Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:05 05.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Атлон Тъндърбърд, как да го охладя ?  
АвторТони (Нерегистриран)
Публикувано20.09.00 05:20



Някой има ли опит с такъв процесор, единия ми радиатор изобщо не контактуваше, и процесора забива на втората минута, другия върши работа, ама ако наоколо е хладно. В службата където е около 20 градуса, бачкаше даже инсталнах и Вин, ама в къщи е по топло, пък и компа е в шкаф, и Вин или забива при инсталацията, или при конфигурацията. Та кажете какъв радиатор да му сложа на туй чудо, щот сега изобщо не мога да го ползвам.



Тема Отг: Атлон Тъндърбърд, как да го охладя ?нови [re: Тони]  
АвторFonManiac (Нерегистриран)
Публикувано20.09.00 14:19



Tezi procesori sa goreshti, da. As sum s Duron 700 i imam podoben problem s radiatora. Znachi, na saita na AMD no ne pomnja tochno kade veche, moge da se iztegli "AMD Thermal, Mechanical, and Chassis Cooling Design Guide" kato .pdf fail, kadeto horata sa napisali s detaili kakuv trjabva da e radiatora za Socket A. V momenta chakam da mi dostavjat takuv (nadjavam se pone da e takuv :( ). Poiskai i ti ot tvojata firma.



Тема Отг: Атлон Тъндърбърд, как да го охладя ?нови [re: FonManiac]  
АвторТони (Нерегистриран)
Публикувано20.09.00 18:25



Абе хубаво го огледай преди да ти го турят, то аз работя в такава фирма, обачр не може да се намери нищо подходящо за тъндърбърд, при теб е малко по лесно, но ако ще го оварклокваш не знам как ще стане. Лично аз в момента съм с един поорязан от пентиум 133, само че марков и хората сложили голямо гюме, рязнах го малко, турих му два вентилатора и сега горе долу бива, вече от около половин час инсталва вин 2000 и не е забил, то и преди загряваше до 55-60, което май е нормално та е забивал заради 98, ама така май не минава 50, айде да не казвам голяма дума че не се знае, тъкмо е на 92%. Колкото до пдф. на АМД го изтеглих отдавна и още търся радиатор, ама нищо не намирам, накрая ще взема сам да си направя, може и да изгубя един ден на фрезата, ама ще стане, само и фреза да си намеря. Има една фирма която доставя радиатори на глобалуин, ама имат само модел за селерон, а с подобем пробвах и не става, въпреки че пише че става за атлон.



Тема Отг: Атлон Тъндърбърд, как да го охладя ?нови [re: Тони]  
АвторFonManiac (Нерегистриран)
Публикувано21.09.00 00:50



Ponege as shte si montiram radiatora, opastnost njama :). Overclock-a e siguren, stiga da ima temperaturna vazmognost. Shtom imash .pdf faila znachi znaesh kakvo trjabva da e, kazaha mi che sa mi namerili za 8$, utre vecher se nadjavam da go imam i shte pisha. Abe istinata e v peltie element, dori imam podraka edin... ama ne e moi :).



Тема пелтие-та?нови [re: FonManiac]  
АвторКромид (Нерегистриран)
Публикувано21.09.00 10:46



да знаеш къде мога да намеря? има ли фирма, която да продава



Тема Отг: пелтие-та?нови [re: Кромид]  
АвторТони (Нерегистриран)
Публикувано21.09.00 22:33



Ами има, ама не помня адреса, нейде надолу има статия "оверклок на атлн и ...." та там го има адреса на сайта им hardware.... нещо беше ама ще го видиш. Ама аз не бих рискувал, като се зачето по подробно открих че имат критична граница над която много бързо достигаттемпература на топене, а тоа означава сбогом дъно и процесор, лично аз съм по склонен на водно, хелиево или някакво друго. Не забравяй да му сложиш и термо регулатор, най добре го настрой на 18-20, да не ти прави конденз, пък и ако ще охлаждаш нещо като т-бърд, не знам от де ще вземеш още мощност и за пелтието, тва животно харчи почти двойно повече от процесора.



Тема Отг: пелтие-та?нови [re: Тони]  
АвторКромид (Нерегистриран)
Публикувано25.09.00 13:25



пелтието харчи двойно повече от тъндъра!!! ми, никакво пелтие тогава, то с нормално 250W захранване не можеш да го захраниш тоя звяр, особено ако имаш някоя по-така agp pro карта. руснаците правят некви чудеса на техниката, включително за охлаждането, ако те интересува, виж http://forum.hardware.ru, чат пат има интересни неща. може и да помогне.



Тема Отг: пелтие-та?нови [re: Кромид]  
АвторJohn (Нерегистриран)
Публикувано26.09.00 15:16



teq havi si imat sobstveno zahranvane
i po-ve4eto sa napravi si sam i zamrazi si sam procesora pri -40 C ako neshto se izdyni ,moje i polei si dynoto s voda.
samo za entusiasti



Тема Отг: пелтие-та?нови [re: John]  
АвторТони (Нерегистриран)
Публикувано27.09.00 00:48



Ta аз за това смятах да охлаждам влизащия въздух, да няма нищо общо с дъното, ама се справих и без такова чудо.



Тема RADIATOR.нови [re: Тони]  
АвторGrigor (Нерегистриран)
Публикувано27.09.00 07:44



man,
Az sam s DURON 600 - ne topli ama vse pak e sas sashtia desing... obadi se v TRADEL i gi pitai dali imat FAN za DURON - moia si liaga kato rakavichka - a ne e neshto markovo - okolo 5-10$ da e.... ne pomnia.
Ima i 2-ri variant ...
www.hardwarebg.dir.bg - pishi na Mollov - vijdal sam negovite GLOBAL WIN-i i mnogo mi haresaha- Ohlagiha Celeron 566@850 na 1.8V bez problemi. cenata beshe okolo 14$ mai...
Uspeh :))




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.