Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:25 13.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Странен проблем  
Автор Ники ()
Публикувано30.10.99 23:33



Абе, хора, имам следния проблем: От време на време някой от надписите (като имена на прозорци, менюта, съдържание на клетки в Excel и радио бутони например) се размазват. Проблема не се решава с рестартиране на Windows, а трябва да се рестартира целия компютър. Проблема не в Windows, щото ми се случи и в Linux. Ставаше и със стария ми монитор (14" куча марка) и зачести с новият ми 17" Compaq. Със стария работех в режим 800х600, а с новия в 1024х768 и в двата случая в "High color" - 16 bit. картата ми е S3 Virge DX/GX с 4 MB RAM. Някой знае ли на какво се дължи това и може ли да се избегне?

Тема Странен проблемнови [re: Ники]  
Автор Компетентен ()
Публикувано30.10.99 23:47



Най вероятно е от графичната карта-пробвай 640/480 със 256 цвята и кажи как е

Тема Странен проблемнови [re: Ники]  
Автор Zdravko ()
Публикувано31.10.99 00:36



Izhvarli Vardja, Kak moje s takav bokluk da polzvash 17'' monitor

Тема Странен проблемнови [re: Ники]  
Автор Kid ()
Публикувано31.10.99 14:11



weroiatno problemyt ti e wyw VGA-to. maj e doshlo wreme za prinuditelen upgrade...

Тема Странен проблемнови [re: Kid]  
Автор Ники ()
Публикувано01.11.99 06:19



Абе, че Virga е боклук знам. Само че за да upgrade ще трябва да сменя и дъното, кутията, процесора, то става не ми е за говорене. Пари нема. А ако някой даде акъл за хубава PCI карта ше съм му благодарен. А междувременно случайно намерих решение. Като пусна DOS прозорец в цял екран и го спръ буквите ми се опрявят.

Тема Странен проблемнови [re: Ники]  
Автор Stefan ()
Публикувано01.11.99 08:40



Пробвай с опцийте на BIOS-а ти.Виждал съм в AWARD BIOS опция за намаляване на честотата на PCI шината и след лека корекция подобен проблем изчезна.Е не беше на моя компютър така ,че не знам дали не се намали малко бързодействието но за сметка на това минаваш без да се ръсиш за нова карта.

Тема Странен проблемнови [re: Zdravko]  
Автор VADER ()
Публикувано01.11.99 09:15



abee, kvo ne vi haresva na Virge-to be???????????????????

Тема Странен проблемнови [re: Stefan]  
Автор Sharon ()
Публикувано03.11.99 11:26



Ти да не си напражил overclocking на процесора? Що не пробваш да смениш картата в друг слот?

Тема Странен проблемнови [re: Sharon]  
Автор Ники ()
Публикувано04.11.99 00:44



Не съм правил оверлокинг, а и само в този слот влиза - в другите пречи я процесор я друго :-)

Тема Странен проблемнови [re: Ники]  
Автор Тони ()
Публикувано07.11.99 09:31



Аааа много познат проблем и за замазването и за преченето, моята навсякъде пречи ама съм сложил няколко антистатик тампона да я разделят от процесора. Проблема е само в картата, сега съм с вудо ръш и замазва на някои програми горната част на екрана, а по останалата први мизерии. Преди бях с трайдент 9750 и нямаше никакъв проблем, може и да не беше кой знае какво ама поне не даваше дефекти, сега се чудя кво да я правя, пък продадох трайдана.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.