Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 08.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема Проблем с РС - шум в колонкитенови  
Автор Куинс (Креативният)
Публикувано16.07.13 14:24



Здравейте от клуб Хардуер!
Не знам дали тук е мястото да попитам?! От известно време имам един проблем с моето PC. От време на време се явява един неприятен звук в колонките (нещо като пукане и цъкане - "цък, цък, цък"). Проблемът е, че това цъкане се явява понякога и не мога да го демонстрирам на компютърен специалист... Не знам обаче каква може да е причината за този проблем? Реших да попитам тук, понеже съм потребител на клубовете. Никога не съм имал подобен проблем, а ползвам компютри от много години. Ще очаквам отговори. Благодаря предварително!

Няма начин, да няма начин!


Тема Re: Проблем с РС - шум в колонките [re: Куинс]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано19.07.13 11:44



От време на време се явява един неприятен звук в колонките

Това е нормално за компютърните колонки. В един момент започват да се скапват.
Аз лично никога не съм ползвал такива колонки за компютъра си. Свързал съм една хай-фай музикална система за звуковата ми карта и така звука от компютъра ми и излиза от много по-качествени усилвател и колони.



Тема Re: Проблем с РС - шум в колонкитенови [re: Куинс]  
Автор Black Adder (heavy drinker)
Публикувано20.07.13 00:27



Случвало ми се е и при проблем със захранването на колонките, но последният път когато се случи се оказа, че е от намиращият се наблизо Wireless рутер. Преместих колонките 1 метър в ляво и се оправиха нещата.



Тема Re: Проблем с РС - шум в колонкитенови [re: Куинс]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано21.07.13 20:58



виждаш ли диода на хард-а? пукането случайно да съвпада с мигането на харда? Да имаш нещо закачено на УСБ-тата?

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Проблем с РС - шум в колонкитенови [re: Диaн]  
Автор Куинс (Креативният)
Публикувано23.07.13 14:47



Благодаря ви за отговорите. Ами да, компютърът е свързан с друг компютър, с кабел, а и в usb-то имам вкаран кабел за четец за карти. Може и това да е причината.

Няма начин, да няма начин!


Тема Re: Проблем с РС - шум в колонкитенови [re: Куинс]  
Автор БaтиГoгo (Зомби)
Публикувано23.07.13 16:25



Ако смяташ, че това ти е проблема:
1.Откачаш кабела към другия комп
2.Махаш от УСБ джаджата
и си пускаш една песня да чуеш какво става.

Теста е за не повече от 1 мин....

просто няма нужда от много мислене в този случай.



Тема Re: Проблем с РС - шум в колонкитенови [re: БaтиГoгo]  
Автор Куинс (Креативният)
Публикувано24.07.13 17:04



Пробвах, всичко е наред. Проблемът е, че това пукане и цъкане се явява понякога и не мога точно да разбера истинската причина. Както и да е. Благодаря ви за отговорите и проявената отзивчивост. :)

Няма начин, да няма начин!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.