Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:30 27.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема diska mi otivaaaaa...!!!!  
Автор marin ()
Публикувано22.07.99 14:30



izbiram vsicko na c: i natiskam properties.sledva pokazanie 1,45GB.harda mi e 2GB, a kata natisna my computer/c: mi kazva capacitet2gb, svobodni 100, posle 90,80.. w momenta pokazva 29mb svobodni, a ne sam kachval nishto novo.scandiska kazva vsicko e tuti fruti, no problemo, scaniram s norton5.0 - niama virus.i nai loshoto e che postoianno namaliava.ako niakoi znae kakvo stava, molia pomognete mi!

Тема Отг: diska mi otivaaaaa...!!!!нови [re: marin]  
Автор unknowN ()
Публикувано22.07.99 17:42



ami ako si s malko RAM, a puskash programi iziskwasti mnogo win-a swap-wa i taka w procesa na rabota swobodnoto prostranstwo namalqwa.

Тема Дупл: Отг: diska mi otivaaaaa...!!!!нови [re: marin]  
Автор marin ()
Публикувано22.07.99 18:04



imam 32 MB RAM, a namaliawa e mnogo meko kazano-po 10MB na den sredno.Edwa li e ot swap faila, kak ti se struva nad 500MB swap fail!?!?!

Тема Отг: Дупл: Отг: diska mi otivaaaaa...!!!!нови [re: marin]  
Автор Niki_K ()
Публикувано22.07.99 18:14



Preinstalirai Win i proweri i s drugi antivirusni programi diska. Kolko kazvash e swp-faila?

Тема Отг: diska mi otivaaaaa...!!!!нови [re: marin]  
Автор GoodMan ()
Публикувано22.07.99 19:09



Да не си скрил системните и скритите файлове??

Тема нищо страшнонови [re: marin]  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано22.07.99 22:50



Работата е там, че всяка операционна система разделя дисковете на особени логически единици - клъстери. Клъстерите са образувания, обединяващи някакво множество физически сектори така, както файлът обединява множество клъстери. Когато операционната система разпредели даден файл в/у клъстерите, последният зает остава резервиран за файла, дори когато е използвана нищожна част от него. От това следва, че при голям размер на клъстера (повече заемани физически сектори) и голямо количество файлове, големината на които не е кратна на един клъстер, има голяма, понякога огромна загуба на дисково пространство. До преди време Microsoft имаше една единствена файлова система по линията DOS/Win3.1/win95, при която минималният размер на клъстера бе смразяващите кръвта 32KB. Загубите в този случай достигат 30-40, а понякога и до 50 процента. От известно време (win95 OSR2 нататък) "Macrohard" въведе междинното решение, наречено FAT32, при което клъстерът може да бъде 2KB, и съответно загубите не по-високи от 10%. Възможно е конвертиране на старата файлова система в нова със запазване на текущите данни, но е желателно процедурата да се извърши от специалист. Срещу известно заплащане съм готов да направя услугата. Гарантирано поразителен ефект :)

Тема Spokoino be chovek !нови [re: marin]  
Автор traceless ()
Публикувано22.07.99 23:44



Kak raboti hard diska? parvo hard diska e razdelen na malki sektori (1 sector = 512 bytes), posle spored zavisi kolko goliam e hard diska e pre-organiziran na malko po-golemi grupi ot sektori (cluster). Edin 'cluster' moze da e 1,2,4,16,... sectors. Kolkoto poveche 'sectors' v edit 'cluster' tolkova po losho. (Po otnoshenie na prostranstvo samo, ne kolko barzo prochita edin file). NA PRIMER: Imash 1MB hard disk, koito e formatiran taka, che 1 'cluster' = 16 'sectors',t.e. 1 'cluster' = 8KB(8192bytes). Tova znachi, che nai-malkata kletka v hard diska e 8KB. Dali shte zapishesh file s 1 'character' v nego ili file s 8192 'characters' niama znachenie i dvata fila shte izpolzuvat 1 'cluster'. Ako vtoria file e 8193 'characters' togava veche fila shte okupira 2 'clusters', vapreki, che vtoria 'cluster' shte e pochti prazen(samo edit 'character' v nego). Tuka stava iasno, che kolkoto poveche malki fila (spored zavisi kak e formatiran hard diska) imash tolkova poveche prostranstvo gubish. V tvoia sluchai tova stava pri vkluchvane v interneta, shtoto vseki 'browser' si ima cache (okolo 5MB), tova sa files (obiknoveno malki) ot 'web sites' koito avtomatichno se zarezdat v hard diska. No 5MB file size moze da varira (v disk prostranstvo, i pri nashia primer otgore, kadeto 1'cluster' = 8KB) ot 5MB (640 full size files, nai-dobria sluchai) do 42.9GB(nad 5 miliona fila s 1 'character' vav vseki file,nai-loshia sluchai). Ako iskash me oprovergai! Pri 'Windows98' imash '32 bit file system' i 1 'cluster' = 2KB,4KB(na hard diska). Na 'floppy disk' 1 'cluster' = 1 'sector' = 512 bytes (vizdash li, na flopito niama mnogo mesto, taka che go pestiat) Kakto i da e, tova e istinata. Spri da polzuvash internet, viz kak varvi(! bez da polzuvash hard diska, nali, da zapisvash tova onova), i posle mi kazi. Az sam 'traceless' ama pod secret (divalkanov@freenet.co.uk).

Тема Отг: diska mi otivaaaaa...!!!!нови [re: marin]  
Автор Jiro ()
Публикувано23.07.99 00:19



Ami, t'va e Windows, brato, tam nisto ne e sigurno a kakto se znae t'va povishava bditelnostta. Samniava me che tezi zagubi sa samo ot golemi clusteri. Nai dobre idi si iztrii swap faila i go sledi kak narastva. Ako ne e ot tam vzemi si napravi kopia na vsichki programi i preinstalirai Windowsa. Kato si namesti charkovete ste se opravi(za izvestno vreme). Pak ako iskash izchakai dokato se svarshi svobodnoto miasto i gledai togava kakavo ste stane. Mozhe da razberesh nesto po tozi nachin. Kasmet! P.S. i pak proveri za virus - mozhe i s druga programa...

Тема Da ne se izlyzhesh da plashtash za taz glupostнови [re: marin]  
Автор nickich ()
Публикувано23.07.99 02:23



Ako e ot goleminata na clusterite nameri si edna mnogo gotina programka - PARTITION MAGIC na Power Quest. Ima ya na edin star disk THE BEST 97 / volume2. Twa e edna Win95 kolekciya i nyama kak da ne si ya vizhdal po pl.Slawejkow(ako si ot Sofia). Tam versiyata e 3.02 i sys crack. Ako pyk ne ya namerish kazhi i shte ti ya pusna nyakade da ya izteglish. I naistina mozhe da obyrnesh FATa na FAT32 bez da zagubish informaciyata, no wse pak vnimawaj i cheti preduprejdeniyata Are Chao. Ako ima problem drasni nyakoj red.

Тема Отг: diska mi otivaaaaa...!!!!нови [re: marin]  
Автор Egati ()
Публикувано23.07.99 20:48



Ako ti trqbva antivirosna probvai McAfee mnogo e dobra (osobenno kato si svalish posledniq dat-fail) mojesh da q izteglish napravo ot saita na firmata www.nai.com na nego otivash na update na programite tam mu pishesh user:licensed password:321 i si gotov, a i oshte neshto az vednyj si pusnah edna ideina program koqto praveshe bezbroi prazni direktorii (koito dosta byrzo zapylvaha diska de) moje tova da ti e problema koi znae :))


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.