Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:04 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Програма за тестване на хард диск и маркиране..  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано24.11.13 15:15



... на лоши сектори.
====----------------====

Изглежда имам някакъв проблем (лоши сектори) на диска ми - 3 ТБ WD Essentials USB 3.0. Форматиран е на exFAT, ползвам го под Windows 7 64-bit Ultimate SP1. Пуснах един HD Tune Pro Error Scan, и засече лоши сектори към края.
След което реших да пусна chkdsk от команден ред.
Обаче chkdsk-ът даде, че има лоши сектори в еди-кой си файл - една програма за диктуване на реч - това добре, ама после почна да сканира празните сектори (има някъде едва 80-100 ГБ свободни) и забива на 9 милиона и нещо сектора.
Пробвах да пусна сканиране на диска от самия Windows (не от комаднен ред), ама пак забива на 9073806 free clusters processed - стои на тоз сектор с часове! Някаква идея защо така забива? Дискът много ли е зле? Има ли начин да изолирам лошите сектори, ако има такива в празното място?
Първият път, като опитах да спра Command Prompt-а със сканиращия в него chkdsk, Windows-ът даде син екран! После като пуснах chkdsk пак без опцията за проверка за лоши сектори, само за информация, ми даде, че има 8 КБ лоши сектори, което е много малко и е ОК - ако не се размножат.

БЕЛЕЖКА: Трябва ми най-обикновено сканиране за лоши сектори, не ми трябва програма, която да се опитва да ги поправя. Данните на диска обаче си ми трябват.




Тема Re: Програма за тестване на хард диск и маркиране..нови [re: Naki]  
Автор БaтиГoгo (Зомби)
Публикувано24.11.13 17:25



Ползвам LiveCd от Philka.ru от доста години. Така ако имам подобен проблем съм сигурен, че не е от системата. Има си за тестване вътре доста програмки...
Само не знам дали ще ти "познае" харда..Че е старо и май нямат по-нова версия от 6.4.



Тема Re: Програма за тестване на хард диск и маркиране..нови [re: Naki]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано25.11.13 02:57



провери дали това с което тестваш поддържа дискове над 2 тб
такива дискове не може да са с мбр, трябва да са с гпт



Тема Re: Програма за тестване на хард диск и маркиране..нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано25.11.13 14:46



Дискът е външен USB - MBR/GPT НЕ играе!
Именно MBR си е, с емулация (4 КБ сектори).


Редактирано от Naki на 25.11.13 14:48.



Тема Re: Програма за тестване на хард диск и маркиране..нови [re: Naki]  
Автор tuff slim (старо куче)
Публикувано25.11.13 17:32



А защо не го конвертираш в NTFS?



Тема Re: Програма за тестване на хард диск и маркиране..нови [re: tuff slim]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано25.11.13 17:34



Защото ми е напълно излишно да ползвам бавния NTFS за външен диск! exFAT е значително по-бърз - тествал съм няколко флашки и няколко USB хард диска с различни benchmark програми, разликата е значителна. Даже 2рото ми SSD и то е на exFAT (за съжаление, за главния диск с ОС-а Windows 7 не дава да се ползва нищо друго освен NTFS).

Още повече при сегашната ситуация като има лоши сектори, не мисля, че конвертирането му е добра идея.


Редактирано от Naki на 25.11.13 17:35.



Тема Re: Програма за тестване на хард диск и маркиране..нови [re: Naki]  
Автор tuff slim (старо куче)
Публикувано25.11.13 17:47



в крайна сметка има саме едно решение - вадиш информацията от диска и тогава си играеш с него.
аз все още не намирам нтфс за бавен, но ти си знаеш...



Тема Re: Програма за тестване на хард диск и маркиране..нови [re: Naki]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано26.11.13 04:46



и коя програма очакваш да се оправя с такава боза?
направил си го нестандартен, а после кой ми сра в гащите



Тема Re: Програма за тестване на хард диск и маркиране.. [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.11.13 11:33



Малоумнико, дискът така дойде - НЕ съм го правил аз!
За външни USB 3.0 хард дискове е нормално да са с емулация на секторите, и това всъщност даже НЕ може да се променя от потребителя, та и да искам не мога да го променя. И къде видя да съм казал, че някоя програма за тест ми казва, че не може да го тества? Напротив, тества си се идеално!


Редактирано от Naki на 26.11.13 11:38.



Тема Re: Програма за тестване на хард диск и маркиране..нови [re: Naki]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано26.11.13 17:46



що ревеш тогава?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.