smiatam, che e po-dobur ot HP 690C kato kachestvo (ako mozesh da pozertvash malko ot burzinata i cenata), no za CANON niamam preki vpechatlenia

Тема CANON BJC2000нови [re: RP]  
Автор tt ()
Публикувано03.11.99 23:37



Специално за EPSON съм чувал че се запушват много дюзите. Какво му е хубавото тогава, та той ще ми излезе златен. Иначе от както се появи 400 се чуваха само хубави работи за него.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.