Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:19 25.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема WD My Cloud (3, 4 TB)нови  
Автор ivz (Aurifaber)
Публикувано19.08.14 12:41



Би ли споделил някой мнение за тези дискове (напр.

, не че смятам да купувам точно от там.

Life is a zero sum game.

Тема Re: WD My Cloud (3, 4 TB)нови [re: ivz]  
Автор tuff slim (ветеран)
Публикувано19.08.14 18:33



имам впечатление от 2.5" 2ТБ - усб3 конектора е част от диска, ако се скапе диска не може да се смени с друг, трябва да се купува нова кутия. Не бих се учудил ако и тук е така

още нещо, това те връзва директно с облака. виж тази статия - кой притежава данните ти:






.

Редактирано от tuff slim на 19.08.14 22:29.



Тема Re: WD My Cloud (3, 4 TB)нови [re: ivz]  
Автор Black Adder (heavy drinker)
Публикувано20.08.14 00:26



Имам такъв от 2 години - 4ТБ пуснати в Раид 1 масив.
Поддържа гигабитова мрежа, та повечето файлове, изключая обработката на по-голям графичен го правя директно там.
има WEB интерфейс, отдалечен достъп /ако го разрешиш/ през iOS, Android и WD2GO /сайта на производителя, чрез име и парола от всякъде, без да отваряш портове на рутера/. За мобилните устройства приложенията са разделени - файлове и снимки, като автоматично може да синхронизира телефона с устройството.
Има програма за автоматичен бекъп на N-1 брой версии на файловете, МАК-овете тутакси го разпознават като TimeMashine. През WEB интерфейс се създават и задават потребители, права на достъп по папки и т.нт.
Играе ролята и на медиа център, щото шерва по DLNA./PS3-то как го надуши и тутакси го показа ;) /
Има си модул за самодиагностика, та ако стана беля хем ти праща е-майл, хем можеш да смениш диска, ако е рекъл да хвърля фира.
700 и кусур гроша броих на времето, но не съжалявам.
Да, дисковете са Green серията, но това не ме бърка.
Aко нещо друго те интересува - питай.



Тема Re: WD My Cloud (3, 4 TB)нови [re: Black Adder]  
Автор ivz (Aurifaber)
Публикувано20.08.14 09:37



Четох и в Амазон. Любопитно - там ср. оценка не е блестяща (под 4), но повечето негативни отзиви са във връзка с интерфейса, а не така да се каже хардуера. Май ще го пробвам... не е кой знае какво, в момента в Амазин са по $200.
Благодаря за отзивите.

Life is a zero sum game.


Тема Re: WD My Cloud (3, 4 TB) [re: ivz]  
Автор Black Adder (heavy drinker)
Публикувано20.08.14 19:33



Да, ВЕБ интерфейса понякога е влудяващо бавен, но има скрита опция да се активира SSH достъп, а там си е приличен Дебиан :)
Пък и те настройките за папки и права се правят 1 път при купуването, не всеки ден



Тема Re: WD My Cloud (3, 4 TB)нови [re: ivz]  
Автор gkkk (непознат )
Публикувано31.12.14 02:58



Имам горния НАС по лан 3тб,трябва вътре да му се сложи вентилаторче, иначе ми пращаще мейли че му е топло.Вързан е с гигабитов рутер и суич.Имам го от 4 години.Форматиран е по някаква тяхна си система и не чете като се извади диска от компютъра,иначе електрониката е на 4 винта, единия е скрит под една гума и ако не се внимава може да се счупи платката като се сваля от диска.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.